ANDROİD

Android 12 Yepyeni Arayüzü Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

Mobil teknoloji severlerin merakla beklediği Android 12 Ekran görüntüleri ortaya çıktı. Android 12 yepyeni bir arayüz ile geliyor.

Uzun süredir merakla beklenen Android 12 işletim sisteminin ön izleme sürümü Google tarafından yayınlandı. Meraklı bekleyiz biraz olsun son buldu. Ön izleme sürümü ile birlikte geliştiriciler Android 12 işletim sisteminde ki yenilikleri ortaya çıkarmak için çalışmalara başladılar.

Google tarafından geliştirilen ve iOS ile birlikte akılı telefonlar da en çok kullanılan işletim sistemi olan Android işletim sisteminin en son versiyonu Android 12 ön izleme sürümü yayınlandı. Şimdi ise merak edilen Android 12 ile gelen yenilikler neler olacak ? sorusu oldu. Yeni Android 12 işletim sistemi kullanıcılara neler vaat ediyor. Kullanıcılar Android 12 güncellemesiyle hangi yeniliklere kavuşacak. Bu soruların cevaplarını ilerleyen günlerde daha net olarak ortaya çıkacak. Ancak ilk aşamada Android 12 işletim sistemi ile birlikte tamamen yenilenmiş bir arayüz göreceğimiz kesinleşti diyebiliriz.

Android 12 arayuzu ortaya cikti

Android 12 ile birlikte ilk gelen yenilik bildirim paneli ve kilit ekranın tamamen değişeceğini gösteriyor. Android 12 güncellemesi şuan için ön izleme sürümü bize bunu gösteriyor. Android 12 kararlı sürümü ortaya çıktığında bizlere daha fazla özellik sunacağı kesin.

Android 12 İşletim Sisteminde Arayüz

Android 12 ön izleme sürümünün yayınlanması ile birlikte ilk gelen yenilik bildirim panelinde oldu. Android 12 ile artık parlaklık çubuğunu menünün en üstünde göreceğiz. Google yeni Android 12 güncellemesinde böylece kullanıcı deneyimini en üst noktaya taşımak istemiş. Artık kullanıcılar Android 12’de bildirim panelinin rengini kullandıkları duvar kağıdı rengi ile özeleştirebilecekler.

Android 12 Bildirim Paneli

Android 12 güncellemesi kilit ekranında da değişikliğe gitmiş. Android 12 ile birlikte kilit ekranında ufakta olsa değişiklik yapılmış. Kilit ekranının tam ortasında bir saat konumlandırılmış. Hiç bir bildirim yoksa kilit ekranında bu saat duruyor. Şayet bildirim gelirse saat biraz daha yukarı çıkıyor. Kilit ekranın ortasında konumlandırılan saattin hemen altında tarih ve hava durumu bilgileri yer alıyor.

Android 12 Gizli Özellikler

Android 12 ön izleme sürümünün yayınlanmasıyla birlikte geliştiriciler kodlar üzerinde çalışmalara başladı. Geliştiriciler Android 12 kodlarında bir takım gizli özellikleri aktif hale getirdi. Aktif hale getirilen bu gizli özelliklerle birlikte Android 12 ara yüzünde bir takım gizli özelliklerin olduğu ortaya çıktı. Google bu özellikleri seçenekler halinde mi bizlere sunacak yoksa sadece tek bir tasarıma eklenmiş yenilikler olarak mı gelecek şuan için bilmiyoruz. Ancak görünen o ki Android 12 kullanıcıları tamamen farklı bir bildirim ve kilit ekranı kullanacaklar.

Android 12 Kilit Ekrani

Android 12 kilit ekranında da bir takım gizli özellikler bulunuyor. Buna göre ekranın ortasına yerleştirilen saat ekranı tamamen kaplayacak. Tabii bu bildirim gelene kadar bildirim geldiği zaman ekranı tamamen kaplayan saat ekranın sağ üst tarafına doğru kayacak.

Tüm bu özellikler ve daha farklı şuan için tam bilmediğimiz Android 12 özelliklerini Google kararlı sürümünü yayınladığı zaman göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu