ANDROİD

Android Uygulamaları Çökmeye Başladı Google Açıklama Yaptı

Android kullanıcıları son günlerde tuhaf bir durumla karşı karşıya kaldı. Android Uygulamaları çökmeye başladı. Kullanıcılar soruna çözüm yolu ararken Google sorunla ilgili açıklama yaptı. Sorun “WebWiew” kaynaklı.

Android işletim sistemi gelişiyor. Geliştikçe sorunlar ortadan kalkıyor diye sevinirken. Android telefon kullanıcıları farklı sorunlarla karşılaşmaya devam ediyor. En son yaşanan sorunsa uygulamaların kendi kendine kapanması sorunu. Kullanıcılar uygulamaların durup dururken kapanması karşısında sosyal medya platformlarından, Reddit gibi sitelerden şikayetlerini dile getirdiler. Google sorun yaşayan kullanıcıların şikayetlerini gördü ve açıklama yaptı. Sorun WebWiew kaynaklı olarak ortaya çıkıyor.

Bir çok kullanıcının etkilenmediği ancak hatırı sayılır kullanıcının etkilendiği sorun uygulamalar da ortaya çıkıyor. Android telefonlarda ki uygulamalar durup dururken kapanıyor. Soruna çözüm bulamayan bir çok kullanıcı. Çaresiz çeşitli platformlardan soruna çözüm yolu aramaya başladılar. Biranda kapanma sorunu belli bir uygulama da meydana gelmiyordu. Bir çok uygulamayı etkiliyordu. Bankacılık uygulamaları, Google ait uygulamalar kendi kendine kapanıyordu.

WebWiew Kaynaklı Android Uygulama Sorunu

Android uygulamalar kendi kendine kapaniyor
Android Uygulamalar Çöküyor

Kullanıcıların sorunu çeşitli mecralarda dile getirmesi sonrası Google sorunu fark etti. Ve çalışmalara başladı. Sorunun kaynağını açıklayan Google Android işletim sisteminde yer alan WebWiew kaynaklı bir sorun olduğunu açıkladı. WebWiew android işletim sisteminde dahili bir yazılım. Bu yazılımda ortaya çıkan sorunla uygulamalar kendi kendine kapanıyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar. Sorunu ortadan kaldırmak için bu yazılıma ait son güncellemeyi kaldırması gerekiyor. Bu yazılıma ait güncelleme kaldırıldıktan sonra sorunun ortadan kalktığı açıklandı. Ardından Google mühendisleri sorunu ortadan kaldıracak düzenlemeleri yaptıktan sonra yazılıma ait yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını açıkladılar.

Galaxy S20+ modeline baktığımızda 23 Mart tarihinde yayınlanmış WebWiew güncellemesini görebiliyoruz. Bu uygulamaya ait yazılımın güncellenmesi sonrası herhangi bir sorun olmadığını görüyoruz. Bu güncelleme sürümü 89.0.4389.105 olarak geçiyor. Bu sürüm telefonuz da yüklü ve halen sorun yaşıyorsanız. Uygulamanın son güncellemesini silmenizi tavsiye ediyoruz. Güncelleme silme işlemi yapmadan bu sürüme ait APK dosyasını indirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sizde Android telefonunuzda son zamanlarda uygulamaların kendi kendine kapanması sorunu yaşıyorsanız. Yukarda ki çözüm yöntemini deneyebilirsiniz. Google tarafından sorunun ortadan kaldırılması için gelecek güncelleme sonrası bu sorun ortadan kalkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu