ANDROİD

Android Telefonlara Firefox Daylight Güncellemesi Geldi

Android telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği İnternet Tarayıcılarından olan Firefox Daylight güncellemesini yayınladı. Birçok özellik ve görsel yenilik ile gelen Daylight güncellemesi an itibari ile Türkiye kullanıcıları içinde verilmeye başlandı.

Firefox Daylight guncellemesi android telefonlar icin yayinlandi

Android telefonların birer bilgisayar özelliği kazanması ile birlikte, İnternet tarayıcıları da mobil tarafında oldukça önem kazanmaya başladı. Mobil kullanıcılar İnternet de gezintilerinde oldukça hızlı ve güvenilir tarayıcıları tercih ediyor. Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar da bu noktada ön plana çıkmaya başladı. İşte Firefox geliştiricileri de kullanıcıların gizlilik ve güvenlik sorunlarına cevap veren aynı zamanda görsel olarak geliştirdikleri Daylight güncellemesini yayınladılar.

Android kullanıcılar için yayınlanan Firefox Daylight güncellemesinde yer alan ve geliştiricilerin ETP olarak adlandırdığı ve aktif halde gelen kullanıcıların girdiği siteleri takip ederek reklamları engelliyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların adeta kurtarıcı oluyor ve her sitede önlerine çıkan rahatsız edici reklamların gizlenmesini sağlıyor.

Firefox Daylight güncellemesi ile gelen ETP özelliği standart halde açık olarak geliyor. Ancak isterse kullanıcı koruma özelliği ayalarını artırabiliyor. Bu sayede kullanıcı girdiği sitelerde verilerin kullanmasını önüne geçebiliyor. Ancak bu özellik katı koruma özelliğine getirildiğinde bazı sitelere girişi engelliyor.

Ziyaret Edilen Sitelerde Gizli Sekme Özelliği Aktif Oluyor

Firefox Daylight güncellemesi ile gizli sekme özelliği de geliştirilmiş durumda buna göre artık sadece site de gizli sekme özelliği aktif olmuyor bunun dışında sitede girilen sayfalar da gizli sekme özelliği kullanılabiliyor. Peki bu özellik kullanıcının ne işine yarayacak diye sorular gelebilir. Bu özellik sayesinde artık kullanıcı ziyaret ettiği siteler tarafından bile takip edilemeyecek. Ayrıca uygulama üzerinde basılı tutuğunuzda gizli sekme özelliğine direk olarak ulaşılabiliyor.

Firefox android telefonlar icin guncellendi iste yenilikler

Bu özelliklerin yanı sıra Firefox yeni güncelleme ile görsel olarak da yenilikler getiriyor bu yeniliklerin başında adres çubuğunun ekranın alt tarafında kalması bu büyük ekranlı akılı telefon kullanıcıların oldukça işine yarayacak gibi görünüyor. Artık gitmek istedikleri site adreslerini kolaylıkla telefonuna üst tarafına ulaşmadan girebilecekler. Yeni güncelleme ile karanlık mod, resim içinde resim gibi özelliklere de yer veriyor.

Firefox Daylight güncellemesi an itibari ile Türkiye de ki kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda yakın zamanda tüm dünyada ki android telefon kullanıcıları Firefox Daylight güncellemesini kullanabilecekler. Sizde Firefox Daylight güncellemesi hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla Tekno Aracı destek olmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu