SİNEMA ve DİZİ

Acun Ilıcalı Netflix Benzeri Dijital Platform Kuruyor

Baştan sona bir başarı öyküsü Acun Ilıcalı yeni bir alana Dijital Medya’ya girmeye hazırlanıyor. Acun Ilıcalı Netflix‘e dijital dünyada rakip olacak bir platform kurmaya hazırlanıyor. Dijital Platformda Enes Batur, Aleyna Tilki gibi isimlerin yer alması bekleniyor.

Acun Ilicali dijital platform kuruyor

Acun Ilıcalı Türkiye de başarı öyküsü deyince sanırız ilk sırada gösterilen isimlerden, Show TV de muhabir olarak başladığı kariyerine TV8 sahibi bir medya patronu olarak devam ediyor. Bir çok genç Acun Ilıcalının başarı öyküsünü araştırıyor ve onun gibi olmak istiyor. Show TV yaptığı programlarla adını duyuran daha sonra kendi TV kanalını alarak habercilik değil daha çok eğlence kanalına dönüştüren ve birçok başarılı projeye imza atan ünlü isim şimdi dijital platforma girmeye hazırlanıyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR : Tekno Aracı Sıkılmadan İzleyeceğiniz 9 Yeni Dizi Listesi

TV8 kanalında daha çok kendi projelerini yayınlayan Acun Ilıcalı kuracağı yeni dijital platformda Netflix tarzı bir yayın tarzı sergileyecek. Netflix gibi kendi orijinal filmlerini de yayınlayacak olan dijital platformda ünlü YouTuber Enes Baturun da yer alması bekleniyor. Dizi, Film, Belgesel ve Programların yer alacağı dijital platform Netflix’e rakip olabilecek mi ? merak edilen konuların başında gelen bu sorunun cevabını yakında göreceğiz. Medya dünyasında girdiği tüm işlerde başarı elde eden Acun Ilıcalı Survivor yarışması ile Instagram da 2 Milyon izlenme rekorunu kırmıştı. Bu başarı dijital medyaya girme kararı almasında etkili oldu mu bilinmez ancak yakın zamanda yerli bir dijital platform Netflix gibi dünya çapında platforma rakip olacak.

Aleyna Tilki ve Enes Batur Acun Ilıcalının Dijital Platformunda Olacak

Daha önce bazı YouTuberlar ile çektiği Exatlon Challenge adında ki program yeterince ilgi çekmemiş hata bir takım tepkilere neden olmuştu. Bu programda Enes Batur yer almamıştı. Ancak gelen haberlere göre Ilıcalının kuracağı platformda Enes Batur ve Aleyna Tilki gibi isimler yer alacak. Ayrıca Survivor yarışmasında ünlenen iki isim Nisa Bölükbaşı ve Barış Murat Yağcı’nın da Acun Ilıcalı ile anlaşmaya vardığı söylenti haberler arasında yer alıyor.

Acun Ilicali dijital platformda Enes Batura yer verecek

Bu isimlerin yeni kurulacak dijital platformda nasıl projelerde yer alacağı şuan için tam olarak bilinmiyor. Platformun TV8 kanalından farklı olarak Belgesel, Film, Dizi ve Programlara yer vermesi bekleniyor. Ve oldukça iddialı rakipleri olduğu biliniyor. Elbette en büyük rakip olarak Türkiye de yayın yapan Netflix olacağı kesin gözü ile bakılıyor. Şu aşamada Acun Ilıcalının dijital platformu Türkiye genelinde mi yayın yapacak yoksa dünya genelinde mi bilinmiyor. Dünya genelinde bir yayın kuruluşu olacaksa Netflix dışında bu alanda Hulu ve Disney + gibi kuvvetli rakipleri olacağı kesin.

Aleyna Tilki ve Enes Batur Dijital Platformu Başarılı Yapar mı ?

Aslında soruların başında bu kadar kuvvetli rakiplerin olduğu bir alanda Acun Ilıcalının kuracağı dijital platform Enes Batur ve Aleyna Tilki gibi ünlü isimlere yer vererek başarılı olabilir mi ?

Aleyna Tiki Acun Ilicalinin dijital platform projesinde yer alacak

Büyük izleyicilerin YouTuber ünlülerini takip ettiğini biliyoruz. Bu ünlülerin yer aldığı projelerin yeni kurulacak dijital platformun şansını artıracağını söyleyebiliriz. Ancak Global anlamda değil elbette Global anlamda yukarı da değindiğimiz gibi çok kuvvetli rakiplerle yarışmak zorunda kalacaktır. Ve Global anlamda yayın yapacak bir dijital platform sadece Türkiye de ünlü olanlarla başarı yakalaması biraz zor gibi görünüyor.

Şuan için Acun Ilıcalının dijital platformunun içeriği nasıl olacak tam olarak bilmiyoruz. TV8 yayın politikasını İnternet ortamına mı taşıyacak yoksa bambaşka bir proje ile Netflix tarzı bir platform mu kuracak ilerleyen günlerde bu proje netlik kazandığında göreceğiz ve sizlerle paylaşacağız. Sizler Acun Ilıcalının Dijital Platforma girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu