ANDROİD

Android 12 Güncellemesiyle Gelecek Özellikler

Android 12 güncellemesi ile birlikte yeni özellikleri de beraberinde getirecek. Her yıl farklı özellikleri bünyesine katan mobil işletim sistemi Android bu yıl ki yeni güncellemesi Android 12 ile bir çok kullanıcıyı heyecanlandıracak yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Android işletim sistemi her geçen yıl üzerine koyarak yeni özellikleri bünyesine katarak büyümeye devam ediyor. Bu yılın Mayıs ayında tanıtımı yapılması beklenen Android 12 hakkında sızıntı haberler de gelmeye başladı. Gelen sızıntı haberlerine göre Android 12 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek yenilikler gelecek.

Android 12 Hazırda Bekletme Özelliği Geliyor

Android 12 güncellemesi ile birlikte gelecek en büyük özelliklerden biri hiç kuşku yok ki “programları hazırda bekletme özelliği” olacak. Geçen yıl XDA tarafından sızdırılan bu özelik Android 12 güncellemesinin en büyük silahlarından biri olmaya hazırlanıyor. Bu özellik sayesinde yapay zeka kullan Android kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına göre uygulamaları hazırda bekleterek daha hızlı açılmasını sağlayacak.

Android 12 guncellemesi ve ozellikleri

Özelikle 120Hz ve 90Hz yenileme destekli telefonlarda bu özelik sayesinde uygulamalar ve programlar daha hızlı şekilde açılacak. Ayrıca teknoloji sitelerinde konuşulan yorumlara göre Android 12 ile birlikte sistem ön belleğinin temizlenmesi özelliğinin de geleceği konuşuluyor. Bu özelliklerin şuan için nasıl çalıştığı hakkında kesin bilgimiz yok ancak gelecek bu özelliklerin Android telefonların hızına oldukça büyük katkı vereceği kesin görünüyor.

Android 12 Wi-Fi Paylaşım Özelliği

Android 12 güncellemesi gelemeden özeliklerin sızdırıldığını yazımızın başında belirtmiştik. Ön belleğin temizlenmesi ve uygulamaların hazırda bekletilmesi gibi özelliklerin yanı sıra Android 12 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların Wi-Fi İnternet şifresini paylaşma sorunu da ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Android 12 Internet paylsama ozelligi

Android 12 üzerinde çalıştığı yeni teknoloji ile birlikte kullanıcılar yakında bulunan kişilerle internet paylaşımı yapmaları daha çok kolay olacak. Nasıl ki yakında ki kişilerle veri paylaşımı yapabiliyorsak yeni gelecek özellikle birlikte artık yakında ki kişilerle internet paylaşımı modem şifresi vermeden yapılabilecek. “Yakındakilerle Paylaş” özelliğine sahip her cihazda kullanılacak yeni özellikle beraber Wi-Fi ağına bağlanmak isteyen kullanıcıların telefonda göreceği bildirime onay vermesi yeterli olacak.

Android Telefonlarda Gereksiz Dosyaları Silerek Hızlandırma İşlemi Nasıl Yapılır

Android 12 güncellemesi daha çıkmadan özellikler hakkında bilgiler sızdırılmaya başlandı. Android 12 ne zaman tanıtılacak tam olarak tarih kesin değil ancak Eylül – Ekim tarihi gibi Android 12 cihazlarda görebiliriz. Google Pixel 6 modelinin tanıtımı ile birlikte Android 12 özelliklerini görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu