SİNEMA ve DİZİ

Acun Ilıcalı Exxen İçin İddialı Konuştu 1 Ayda 1 Milyon Abone

Acun Ilıcalı 2021 yılında yayın hayatına geçirdiği Exxen dijital platform için iddialı bir açıklama da bulundu 1 Ayda 1 Milyon abone hedefi ortaya koydu.

Acun Ilıcalı yakın zamanda hayata geçirdiği ve dijital platform olarak adlandırılan ücretli üyelik şeklinde işleyen platform için iddialı bir açıklama yaptı. 1 Ayda bir milyon aboneye ulaşmak. Exxen ücretsiz bir seçeneği bulunmuyor. Sadece reklamlı ve reklamsız olmak üzere iki seçenek sunuyor ancak her iki seçenekte ücretli olarak abonelerine sunuluyor.

Netflix tarzı bir platform ile yola çıkan Acun Ilıcalı bir hayalin peşinden koştuklarını her işe hayalle başladıklarını ve başardıklarını dile getirdi. Gerçekten de hayallerin adamı olarak başarıları dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dünya da ve Türkiye’de Netflix platformunun başarıya ulaşması yeniliklerin peşinden giden Acun Ilıcalıyı harekete geçirdi. Yıllık olarak 900 Milyon TL bütçe ile kurulan Exxen 1.500 kişilik bir kadronun ürünü olarak bakalım bir ayda 1 Milyon üyeye ulaşabilecek mi ? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Kimine göre Netflix gibi platformlar varken Exxen gibi yola yeni çıkan ve kendini daha tam olarak kanıtlamayan bir platformun bir ay içinde 1 Milyon üyeye ulaşması imkansız.

Hayallerimizin Peşinden Koştuk

Evet ücretli bir platform olarak Exxen bir ay içinde 1 Milyon abone sayısına ulaşabilir mi ? Bu oldukça iddialı bir hedef ancak. Platformun kurucusu Acun Ilıcalı ” Hayal kurduk ve hayallerimizin peşinden gittik ve başardık.” şeklinde açıklama yapıyor. Exxen için de iddialı bir açıklama yapması doğal olarak görünüyor.

Acun Ilicali Exxen 1 Milyon Abone
Acun Ilıcalı Exxen 1 Milyon Abone Açıklaması

Platform da belgesel reality show ve çocuk programları yer alacak. Belki şua aşamada en büyük dezavantaj platformun ücretli olarak hizmet vermesi görünebilir. Exxen karşısında güçlü rakipleri bulunuyor. En büyük rakip ise Netflix olarak karşımıza çıkıyor. Ücretli bir platform olan Netflix Türkiye’de oturmuş durumda hem dizi hem film ve diğer belgesel gibi orijinal yayınları ücretli olarak sunan platformun karşısına çıkma cesaret isteyen bir davranıştı.

Tolga Cevik Exxen ekranlarinda
Tolga Çevik Exxen

Girdiği her işte başarılı olan ve sonuç olarak TV8 gibi bir televizyon sahibi olabilen Acun Ilıcalı bakalım Exxen macerasında da başarılı olabilecek mi ? İddia ettiği gibi 1 ay içinde 1 milyon aboneye ulaşabilecek mi ? bunu hep beraber göreceğiz.

Acun Ilıcalı Az Önce Konuştum Programına telefonla bağlanarak şu açıklamayı yaptı “Bu sefer ki hayalimizde çok iyi gidiyor. Ve bizi çok mutlu ediyor. Allah izin verirse, 1 ay içinde 1 milyon üye sayısına ulaşacağımızı düşünüyorum. Bunda Tolga kardeşimin çok büyük emeği var. Güzel kalbiyle bize inandı. Hayalimize ortak oldu.” Bilindiği gibi Tolga Çevik Komedi Dükkanı ile yola çıkmış. “Tolgshow” ile Exxen de yoluna devam ediyor. Acun Ilıcalı da Exxen projesine güvenerek program yapan Tolga Çevik’e telefon bağlantısında teşekkürlerini iletti.

Acun Ilıcalı Exxen Aylık Ücretini Açıkladı

Peki Netflix platformuna rakip olarak çıkan ilk yerli dijital platformun aylık ücretli ne kadar ? Yazımızın başında demiştik. Exxen Ücretli olacak. Ücretsiz abonelik seçenekleri yok. Exxen ücretli abonelik sisteminde sadece iki seçenek sunuyor. Biri reklamlı diğeri reklamsız.

Acun Ilicali Exxen aylik abonelik ucretini acikladi
Exxen Aylık Abonelik Ücreti

Acun Ilıcalı Exxen aylık abonelik ücretini açıkladı. Buna göre Exxen platformuna abone olmak için aylık 9.90 TL gözden çıkarmak zorundasınız. Netflix tarzı bir platforma bir kez olsun şans vermek isteyenler makul bir fiyat diyebiliriz.

Exxen de Yer Alacak İçerikler

Peki aylık 9.90 TL abonelik ücreti olan Exxen Platformunda hangi içerikler yer alacak ?

İlk olarak Aleyna Tilki ve Cemal Can’ın yer alacağı bir müzikal dizi yer alacak. Haluk Bilginer, Songül Öden ve Ertem Saban başrolde olduğu “Şeref Bey” adında bir dizi Exxen de yer alacak.

Mini Dizi akımına Exxen de katılmış görünüyor. 8 bölümden oluşacak ve başrolünde Nurgül Yeşilçay, Hazal Türesen ve Selim Bayraktar’ın yer alacağı “Vahşi Şeyler” adında ki dizi yer alacak.

Uzun süredir ekranlardan uzak olan Özgü Namal Exxen ekranlarına “Hükümsüz” adında ki dizi projesi ile dönecek. Ayrıca İbrahim Büyükak tarafından senaryosu yazılan ve aynı zamanda başrol oyuncu olarak yer alacağı “İlginç Bazı Olaylar” ve “Zehirli Çiçekler” adında iki dizi projesi Exxen ekranlarında yerini alacak.

Ve tabii ki komedi Exxen ekranlarında ki yerini alacak. Acun Ilıcalı TV ekranlarının komedi yapımlarını ikinci plana atıklarını bu alanı Exxen kapatacağını ve en büyük lokomotifin Komedi olacağını açıkladı. Acun Ilıcalı insanların gülmeye ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Bu açıklama ila anlıyoruz ki Exxen ekranlarında bol bol komedi içerikli yayınlar yer alacak. Peki size göre Exxen ücretli bir platform olarak tercihiniz arasında olur mu ? görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu