NASIL YAPILIR

Açılmayan Android Telefonlara Nasıl Format Atılır

Açılmayan Android Telefonlara Nasıl Format Atılırsorusunun cevabını bu makalede bulabilirsiniz. Teknoloji dünyası deyince aklımıza gelen hiç kuşku yok ki akılı telefonlar oluyor. Android akılı telefonlarda bazen kendi kendine kapanıp bir türlü açılmama sorunu yaşayabiliriz. Peki böyle bir durumda ne yapmamız lazım. Teknik servise gitmeden açılmayan android telefonlara çözüm bulabilir miyiz.

Teknoloji dünyasında akılı telefonlar ne kadar gelişirse gelişin bir yerde hata verebiliyor. Günümüz akılı telefonları artık bundan on sene önceki telefonlarından çok farklı gerek işlemcileri gerek RAM miktarları artık bir bilgisayar kadar gelişmiş durumda ne var ki ne kadar gelişirse gelişsin Android telefonlar açılmama sorunu yaşayabiliyor.

Acilmayan Android Telefona Format Atma

Akılı telefonunuzun kapanıp açılmadığı durumlarda ne yapmak lazım. Teknik servise mi gitmek lazım. Yoksa kendimiz açılmayan telefonlara çözüm bulabilir miyiz. Elbette çözüm bulabiliriz. Kapanan ve açılmayan telefonlar donanımsal bir arza değilse sıkıntı yok. Yazılımsal olarak sorun yaşayan ve kapanan Android telefonlara çözüm muhakkak vardır. Yeter ki doğru adımları uygulayalım.

Android Telefonlar Neden Kapanır ve Açılmaz

Android telefonlar yada diğer işletim sistemine ait telefonların kapanıp açılmama sorunu iki nedenden kaynaklı olabilir. Bunların ilki donanımsal bir arza telefonun kapanmasına ve açılmamasına neden olur. İkinci neden yazılımsal bir arza buna neden olabilir. Bizim Tekno Aracı olarak çözüm yöntemimiz yazılımsal sorunlar içindir. Şayet telefonunuz da donanımsal bir arza mevcutsa size teknik servisin yolu göründü demektir. Fakat siz yine de teknik servise gitmeden önce yazılımsal sorunun çözümlerini denemenizde fayda var diye düşünüyoruz.

Açılmayan Android Telefonlara Çözüm Yöntemi

Gelelim açılmayan android telefonlara nasıl çözüm buluruz ? sorusunun cevabına açılmayan telefonlara format atma yöntemini muhakkak duymuş olabilirsiniz. Normalde yazılımsal bir sorun olduğunda ilk yaptığımız android telefonları fabrika ayarlarına döndürmek olur. Bu en basit çözüm yöntemidir. Bu yöntemde ana ekrana ulaşabildiğimiz telefonların Ayarlar kısımına girip Ayarlar kısımından “Fabrika Ayarlarına döndür” seçeneği ile android telefonu kutusundan ilk çıktığı haline çevirmek mümkündür. Bu yöntemi android telefon hakkında hiç bilgisi olmayan herkes çok rahat yapabilir.

Bu basit yöntem ekranı açılan telefonlar için birincil tercih olabilir. Peki ya telefonun ekranı hiç açılmıyor. Tuşlara tepki vermiyorsa ne yapmak lazım. Açılmayan Android telefonlara format nasıl atılır ? Bunun için yapmanız gereken Android telefonlarda tuşları kullanarak ” Recovery Mode” giriş yapmanız olacaktır. Telefonun Android Bootloader Servisine ulaşmak için telefonunda tuş kombinasyonlarını kullanmamız gerekiyor. Bu tuş kombinasyonlar telefon modeline göre değişiklik gösterebilir.

Android Telefonlarda bootloader servise girmek için tuş kombinasyonları

Ses artırma + ses azaltma + güç tuşları

Ses artırma + güç tuşu

Ses azaltma + güç tuşu

Home tuşu + güç tuşu

Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + home tuşu

Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + kamera tuşu

Bu tuş kombinasyonlarını kullanarak girdiğimiz telefonun Recovery Mode bir takım seçenekler vardır. Biz bu seçenekleri kullanarak açılmayan android telefona format atacağız. Bu bölüme girdikten sonra “Wipe Data/ Factory Reset”  seçeneğine ses kısma ve artırma tuşları ile geleceğiz. Bu seçeneği onayladıktan sonra Android telefonunuz fabrika aylarına dönecektir.

Android telefonlara Orjinal (Stock) ROM Yükleme

Açılmayan Android Telefonlara Nasıl Format Atılır ? sorusuna bu makalemizde cevap verdik. Bu yöntemle açılmayan telefona çözüm bulabilirsiniz. Bu yöntem işe yaramıyorsa telefonunuz halen açılmıyorsa donanımsal bir arza olabilir telefonunuzda siz direk teknik servise gitmeden bu yöntemi denemenizde fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu