SOSYAL MEDYA

ABD Başkanı TikTok Uygulamasını Yasakladı

ABD Başkanı TikTok Uygulamasını Yasakladı. ABD bir süredir TikTok uygulamasını yasaklamayı tartışıyordu. ABD Başkanı bu hafta bu yasağı hayata geçireceklerini açıkladı.

ABD tiktok uygulamasını yasaklandı.

ABD ve Çin arasında ki savaşlar dijital ortamda ve teknoloji alanında son hız devam ediyor. Huawei akılı telefonlarına ve şirketlerine karşı yapılan yasaklamalar yaptırımlar devam ederken ABD tarafından Çinli bir teknoloji şirketinin Sosyal Uygulamasına da yasak geliyor. ABD TikTok uygulamasına karşı da yasaklama kararına gidiyor.

Çin ve ABD soğuk savaşı teknoloji alanında devam ediyor. Çinli teknoloji şirketlerine yönelik yaptırımlar zorlamalar devam ediyor. Huawei şirketinin ABD yaptırımları altında varlığını sürdürmeye çalışması tartışmaları devam ederken. ABD diğer bir Çin kaynaklı sosyal medya uygulaması olan TikTok’u ABD yasaklama kararı aldı. ABD Başkanı Trump TikTok uygulamasının ABD vatandaşlarının kişisel verilerini Çine aktardığını gerekçe göstererek TikTok uygulamasını ABD yasaklanacağını açıkladı. TikTok uygulamasının sahipleri ise bu ideaları her fırsatta yalanlayıp ABD ofisler ve temsilcilikler açmışlardı. Ancak tüm bu çabalara rağmen ABD başkanı Trump TikTok uygulamasının yasaklanacağını açıkladı.

Microsoft TikTok Uygulamasını Almayı Düşünüyor

Tüm bu yasaklama kararları tartışmaları yaşanırken ABD bir numaralı Teknoloji şirketi Microsoft TikTok uygulamasını almayı düşündüklerini açıklamıştı. Ve bu doğrultuda çalışmalar yapmayı planlıyordu.

Ancak ABD başkanı bu konuda da düşüncelerini dile getirdi ve Microsoft şirketinin TikTok uygulamasını almasına karşı olduğunu böyle bir anlaşmanın olmaması gerektiğini açıkladı.

Microsoft TikTok uygulamasını almayı plalanlıyor

Bu açıklamalardan sonra TikTok uygulamasının geleceği tartışma konusu olmaya başladı. Keza TikTok daha öncede en çok kullanılan ülkelerden biri olan Hindistan tarafından yasaklanmıştı. İstatistiklere göre TikTok uygulaması Hindistan dışında en çok Türkiye ve ABD kullanılıyor. Hindistan yasağından sonra ABD tarafından da yasaklanması TikTok uygulamasını geleceğinin pek parlak olmadığını gösteriyor.

Sosyal Medya Tasarısı Komisyondan Geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri