YAŞAM

22 Nisan Koronavirüs Tablosu Açıklandı Vaka Sayıları Düşüyor

22 Nisan Koronavirüs vaka tablosu açıkladı. Vaka sayılarında düşüş başladı. Ne var ki vefat sayılarında ki artış devam ediyor. Son 24 saat içinde 54 bin 791 kişinin testi pozitif çıktı. 354 kişi hayatını kaybetti.

Koronavirüs tablosu nihayet günler sonra biraz olsun vaka sayısı olarak olumlu geldi. Vaka sayılarında düşüş başladı. Alınan önlemlerin olumlu sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Son 24 saat içinde 312 bin 109 Covid-19 testi yapıldı. 54 bin 791 kişinin testi pozitif çıktı. 65 bin 593 kişinin karantina süresi sona ermesiyle iyileşti.

22 Nisan Corona Virüs Tablosu Açıklandı. Vaka sayıları düşüyor.
22 Nisan Corona Virüs Tablosu Vaka Sayıları Düşüyor

Son bakanlar kurulu toplantısı sonrası alınan tedbirler sonuç vermeye başladı. Sokağa çıkma kısıtlamaların artırılması, kontrollerin artırılması gibi tedbirler günlük vaka sayılarında düşüşlerin görülmesini sağladı. Elbette toplum olarak tedbirlere uyulması vaka sayılarının daha hızlı şekilde düşmesini sağlayacaktır.

Tam Kapanma Ne Zaman Gelecek ?

Koronavirüs tablosunda ki vaka sayılarında ki düşüş ” tam kapanma” ne zaman sorusunu biraz olsun rafa kaldıracak gibi görünüyor. Ancak bu düşüşlerin devam etmesi bekleniyor. Önümüzde ki hafta yapılması beklenen Bakanlar Kurulu toplantısında mevcut kısıtlamaların devam edecek mi ? Yoksa daha sıkı tedbirler gelecek mi ? sorularına cevap bulacağız.

22 Nisan Koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka sayıları düşüyor. Vefat sayıları hala yüksek seviyede.
22 Nisan Koronavirüs Tablosu

Bir çok uzamanın vaka sayılarının düşmesi ve vefat sayılarının azalması için ” tam kapanma” sürecinin başlaması gerektiğini savunuyor. Bazı haberlere göre de vaka sayılarında yeterince düşüş gözlenmese Ramazan bayramı tatili ile birleştirilerek 14 günlük kapanma kararı alınabilir. Tam kapanma kararı alınmasa dahi mevcut önlemler daha sıkı hale getirilebilir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : Vaka Sayılarında ki Artış Azaldı

Tam kapanma tartışmaları gölgesinde bugün yapılan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalar da bulundu. Sağlık Bakanı’nın açıklamalarına göre vaka sayılarında ki artış hızı azaldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ” Bundan sonra kısıtlama ve tedbirlere uyumla vaka sayıları düşecek” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Sağlık Bakanı uyardı. Vaka sayıları istediğimiz seviyeye gelmese daha sıkı önlemler gelebilir. Bu cümle tavsiye kararı olarak önümüzde ki günlerde yapılacak Bakanlar Kurulu’nda masaya gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu