ANDROİD

Android Telefonları Kitleyen Duvar Kağıdı

Android telefonlarda son zamanlarda ortaya çıkan bir sorun kullanıcıları şaşırttı. Android telefonunuza yüklediğiniz duvar kağıdı telefonunuzu kullanılmaz yapabilir. Peki android telefonları kitleyen duvar kağıdı sorunu nasıl çözülür.

Android telefonların başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmiyor. Gün geçmiyor ki Android telefon kullanıcıları yeni bir sorun ile karşılaşmasın. Kullanıcılar bazen bu sorunları çözüyor bazen sorunlar karşısında çaresiz kalıyor. Android işletim sistemi açık kaynak olduğu için her türlü soruna maruz kalabiliyorsunuz. Android yıllar için gelişen bir işletim sistemi doğal olarak sorunların azalması beklenirken hiç ummadığınız yerden hata alabiliyorsunuz.

android telefonu kitleyen göresel teknoaracı

TeknoAracı olarak android telefonlar hakkında bir çok sorunun püf noktasını Faydalı Bilgiler bölümünden sizler için paylaşıyoruz. Authority ve 9to5Google sitelerinin haberine göre zarsız olarak android telefonunuza yüklediğiniz bir duvar kağıdı telefonun kilit ekranını hataya sebep verebiliyor. Böylece telefonunuz kullanılmaz hale geliyor. Bu sorun sadece Android ilk sürümlerinde değil Android 10‘da görülebiliyor. Peki bu sorun neden kaynaklanıyor. Android işletim sistemleri genel olarak sRGB renkleri tercih ediyor. Bu ekran kağıtları ise RGB renklerini kullandıkları için ekranda bir döngüye neden oluyor. Doğal olarak da telefonunuzun kilit ekranı açılamaz konuma geçiyor.

Bu sorunun çözümü aslında deneyimli Android kullanıcıları için basit. Ancak android telefon da deneyim sahibi olmayan kullanıcılar için sorun tam bir bela olabilir. Yapmanız gereken telefonunuzu güvenli moda alarak yüklediğiniz duvar kağıdını silmek. Yada telefonu tamamen sıfırlamak gerekiyor.

Google Herhangi Bir Açıklama Yapmadı

Android işletim sisteminin sahibi Google bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Kolay çözülebilecek bir sorun gibi görünse de acemi telefon kullanıcıları için büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorun her telefonda görünmüyor. Renk modunu değiştirebilen Pixel 4XL modelinde böyle bir sorun görünmüyor. Pixel 3 XL modelli RGB modunu sRGB’ye çeviremediği için telefonu anacak güvenli moda çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu tür sorunlar yaşamamak için telefon ekran kağıtlarını seçerken daha dikkatli olamak gerekiyor. Bilinmeyen kaynaklardan duvar kağıtları yüklemeyin. Hele ki android telefonlar konusunda acemi iseniz daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Samsung Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu