NASIL YAPILIR

Android Telefonlarda Gereksiz Dosyaları Silerek Hızlandırma İşlemi Nasıl Yapılır

Yavaşlayan Android telefonunuzu hızlandırmak mı istiyorsunuz o halde Android telefonunuzda ki gereksiz dosyaları silerek telefonunuzu daha hızlı hale getirebilirsiniz. Android telefonlarda gereksiz dosyalar nasıl silinir ? Android telefonlara gereksiz dosyaları silme işlemini merak edenler için adım adım anlatık.

Android telefonlarda bir süre sonra kasma yavaşlama meydana gelebilir. Android telefonların depolama alanında biriken gereksiz dosyalardan dolayı telefonunuz eskisi gibi hızlı değilse gereksiz dosyaları silerek telefonunuzu daha hızlı hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri adım adım anlatık. Android telefonlarda depolama alanında ki dosyalar biriktikçe telefonunuz kasma ve yavaşlama sorunu yaşayabilirsiniz. Ancak çok basit şekilde uygulayacağınız gereksiz dosyaları silme işlemi ile birlikte telefonunuzu daha hızlı hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz ? Bu Nasıl Yapılır bölümünde telefonunuzda ki gereksiz dosyaları silerek daha hızlı ve daha performanslı bir telefona sahip olabilirsiniz.

Android telefonda gereksiz dosyaları silme işlemi için Google Files mobil uygulamasını kullanacağız. Bu uygulama ile çok basit bir şekilde telefonunuzda zaman içinde biriken telefonunuzun yavaşlamasına kasmasına neden olan dosyalardan kurtulacaksınız.

Android Gereksiz Dosyaları Silme İşlemi

Google Files mobil uygulamasini indirin

Android telefonlarda gereksiz dosyaları silmek işlemine ilk olarak Google Files mobil uygulamasını indirerek başlıyoruz. Bu uygulama bazen telefonunuza yüklü olarak gelebilir. Telefonunda Google Files mobil uygulaması yüklü olamayanlar bu uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilir.

Google Files Mobil Uygulamasın Açın

Google Files mobil uygulamasını Google Store üzerinden indirdikten sonra uygulamayı açın. Uygulama ilk açılışta sizden Google hesap bilgilerinizi isteyecek. Android telefonunuzda kullandığınız hesap bilgilerini uygulamaya giriş yapıktan sonra uygulamaya kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Files mobil uygulamasında temizle butonuna dokunun

Google Files mobil uygulamasi ana menu

Google Files mobil uygulamasını açıktan ve Google hesap bilgilerinizi girdikten sonra uygulama bazı onaylamalar isteyecek. Bu onaylamaları yaptıktan sonra açılan uygulamanın ana ekranının sol alt köşesinde bulunan “Temizle” butonuna dokunun açılan menüden android telefonunuzda gereksiz dosyaları temizlemek için ilk adımı gerçekleştireceksiniz.

Gereksiz Dosyaları Göster

Google Files mobil gereksiz dosyalari goster secenegi

Google Files mobil uygulamasında “Temizle” butonuna dokunduktan sonra karşınıza çıkan ekrandan ” Önemsiz dosyaları göster” seçeneğine dokunun burada hızlı bir temizleme yapabilirsiniz. Ancak biz detaylı bir gereksiz dosya temizlemesi yapacağız. Gereksiz dosyaları göster seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza çıkan “Önbelleği işgal eden günlük dosyalar” geçici mobil uygulama dosyaları ve android telefonumuzda yüklü olan ancak kullanmadığımız uygulamalar için verileri bize sunacak.

Temizlenecek Dosyaları Seçmek

Google Files mobil gereksiz dosyalari secmek

Bu adımda android telefonumuzda temizlemek istediğimiz dosyaları seçeceğiz. Bu adımda çok dikkatli olmak zorundayız. Sileceğimiz dosyaları dikkatli seçmek durumdayız çünkü silinen dosyaların geri dönüşü olmayacak. Android telefonunuzda gereksiz dosyalar içinden silmek istediğiniz dosyaları doğru bir şekilde seçtikten sonra “Temizle” butonuna tıklayın ve silme işlemini başlatın. Temizle butonuna tıklamadan önce seçtiğiniz dosyaları değiştirebilirsiniz.

Onayla ve Silme İşlemini Başlat

Google Files mobil uygulaması da bir çok mobil uygulama gibi size son kez dosyaları silmek istediğinizden emin olup olmadığınız konusunda onay isteyecek. Onaylama işlemini yaptıktan sonra silme işlemini yapıp “Temizle” tuşuna dokunduktan sonra geri dönüşü olmadan silme işlemini başlatabilirsiniz.

Google Files mobil onayla ve silme islemini baslat

Silme işlemi seçtiğiniz dosyaların boyutuna göre beli bir süre alacaktır. Bu süre sonunda android telefonunuzda ki gereksiz ve telefonunuzu kasan yavaşlatan dosyalardan kurtulacaksınız. Biz farkında olmasak da android telefonlarda zaman içinde bir çok gereksiz dosya birikmesi meydana geliyor buda doğal olarak telefonunuzun yavaşlamasına kasmasına neden oluyor. Sizde bu adımları uygulayarak Android telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar