Mobil Teknoloji

2021 Haziranda Google Fotoğraflar Uygulaması Son Bulacak

Google radikal bir karar alarak sınırsız fotoğraf yükleme imkanı sunduğu Google Fotoğraflar uygulamasını ücretli olan Google One aktaracak. 1 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek aktarma ile artık kullanıcılar 15 GB sınırlı bir alana sahip olacaklar.

Dünya devi Google radikal bir karar aldı. Bu kararın altında Google One uygulamasını daha popüler hale getirme yatıyor. Google kullanıcıların sınırsız şekilde fotoğraf yükleyebildiği Fotoğraflar uygulamasını 1 Haziran 2021 tarihi itibari ile kaldırma ve fotoğrafları Google One uygulamasına aktarma kararı adı. Böylece Fotoğraflar uygulaması da bir nevi ücretli hale getirilmiş oldu. Google One bilindiği gibi 15 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. 15 GB aşan kullanıcılar ücretli olarak alan satın alabiliyordu. Fotoğrafların Google One aktarılmasıyla birlikte 15 GB yeterli gelmeyen kullanıcılar mecburen ücretli olarak depolama alanı satın almak zorunda kalacaklar.

Google tarafından yapılan açıklamada 1 Haziran 2021 tarihine kadar Fotoğraflar ve videolar Fotoğraflar uygulamasında kalacak. Ancak 1 Haziran 2021 sonrasında bu video ve fotoğraflar otomatik olarak Google One uygulamasına aktarılacak. 15 GB Google One uygulaması dolarsa kullanıcılar ek ücret ödeyerek depolama alanını büyütmek zorunda kalacaklar.

Pixel Telefonlar Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmaya Devam Edecek

Google yaptığı açıklamada Google Pixel modelleri Fotoğraflar uygulamasını kullanmaya devam edecekler. 1 Haziran 2021 tarihinde ki Google One resim ve videoların taşınmasından Pixel telefon kullananlar etkilenmeyecek. Eskisi gibi sınırsız şekilde fotoğraflar uygulamasını kullanmaya devam edecekler.

Google Fotograflar ucretli olacak

Google taşıma işlemi sonrası depolama alanı dolmaya yaklaştığında kullanıcıya bir uyarı mesajı gönderecek. Kullanıcının ek paket alması istenecek. Şayet kullanıcı hiç bir işlem yapmazsa Google depolama alanında ki verileri otomatik olarak silecek. Böylece Google kullanıcıyı para ödemeye mecbur hale getiriyor. 15 GB bir alan her kullanıcı için yeterli olmayabilir. 1 Haziran 2021 tarihinden sonra Google ile ilgili her şeyin Google One yani 15 GB alana taşınacağı söyleniyor. Böyle bir durumda 15 GB depolama alanı doğal olarak bir çok kullanıcı için yetersiz kalacak. Bu durumda ek ücret ödeyerek Google One depolama alanı satın almak zorunda kalacak. Google bu radikal kararla kullanıcıyı tamamen ücret ödemeye zorlamış olacak.

Google One Depolama Alanı Ücretleri

Google 1 Haziran 2021 tarihinde Fotoğraflar uygulamasını Google One uygulamasına taşması ile birlikte 15 GB depolama alanı ne kadar yeterli olacak sorusu kafalarda oluşmaya başladı. Bir çok kişi için bu alan yeterli gelmeyebilir. Peki Google One depolama alanı ek ücretleri ne kadar.

Google One Depolama Alani ucretleri

Google One kullanıcıya dört seçenek sunuyor. Birinci seçenek 15 GB ücretsiz depolama alanı seçeneği bu alan bana yeteri gelmez diyen kullanıcılar için 100 GB depolama alanını aylık 5.79 TL ödeyerek alabiliyorsunuz. Diğer bir seçenekse 200 GB depolama alanı bu seçenk içinde ödemeniz gereken aylık 11.59 TL ve Google One depolama alanında en yüksek kapasiteli 2 TB seçeneğine aylık olarak 28.99 TL ödemek zorunda kalacağız.

Açılmayan Android Telefonlara Format Atmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar