ANDROİD

Android 12 Güncellemesiyle Tema Yönetim Sistemi Geliyor

Google yeni Android 12 güncellemesini yayınlamasına çok kısa bir süre kaldı. Android 12 güncellemesi yayınlanmadan özellikler sızmaya başladı. Android 12 ile birlikte tema yönetim sistemi geliyor.

Mobil teknoloji tutkunları Android 12 güncellemesini merakla bekliyor. Bir çok özelliği beraberinde getirecek olan güncellemenin yayınlanmasına bir iki ay kaldı. 9to5Google haberine göre Android 12 ile birlikte kullanıcılar artık uygulamaların renklerini kendilerine göre değiştirebilecekler. Özellik sayesinde Android kullanıcıları uygulamalar ve sistem renklerini kendilerine göre düzenleyebilecekler. Uygulama renklerinde ve sistem renklerinde katmanlı renk seçeneğini de getirecek olan Google böylelikle sistem yahut temanın ana renginin yanında bir başka rengi de seçebilecekler.

Android 12 tema yontim sistemi geliyor

Google daha önce Android 10 güncellemesinde karanlık mod adını taşıyan tema özelliğini getirmişti. Karanlık mod ile kullanıcılar özellikle gece telefonu kullanırken göz yorulmasına karşı bu temayı kullanırken diğer taraftan OLED ekran teknolojisini kullanan mobil cihazlar da şarj süresinde tasarruf sağlıyordu. 9to5Google haberi doğru çıkarsa Google bu kez Android 12 güncellemesi ile tema yönetim sisteminde daha gelişmiş bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Android 12 Genel Tasarımda Değişiklik Olmayacak

9to5Google haberine göre Google bu özelliği API olarak sunacak. Yani bu özellik Android uygulamaların genel tasarımında her hangi bir değişikliğe gitmeyeceğini gösteriyor. Sadece renklerde kullanıcılar kendine göre farklı renk seçeneklerini temalarında kullanabilecekler. API olarak bu özelliğin sunulması geliştiricilerin uygulamaların tasarımlarını geliştirebileceği anlamına geliyor. Diğer taraftan bilindiği gibi her mobil cihaz üreticisi kendi ara yüzünü mobil telefonunda kullanıyor. Bu yeni özellikle beraber mobil cihaz üreticileri kendi arayüzlerini daha zengin bir biçimde geliştirme imkanı bulabilecek. Ayrıca mobil telefonumuzda kullandığımız duvar kağıdına özel olarak renk seçimini yapabileceğiz.

İlginizi Çekebilir : Android 12 Güncellemesiyle Gelecek Özellikler

Yukarıda belirtiğimiz gibi bir iki ay içinde Android 12 tanıtımı yapılacak. Google bu özelliği kesin olarak getirecek diyemiyoruz. Google tema yönetim sistemini Android 12 güncellemesi ile birlikte verebilir ya da bir sonra ki sürüm olan Android 13 güncellemesine bırakabilir. Bu haberlerin doğruluğunu ilerleyen günlerde tanıtımın gerçekleşmesi ile birlikte hep beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu