NASIL YAPILIR

Android ve iOS Cihazlarda Instagram Nasıl Güncellenir

Yeni özellikleri kaçırmak istemiyorsanız tüm mobil uygulamaları ve yazılımı güncellemek kadar Instagram uygulamasını da güncellemek oldukça önemlidir. Peki Instagram Android ve iOS cihazlarda nasıl güncellenir sorusunun cevabı yazımızda..

Her mobil cihaz yazılım olarak ve kullandığınız mobil uygulamalar zaman zaman güncelleme alır. Bu güncellemelerin amacı yeni özellikleri uygulamaya kazandırmak, var olan sorunları düzeltmek uygulamayı daha verimli hale getirmek ve en önemlisi güvenlik açıklarını kapatmaktır. Mobil cihaz kullanıcıların çoğu güncelleme olayını göz ardı etmektedir. Ancak sizde bu tür sorunlar yaşamamak için yahut gelen yenilikleri kullanmak için mobil cihazınızı ve kullandığınız uygulamaların güncellemelerini yapmanız gerekir.

Android ve iOS telefonlarda Instagram guncelleme nasil yapilir

Instagram uygulaması da en çok tercih edilen sosyal medya platformudur. Binlerce insan mobil cihazdan Instagram uygulamasını kullanıyor. Ne var ki kullanıcılar Instagram uygulamasını güncellemedikleri için gelen yenilikleri, güvenlik açıklarını, ve daha verimli kullanma imkanını kaçıyor. Bu yazımızda sizlere mobil cihazlar da Instagram güncellemesi nasıl yapılır ? sorusunun cevabını veriyoruz.

iPhone Telefonlarda Instagram Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

iPhone telefon kullanıyorsanız Instagram uygulamasını aşağıda ki adımları takip ederek çok rahat şekilde güncellemesini yapabilirsiniz.

iPhone telefonlarda Instagram guncellemesi
 • iOS telefonunuzda App Store uygulama mağazasına giriş yapın.
 • Sağ üst köşede göreceğiniz profil resminize dokunun.
 • Hesap sayfanız açılacak. Aşağı doğru kaydırın.
 • Instagram yazısı yanında göreceğiniz Güncelle butonuna dokunun.
 • Güncelleme işlemi başlayacaktır. Bu süre güncellemenin boyutunda göre farklılık gösterebilir.

Bu adımları takip ederek iPhone cihazınızda Instagram güncellemesini rahatlıkla yapabilirsiniz. Hesap sayfanız da güncelle görmüyorsanız uygulama için güncelleme yok demektir. Unutmamanız gerekense güncelleme sırasında uygulamayı kullanmayın aksi takdir de güncelleme devam etmeyecektir. Güncelleme bitene kadar bekleyin.

Android Telefonlarda Instagram Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Android telefonlarda Instagram güncellemesi nasıl yapılır ? Aşağıda ki adımları takip ederek Android telefonunuz da çok rahat şekilde Instagram güncellemesini yapabilirsiniz.

Andrid telefonlarda Instagram guncellemesi
 • Android telefonunuzda Play Sotre uygulamasına giriş yapın.
 • Sol üst köşede gördüğünüz üç noktaya tıklayın.
 • Uygulamalarım ve Oyunlarım sayfasına giriş yapın.
 • Sayfayı yenileyin.
 • Instagram uygulamasının yanında bulunan ” Güncelle” butonuna dokunun.
 • Güncelleme boyutuna göre değişen bir sürede gerçekleşecektir.

Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümünde güncelleme görmüyorsanız. Öncelikle İnternet bağlantınızı kontrol edin. Büyük güncellemeler genel olarak mobil İnternet ile yapılamaz. Wi-Fi bağlantınızın olduğundan emin olun. Yine her hangi bir güncelleme görmüyorsanız uygulamaya güncelleme gelmemiş demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu