ANDROİD

Android Telefonlara Root Atma İşlemi

Android telefonlara root nasıl atılır. Root atma işlemi bilgisayardan nasıl yapılır. Samsung telefonlara root atmak gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Android telefonlara root atma işlemi kimi kullanıcılar için çok zorken kimi kullanıcılar için oldukça basittir. Root işlemi iki şekilde yapabilirsiniz. Birinci .apk dosyası halinde android telefonlara root atabilirsiniz. İkinci ise bilgisayar üzerinden telefona root atma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Her iki yöntemde de çok dikkatli olmanız gerekir. Aksi taktirde telefonunuz kullanılmaz hale gelebilir.

andrid telefona root atma

Öncelikle Root işlemi bize ne kazandıracak bunun üzerinde kısaca duralım. Root attığımız telefonda istediğimiz gibi değişilik yapabiliriz. Sistem dosyalarına erişebiliriz. Telefona ön yüklü olarak gelen ve kaldıramadığımız uygulamaları kaldırabiliriz. Bize hiç bir faydası olmayan uygulamalar hem dahili depolamadan yer tüketirken hem telefonu aşırı yorabilir. İşte bu nokta da bu uygulamaları kaldırmanın tek yolu telefona root atmaktır. Ayrıca güncelleme almayan telefonlara güncel Android işletim sistemlerini kurmak için root atmak gerekir. Root’lu işletim sistemleri özel olarak hazırlandığı için android telefonları hızlandırır. Tüm bunları yapabilmek için root atma işlemi yapıyoruz.

Root atmak ne işe yarayacak bölümünü geçtikten sonra gelelim Root Nasıl Atılır kısımına. Yukarıda bahsettiğimiz gibi root işlemi iki şekilde yapılır. İlk işlem telefon üzerinden uygulamalar sayesinde ikinci işlem bilgisayar üzerinden yapılır. Biz size en pratik ve kolay olanı bilgisayar üzerinden root atma işlemini anlatacağız.

Android Telefonlara Root Atma Programı

Android telefonlara root atma işlemi için gereken programı indirerek işleme başlayalım. Programın adı iRoot.EXE bu programı indirin Programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. iRoot programını açıyoruz. Ve telefonumuzu bilgisayarımıza kablo ile bağlıyoruz.

android telefonlara root atma 1

iRoot programı telefonu görünce program da android telefonunuzun modelini göreceksiniz. Buraya kadar sorunsuz olarak geldikse diğer aşamalara geçebiliriz.

android telefonlara root atma 2

Yukarıda ki resimde ki gibi telefon modeliniz program da belirdi. Telefon modelini gördükten sonra ROOT butonuna basıyoruz. Ve Root işlemi başlıyor. Root işlemi sırasında telefon kapanıp açılacaktır. Panik yapıp telefona dokunmayın herangi bir müdahale de bulunmayın.

android telefonlara root atma 3

Root işlemi bitikten sonra yukarıda ki resimde ki gibi root işleminin tamamlandığını gösteren bir ifade çıkacak. Root işlemi bitikten sonra SuperSU uygulamasını telefonunuza indirip kurun. Android telefonunuza root işlemini başarılı şekilde yaptınız. Artık telefonunuzun tüm hakimiyeti sizi elinizde istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. İstediğiniz ROM dosyasını yükleyebilirsiniz.

Root İşleminde Olabilecek Sorunlar

Root işlemi sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlar olabilir. Örnek Program telefonunuzu görmediyse telefonunuza ait sürücüleri bilgisayarınıza yükleyin. Herangi bir sorun karşılaşırsanız telefonunuz da Ayarlar-Hakkında-Yapım Numarası kısımına 7 kere dokunarak geliştirici seçeneklerini aktif edin.

Burada anlatılan tüm işlemlerden doğacak sonuçtan TeknoAracı.com sorumlu değildir. Bu uyarıyı dikkate alarak Android telefona room atama işlemini gerçekleştirin.

Açılırken Samsung yazısında kalan telefonlara çözüm

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu