NASIL YAPILIR

Android Telefonları Fabrika Ayarlarına Döndürme Yöntemi

Telefona format atma deyince bir çoğumuzun eli ayağı dolaşır panik yapar ya telefona zarar verirsem ya telefon bozulursa ya bir daha açılmasa ya da kaş yapayım derken göz çıkarmayım abi boş ver bir bilene sorayım o benden daha iyi bilir der ve format atmaktan ya vazgeçer yada başka birini aramaya başlar arkadaşlar android telefona format atmak sandığınız kadar zor bir olay değil yeterli bilinçli ve ne yaptığını bilen bir şekilde davranın şayet anlatılan adımları doğru uygularsanız göreceksiniz ki telefonunuza format atmak o kadar da zor değil sadece biraz araştırma biraz cesaret format atamak telefonunuzu bozmaz format atmak ağırlaşan hantallaşan ve kasan işletim sistemini daha seri hale getiririz.


Format atamak ne işe yarar diye soran arkadaşlar olabilir bazen yüklediğimiz ve sildiğimiz oyun ve uygulamaların artıkları telefonda artı bir yük olarak binmeye başlar ve telefonumuz biranda yavaşlamaya başlar açılışta yavaştır, bir program açtığımızda çok yavaş acar işte biz bu yavaşlığı gidermek ve akılı telefonumuzu ilk aldığımız güne döndürmek için format atma işlemi uygularız, bazende yanlış bir uygulama kurduğumuz zaman telefon ufak tefek takılmalar ve arza verebilir bu ufak arzları kurtarabilmek içinde format atma işlemine başvururuz. Buraya kadar sanırız kafanızdaki soru işaretleri biraz olsun kalkmıştır ancak halen endişli ve telefonuma zarar veririm düşüncesi varsa bu işlemi yine bir bilenle yapmanızda fayda var. Böylelikle birlikte yaparak Akılı telefona format atmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.


Format atma işlemine geçmeden önce kesinlikle telefonunuzu yedekleyin arkadaşlar. Telefonunuz da önemli resimler bilgiler numaralar varsa tüm bunlar formatla birlikte gidecektir. Bundan dolayı unutmayacağımız tek şey telefonunumuzu yedekleyerek format atmak olacaktır. Birçok android telefon da format atma işleminde yedekle ve sıfırla ibaresini görürsünüz önce yedekler sonra telefonu sıfırlarsınız.


Andorid telefonlarda format atma olayında öncelikle telefonumuzun ayarlar bölümüne gireceğiz.. Ayarlar bölümüne aşağı doğru Yedekle ve Sıfırla bölümüne girip telefonumuzun kendisi açılana kadar hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz.. Birinci yöntem budur arkadaşlar en basit ve herkesin yapabileceği telefon normal çalışırken telefonu sıfırlama yöntemidir.


Bu yöntem ile çok basit olarak sizlerde telefonunuza format atmış olacaksınız. Ayrıca Faydalı Bilgiler bölümüz de açılmayan adroid telefonlara nasıl fiziksel tuşlarla format atılır bulabilirsiniz arkadaşlar buraya kadar sanırım basit format atma işlemini öğrenmiş olduk artık sizde telefonunuz kasmaya başladığında yavaşladığını düşündüğünüz zamanlarda telefonunuzu yedekleyerek tekrar fabrika ayalarına döndürebilirsiniz.


Android telefonlarda fabrika ayalarında döndürme konusunda kafanıza takılan soruları bizlerle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu