ANDROİD

Android Telefonlarda Yeterli Alan Yok Sorunu

Android telefonlarda sıkça karşılaştığımız bir sorunda yeterli alan yok sorunudur. Telefon da yeterli alan olduğu halde yinede siz bir uygulama oyun yüklemek istediğiniz zaman yeteli alan yok hatası anlıyorsanız yazımızı okumaya devam edin çünkü çözümleri bu yazıda

android yeterli alan yok hatası teknoaracı

Android işletim sistemi telefonlar da bazen çok saçma hatalar alınabiliyor bu hatalara TeknoAracı olarak değiniyoruz. Hiç bir sitenin uzun uzun bu hatalara yer vermedi teknoloji aleminde biz kullanıcıların mağdur olduğu ve çözüm yolu bulamadığı hataları gündemimize alıp bu küçük gibi görünen ancak kullanıcıyı fazlası ile rahatsız eden hatalara yer verip çözüm üretmeye çalışıyoruz bunlardan biride yeterli alan yok hatasıdır kullancı önce hafıza kartı yada telefonun dahli hafızası doldu diye düşünebilir ancak kontrol ettiğinde hafızada yeterli alan olmasına rağmen android telefon “yeterli alan yok” uyarısını verebilir ve siz uygulama ve oyun yükleme sorunu yaşayabilirsiniz.

Yeterli Alan Yok Sorununa Çözümler

Yeterli alan yok sorununa çözümler ilk olarak telefonu kapatıp açmaktır evet biraz mantıksız geliyor ancak telefonu açıp kapatarak RAM üzerinde birikmiş fazla yükü aldığımız için telefon daha hızlı çalışacaktır ve telefon daha hızlı çalışacak ve yeterli alan yok hatasını yanlışlık sonucu cihaz veriyorsa buda ortadan kalmış olacaktır.

Cihazda uygulamaları kontrol edin ve gereksiz uygulamalarınızı silin. Zaman içinde bir çok uygulama yüklüyoruz ve bazen bu uygulamaları unutuyoruz telefonda var olduğundan bile haberimiz olmuyor bu uygulamaları kaldırıp hafızdan yer kazanabiliriz. Bunun için Ayarlar ve Depolama seçeneğine giderek burada Temizle kısımında kullanılmayan uygulamalar girdiğimizde karşımıza kullanmadığımız uygulamaların listesi çıkacak sizde işinize yaramayan artık kullanmadığınız android uygulamalarını seçip kaldırabilirsiniz.

Yeterli Alan Yok hatasına bir nedende medya dosyalarıdır evet sevgili dostlar medya dosyaların boyutu dahili hafızayı fazlası ile kaplayabilir. Çünkü video ve resimlerin kalitesi artıkça doğal olarak kapladıkları alanda bir o kadar artmaktadır. Telefonda ki medya dosyalarını hafıza kartına yada bilgisayara taşıyarak yeterli alan yok hatasından kurtulabiliriz.

Google Play Store Güncellemelerini Kaldırın

Evet arkadaşlar yeterli alan yok hatasına neden olan etkenlerden en önemlisi Google Play Store güncellemeleri. Bu güncellemeler telefon da fazlası ile yer kapladığı için yeterli alan yok hatasına neden olmaktadır. Yapmanız gereken Google Play Store güncellemelerini telefondan kaldırmak olacaktır. Bunun için Uygulamalar Google Play seçin ve üzerindeki üç noktaya tıklayın açılan pencereden Güncellemeleri kaldır tıklayın bu işlem telefona herangi bir zarar vermez tekrar Google Play Store girdiğinizde size yapmanız gereken işlemler gösterilir bu işlemleri yaptığınızda Google Play Store güncellemelerini kaldırmak telefona zarar vermez aksine yetersiz alan hatasının çözümünü gerçekleştirir.

Uygulamaların Ön Belleklerini Silin

Evet arkadaşlar uygulamalar zaman içinde daha hızlı çalışmak için ön bellek dosyaları oluşturur bu dosyalar gereğinden fazla büyük olabiliyor özellikle büyük boyuta bir uygulama yada oyun olduğunda ön bellek dosyası aşırı büyük bir boyuta gelebiliyor biz dosyaların ön bellek verilerini silerek yeterli alan yok hatasını ortadan kaldırabiliriz. Uygulamalar bölümüne gelin uygulamaların üzerine tıklayın açılan pencereden depolama bölümüne girin ve ön belleği sil dokunun ve bunu tüm uygulamalar için tekrarlayın.

Arkadaşlar bu yöntemlerle android telefonlarda sık görülen “yeterli alan yok hatasının” çözümünü gerçekleştirebilirsiniz bu yöntemler sorununuzu çözme kavuşturmadı ise telefonda fiziksel bir arza söz konusu olabilir bunun için yetkili servise başvurmanızı öneririm Android telefonlarda bu tür hataları almamak için yukarıda bahsettiğimiz bakımları belli aralıklarla yapmanızda fayda var

Sizde “android telefonlarda yeterli alan yok” hatası için yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Whatsapp da Kişinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu