GÜNCEL

23 Nisan Koronavirüs Tablosu Açıklandı Önlemler Etkisini Gösteriyor

Son dakika.. Sağlık Bakanlığı 23 Nisan Koronavirüs tablosunu açıkladı. Önlemler etkisini göstermeye başladı. Vaka sayıları ve vefat sayılarında düşüşler başladı. Koronavirüs tedavisi biten 60 bin 176 kişi iyileşti. Toplam iyileşen sayısı 3 milyon 970 kişi oldu.

23 Nisan Koronavirüs tablosu açıklandı. Açıklanan tabloya göre önlemler etkisini göstermeye başladı. Bugün 302 bin 091 Covid-19 testi sonucu 49 bin 438 kişinin testi pozitif çıktı. 343 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 3 bin 475 oldu. Tüm bu tablo bize son alınan önlemlerin etkisini gösteriyor. Doğal olarak bu olumlu tablo sonucu önlemler devam edecek mi ? sorusunu gündeme getiriyor.

23 Nisan Koronavirüs Tablosu
23 Nisan Koronavirüs Tablosu

Son bakanlar kurulu toplantısında alınan kısmi kapanma kararı sonuç vermeye başladı. Son üç gün içinde vaka sayılarında önemli ölçüde düşüşler görülmeye başlandı. 60 bin üzerinde ki vaka sayıları bugün itibariyle 49 binlere kadar düştü. Sonuç olarak alınan önlemler meyvesini vermeye başladı.

İstanbul’da Vaka Sayıları Yüzde 20 Düştü

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul için güzel haberler verdi. İstanbul’da vaka sayısının yüzde 20 oranında düştüğünü açıkladı. Sağlık Bakan İstanbul İl Sağlık Yöneticileri yaptığı toplantıda vaka sayılarının yüzde 20 oranında düşüş gözlemlendiğini açıklandı.

İstanbul'da vaka sayıları yüzde 20 oranında düştü.

Sağlık Bakanı poliklinikler de ki hasta sayısının düşüş yaşandığını “Yoğun bakım yükünün devam ettiğini” açıkladı. Sağlık Bakanı da açıklamalarda son alınan önlemlere dikkat çekerek. “Kısıtlamalara uyum hissedilmeye başlandı. Birlikte başaracağız.” mesajını verdi.

İstanbul’da son beş haftada vaka sayıları büyük oranda artış göstermişti. 6-12 Mart tarihlerinde her 100 bin nüfusa gelen hasta sayısı 178.25 iken 10-16 Nisa tarihleri arasında 100 bin nüfusa denk gelen vaka sayısı 920.57’lere kadar çıkmıştı. Son beş haftada vaka sayıları İstanbul’da 5 kat artmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vatandaşları Uyardı

Cumhurbaşkanı Cuma çıkışı koronavirüs salgına karşı vatandaşları uyardı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Cuma Namazı çıkışı yaptığı açıklamalarda vatandaşları bir kez daha Koronavirüs salgınına karşı uyardı. Namaz sonrası cemaate hitap eden Cumhurbaşkanı “Çok farklı günlerden geçiyoruz. Koronavirüs salgınında birçok yakınımızı kaybettik. Ümmet-i Muhammed’in gerçekten çok sıkıntılı olduğu ayları geride bıraktık. Halen bu sıkıntıları yaşıyoruz. Aynı şekilde tüm insanlık bunları yaşıyor.” şeklinde vatandaşı bir kez daha uyardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Covid-19 belasından en az zararla kurtulmak için alınan önlemlerden ve tedbirler alındığını dile getirerek açıklamalarına “Temennimiz odur ki en kısa zamanda Rabb’im bizleri bu musibetten ‘Ya Hafız’ ismi şerifi hürmetine muhafaza eylesin. Bizlere bu musibetten inşallah en kısa zamanda kurtulmayı nasip eylesin.”  şeklinde devam etti. Cumhurbaşkanı şuana kadar Covid-19 yaşamını yitirenlere ALLAH dan rahmet diledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu