ANDROİD

Android Telefonlarda Uygulama Yüklenemedi Hatası ve Çözümü

Android telefonlarda sıkça karşılaştığımız bir sorun Uygulama Yüklenemiyor hatası bu hata genel olarak Google Play Store dışında .apk olarak yüklemek istediğimiz uygulamalarda karşımıza çıkıyor.Uygulama Yüklenemiyor hatasına çözüm yolları nedir.

android akılı telefonlarda uygulama yüklenemedi hatası teknoaracı

Android açık kaynaklı bir işletim sistemi iOS işletim sisteminden farklı olarak Google Play Store dışında uygulamaları değişik sitelerden edinerek android akılı telefonunuza yükleyebiliyorsunuz ancak bazende uygulama yüklerken klasik her android kullanıcısının başına gelen “Uygulama Yüklenemedi” hatasını görebilirsiniz.

Android Uygulama Yüklenemedi Hatası Çözümleri

APK dosyasını SD Kart üzerinden yüklemeye çalışıyorsanız SD kartınızı kontrol edin bazen SD karta herhangi bir hata uygulama yüklerken bu hatayı almanıza neden olabilir.

İndirme yöneticisinde bir hata meydana geldiği zaman bu hatayı alabiliyorsunuz bunun için yapmanız gereken indirme yöneticisinin ön belleğini temizlemek bunun için takip etmeniz gereken adımlar Telefonunuz da Ayarlar bölümüne girmek buradan Uygulamalar sekmesine geçiş yapmak Uygulamalar bölümünden “İndirme Yöneticisi” bulmak İndirme Yöneticisinde direkt olarak Ön bellek temizle karşınıza çıkabilir. Ön bellek karşınıza çıkmasa Depolama seçeneğini seçerek ön belleği temizleyebilirsiniz.

İndirme Yöneticisinin ön belleğini temizledikten sonra telefonu tekrar başlatın ve yüklemek istediğiniz uygulamayı yükleyin.

Diğer bir çözüm yollu Google Play Protect kapatarak uygulama yüklemek ancak burada Protect nedir sorusunu cevabını verelim bu Google Play in zararlı yazılımlara karşı telefonunuzu koruma amaçlı olarak kullandığı bir uygulamadır. Bu uygulama Play Store dışına yüklenen APK dosyalarının zararlı olduğunu düşünerek yükleme yapmanıza izin vermez. Ama siz uygulamayı yükleyeceğim diyorsanız Google Play Protect kapatıp yükleme yaptıktan sonra tekrar açmalısınız. Play Protect kapatmak için Google Play Store giriş yapın sol tarafta ki menüyü açın Play Protect kısımından açılan menüden sağ üst tarafta yer alan çark simgesine tıklayın ve “Cihazı Güvenlik Tehditlerine Karşı Tara” seçeneğini kapatın. Uygulamanızı yükledikten sonra tekrar aynı yolu izleyerek Play Protect uygulamasını açın.

Uçak Modun da Uygulamayı Yüklemek bu yöntem en pratik ve basit yöntemdir. Telefonu uçak moduna alın ve uygulamayı yükleyin uygulamayı kurarken “Play Protect” ile ilgili bir uyarı gelirse karşınıza “Yine de Yükleye” basarak bu bildirimi geçin ve uygulamanızı yükledikten sonra uçak modundan çıkabilirsiniz.

Android telefonlarda sıkça gördüğümüz “Uygulama Yüklenemedi Hatası” çözüm yollarını sizler ile paylaştık umarız faydalı olmuştur sorularınız varsa yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar