YAŞAM

25 Nisan Koronavirüs Tablosu Umut Verici Vakalar Düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 25 Nisan Koronavirüs tablosunu açıkladı. 25 Nisan Koronavirüs tablosu ümit vermeye devam ediyor. Vaka sayıları hızlı şekilde düşüyor. Toplam 260 bin 280 Kovid-19 testi yapıldı. 38 bin 553 kişinin testi pozitif çıktı. 347 kişi hayatını kaybetti.

Saglik Bakani 25 Nisan Koronavirus tablosunu acikladi
Koronavirüs vaka sayıları hızlı şekilde düşüyor.

Son alınan kısmi kapanma önlemleri meyvesini vermeye başladı. Koronavirüs vaka sayıları hızlı şekilde düşüşe geçti. Bugün açıklanan tablo ümitleri yeniden yeşertti. Vaka sayıları önce 50 bin altına düştü. Bugün itibariyle koronavirüs vaka sayıları 40 binlerin altına inmiş durumda.

25 Nisan tarihinde toplam olarak 260 bin 280 test yapıldı. Bu testlerin sonucunda 38 bin 553 kişinin testi pozitif çıktı. Ağır hasta sayısı 3 bin 590 oldu. 51 bin 236 kişinin Covid-19 tedavisi / karantina süresi doldu ve toplam iyileşen sayısı 4 milyon 73 bin 644 kişiye ulaştı. 25 Nisanda Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sayısı 347 kişi oldu.

25 Nisan Koronavirus tablosu
25 Nisan Koronavirüs Tablosu Vaka sayıları hızlı şekilde düşüyor

Son alınan önlemlerin meyvesi 14 gün içinde alınmaya başlandı. Alınan önlemlerin sonrasında 60 binleri gören koronavirüs rakamları hızlı şekilde düşmeye başladı. Hızlı şekilde düşen vaka sayılarında bugün 40 binin altına inmiş durumda. Şimdi bu hızlı düşüş ve ümitlendiren tablodan sonra gözler yarın yapılacak Bakanlar Kurulu kararına çevrilmiş durumda. Bakanlar kurulu kararında alınan önlemler devam edecek mi ? Önlemler daha da artırılacak mı ? Yoksa tekrar kısmi normalleşme sürecine tekrar dönülecek mi ? soruları cevap bulacak.

Gözler Bakanlar Kuruluna Çevrildi Önlemler Devam Edecek mi ?

Koronavirüs tablosunda ki ümitlendirici sayılardan sonra gözler yarın yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısına çevrildi. Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan bakanlar kurulu toplantısında önemli başlıklardan biri de hiç kuşku yok ki koronavirüs tedbirleri ve önlemleri olacak.

Ramazan Bayraminda 5 gun tam kapanma karari cikabilir
Bakanlar Kurulu 26 Nisanda Yapılacak Koronavirüs Tedbir Kararları Masada

Cuma günü yapılan bilim kurulu toplantısını sonrası kabineye sunulacak önlemler ışığında yarın önlemler devam edecek mi ? daha sıkı önlemler gelecek mi ? gibi sorular cevabını bulacak. Merak edilen diğer bir soruysa Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı ? Tüm bu soruların cevabını yarın bakanlar kurulu toplantısı sonrası öğreneceğiz.

Gelen haberlere göre Ramazan Bayramında 5 günlük tam kapanma olması bekleniyor. Ayrıca tedbirlerin Ramazan bayramına kadar devam sürmesi bekleniyor. Ancak daha geniş bir kapanma kararı şuan için beklenmiyor. Özellikle turizm sektöründe ki gelen talepler daha sıkı bir kapanma kararının çıkmayacağını bizlere işaret ediyor. Vaka sayılarında ki düşüş oranları da daha sıkı önlemlerden çok var olan önlemlerin devam etmesi yönünde olacak. En azından gelen kulis haberleri bu doğrultuda.

Tüm bu soruların cevabını yarın ki Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası sizlere aktaracağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu