OYUN

2021 Ocak Ayında En Çok İndirilen Mobil Oyunlar Açıklandı

2021 yılının ilk ayında Android ve iOS telefonlar için en çok indirilen mobil oyunların listesi açıklandı.

Mobil oyun tercihi her geçen gün giderek artıyor. Oyun konsollarının ve Bilgisayar oyunlarının fiyatlarının giderek artması ilgiyi mobil oyunlara çeviriyor. Akılı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte bir çok alışkanlığımız değişti. Oyun oynama alışkanlığımız da artık daha farklı bir hal aldı. Masaüstü bilgisayarlarda koltuğa oturup oyun oynamak yerine her yerde oyun oynamak daha zevkli hale geldi. İş yerinde öğle arası molalarında, evden işe giderken dolmuşta metro da artık cebimizde ki küçük bilgisayar bize bu deneyimi sunuyor.

Akılı telefon dünyasının mini bilgisayar halini alması bunda büyük bir etken oldu. Akılı telefonların artık RAM ve işlemcisi ekran kalitesi bir bilgisayarı aratmıyor. Eskiden yanımızda taşıdığımız diz üstü bilgisayarlar artık bizlere aşırı yük geliyor. Akılı telefonlar bilgisayarın yapabileceği her şeyi yapabiliyor. Buna Oyunları da katmak lazım. Akılı telefon oyunları da artık bilgisayar ve oyun konsollarında ki oyunları neredeyse hiç aratmıyor diyebiliriz. Sonuç olarak her geçen gün akılı telefon oyuncuları artmaya devam ediyor.

En cok indirilen mobil oyunlar Ocak 2021

Her ay düzenli olarak mobil dünyanın en çok indirilenlerini açıklayan Sensor Tower 2021 Ocak ayı için mobil tarafta en çok indirilen oyun listesini açıkladı. Hangi mobil oyun daha fazla indirildi ? Hangi mobil oyun Android telefonlarda indirildi ? iOS telefonlarda en çok hangi oyun indirildi ? Tüm bu soruların cevabı belli oldu.

Sensor Tower her ay düzenli olarak mobil dünyasında en çok indirilen uygulamaları ve oyunları yayınlıyor. Geçen günlerde en çok indirilen mobil uygulamalardan sonra bu kez mobil dünyasında en çok indirilen oyunları listeledi. 3 ayrı kategori de listeleme yapan site toplamda en çok indirilenler, App Store’de en çok indirilen mobil oyunlar, Google Play’de en çok indirilen mobil oyunlar olarak listelendi. Peki hangi oyun en çok indirilenler listesinde zirve de yer almayı başardı. Her iki platformdan alınan verilere göre Join Clash 3D mobil oyun zirve de yer almayı başardı. Toplam da 27 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Böylece zirve bu ay el değiştirmiş oldu. Geçen ay en çok indirilen mobil oyun Among US olmuştu.

2021 Ocak Ayında Toplamda En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

2021 yılının ilk ayında toplamda en çok indirilen mobil oyunlar listesi geçen aya göre çok fazla değişmedi. Zirve de ki değişiklik listenin gerisine yansımadı. Ayrıca bu ay geçen aya göre daha fazla oyun listeye girmeyi başardı. Listeye yeni giren oyunlar arasında DOP 2 en popüler oyunların arasına girmeyi başardı.

2021 Ocak En Cok Indirilen Mobil Oyunlar
 1. Join Clash 3D
 2. Among Us
 3. DOP 2
 4. Sushi Roll 3D
 5. Project Makeover
 6. Roof Rails
 7. Phone Case DIY
 8. Oh God
 9. Hit Master 3D
 10. Stacky Dash 

2021 Ocak Ayında En Çok İndirilen Android Oyunlar

2021 Ocak ayında Android oyun severler yeni oyunları daha çok tercih etmiş görünüyor. Zirve Join Clash 3D oyunun oldu. Son zamanların en popüler oyunlarından olan Among US ise zirve de yerini biraz kaybetmiş görünüyor en çok indirilen android oyunlar da 5. sıraya kadar düşmüş. En çok indirilenler listesinin 10. sırasında ise Among US oyunun üç boyutlu versiyonu Red Imposter yer alıyor.

 1. Join Clash 3D
 2. DOP 2
 3. Phone Case DIY
 4. Sushi Roll 3D
 5. Among Us
 6. Hit Master 3D
 7. Roof Rails
 8. Oh God
 9. Candy Crush Saga
 10. Red Imposter

2021 Ocak Ayında En Çok İndirilen iOS Oyunlar

Ocak ayında App Store de başarılı oyunlar pek yer değiştirmemiş gibi görünüyor. Among US geçen aya göre ikinci sıraya düştü. Listenin ilk sırasını Project Makeover kaptı. Call of Duty : Mobile ise en çok indirilen iOS oyunlar listesinde üçüncü sırada kendine yer buldu.

 1. Project Makeover
 2. Among Us
 3. Call of Duty: Mobile
 4. PUBG Mobile
 5. Roof Rails
 6. Homescapes
 7. Roblox
 8. Oh God
 9. Shortcut Run
 10. Subway Surfers

Böylece hem Android tarafında hem iOS tarafında en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu. Tabii toplam da en çok indirilen mobil oyunları da öğrenmiş olduk. Bakalım gelecek aylarda en çok indirilen mobil oyular listesine hangi oyunlar girecek. Ya da liste değişiklik gösterecek mi ?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu