ANDROİD

Android 11’de İlk Defa Göreceğimiz Özellikler

Akılı telefon kullanıcıları her yeni güncelleme ile heyecanlanır ve gelen özellikleri merakla bekler Apple iOS 14 güncellemesi ile gelen özelikler belli oldu. Şimdi gözler Android 11 ile gelecek özeliklere çevrildi. Tekno Aracı olarak sizlere Android 11′de göreceğimiz yeni özelikleri bir araya toparladık.

android 11 ile göreceğimiz yenilikler

Android en çok kullanılan işletim sistemi her güncelleme de yeni özelikleri kullanıcılarına sunan işletim sistemi yıllar içinde gelişmeye devam ediyor. Android 11 de merakla beklenen güncellemeler arasında yerini almış durumda yakın zamanda açıklanan iOS 14 ile gelen özelliklerden sonra Android kullanıcıları da gözlerini kendi telefonlarının hangi yeniklere kavuşacağına çevirmiş durumda.

Google da Android kullanıcılarını üzmeyecek gibi görünüyor. Daha beta aşamasında olan Android 11 ile gelen özelikler kullanıcıları epeyce memnun edecek gibi görünüyor. Android 11 ile gelen özelikler arasında ilk defa göreceğiniz özelikleri sizler için bir araya getirdik. Bu özelikler arasında iPhone telefonlar da gördüğümüz ve Android telefonlarda keşke olsaydı dediğimiz özelikler yer alıyor. Android 11 Beta aşamasında olduğunu hemen altını çizelim. Bakalım Google Android 11 tam sürümü ile kullanıcıların mutlu edebilecek mi bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Android 11’le gelecek yenilikleri merak ediyor musunuz o zaman hadi başlayalım.

Android 11’le Gelecek Yenilikler

Dokunma Hassasiyeti Ayarlanabilecek

Android 11 ile dokunma hassasiyeti ayarlanabilecek

Android telefon kullanıcıları için gelecek en güzel özelliklerden biri hiç kuşku yok ki Dokunma Hassasiyetini Ayarlama olacak. Artık Android 11 ile ekranınızın dokunma hassasiyetinin ayarlanabilecek. Telefon ekranında ekran koruyucu kullananlar yahut ekran hassasiyetinin yeterli olmadığını düşünen kullanıcılar ayarlar menüsüne eklenen bu özelik ile Ekran Dokunma Hassasiyetini Ayarlayabilecek.

Silinen Uygulamaları Geri Alma

Android 11 ile silinen uygulamları geri alma geliyor

Android 11 ile gelen kullanışlı özelliklerden birde yanlışlıkla silinen uygulamaları geri alabileceğiz. Yenilen genel bakış menüsünde hızlıca kaydırma yaparak sildiğimiz uygulamaları geri alma özelliği Android 11 ile geliyor. Telefonu hızlı şekilde kullanmayı seven hızlı kullanırken yanlışlıkla uygulamaları bile silebiliyorum diyen Android kullanıcıları bu özelliği eminiz sevecektir. Android 11’le Silinen Uygulamaları geri alma özelliği geliyor.

Bluetooth Uçak Modu Açıkken Kullanma

Android 11 ile Ucak modunda Bluetooth kullanma özelliği

Bu özellik birçok Android telefonda vardı. Ancak Samsung gibi telefonlar işletim sistemi dışında telefonlarına bu özelliği ekliyordu. Uçak Modu Açıkken Bluetooth kullanma özelliği artık her telefonda kullanılabilir hale gelecek. İşletim sistemi dahil olan bu özelik ile tüm android telefon kullanıcıları bu özelliğe sahip olacak. Android 11 ile gelen kullanışlı özelliklerden bir tanesi de Bluetooth Uçak Modu Açıkken Kullanma olacaktır.

Video Çekimlerinde Bildirimleri Sessize Alma

Android 11 ile video çekimlerinde bildirimleri sesize alma

Bu özelik akılı telefonunda video çeken kullanıcıların oldukça hoşuna gidecektir diye tahmin ediyoruz. Video çekerken gelen bildirim sesleri doğal olarak video da duyuluyordu. Buda video çekenler için hiç hoş olan bir durum değildi. İşte Android 11’le video çekimlerinde bildirim seslerini sessize alabileceğiz.

Ekran Kaydı Alma Özelliği Geliyor

Android 11 ile ekran kaydı alma özelliği

Bu özellik bir çok Android telefonda şirketler tarafından ayrıca bir özelik olarak akılı telefonlara ekleniyordu. Yada ekran kaydı almak için üçüncü parti uygulamaları telefonlarımıza kurmak zorunda kalıyorduk. Şimdi Android 11’le Ekran Kaydı Alma Özelliği varsayılan özellik olarak geliyor.

Android 11 ile gelen özellikleri sizler için bir araya toparladık. Bu özellikler Andrid telefonların özelliklerini oldukça artıracak. Kullanıcılar telefonlarını kullanırken eminiz daha çok zevk alacaklar. Ve bazı özellikleri kullanmak için üçüncü parti uygulamaları kurmak zorunda kalmayacaklar. Yada sırf belli özelliler için belli marka Android telefonları almak zorunda kalmayacaklar.

Açılmayan Android Telefonlara Format Atmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu