iOS / iPhone

Apple iPhone 12 ailesiyle Satış Rakamlarında Şahlandı

Apple Ocak ayı satış rakamlarında iPhone 12 ailesiyle şahlandı. Adeta şov yapan Apple üst seviye akı telefon satışlarında lider konuma geldi.

Apple dünyada en çok satış rakamlarına ulaşan teknoloji devi. Ne kadar popüler olduğunu sanırız anlatmaya gerek yok. Android telefon üreticilerinin hepsine karşı tek bir şirket olarak mücadele ediyor. Android piyasasında ki bir çok marka karşında üst seviye telefonlar da ne kadar başarılı satış rakamlarına ulaştığını Counterpoint Research paylaşılan veriler ortaya koydu.

Ocak ayında en çok satılan akılı telefonlar arasında iPhone ailesine ait 6 model bulunuyor. Pazar araştırma şirketi olan Counterpoint Research dünyada en çok satan akılı telefonların listesini yayınladı. Geçtiğimiz ocak ayında en çok satan akılı telefon listesinin ilk 6 sırası dünya devi Apple şirketine ait telefon modelleri oldu. Apple bu başarısı ile iPhone 12 modelleri ile tüketici tarafında ne kadar beğeni topladığını ortaya koymuş oldu. İPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri geçtiğimiz ocak ayında en çok satan akılı telefonlar oldu.

Apple şirketinin toplam satışının yüzde 71’ini bu modeller oluşturdu. Tüm akılı telefon satışlarının yüzde 15’ini oluşturmuş oldu. Pazar araştırmasında ilginç bir veride gün yüzüne çıktı. iPhone 11 hala en çok satan akılı telefon listesinde 4. sırada yerini aldı. Buda hala uygun fiyatlı akılı telefon almak isteyen kullanıcıların iPhone 11 tercih ettiğini gösteriyor. Keza bu modelin tanıtımının üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hala popüler olduğunu bizlere gösteriyor.

Samsung iPhone Telefonların Gerisinde Kaldı

En çok satan 10 akılı telefon açıklandı. Apple markası zirvede yer aldı

Samsung markası da akılı telefon deyince Android işletim sisteminde Apple şirketinin karşısında ki en büyük rakip olarak görünüyor. Her ne kadar Çinli akılı telefon üreticilerinin devreye girmesiyle beraber. Bu durum biraz değişmiş olsa da hala Samsung akılı telefonlar iPhone telefonların en büyük rakibi olarak görünüyor.

Ancak pazar araştırma şirketinin verilerine baktığımız zaman Samsung markası iPhone telefonların gerisinde kaldığını görüyoruz. Ocak 2021 en çok satan akılı telefonlar listesine baktığımız zaman Samsung markasının iki modeli listeye girebilmiş. Ve yine ilginç bir veri Samsung markasının listeye giren modelleri üst seviye telefonlar değil. Fiyat / Performans telefonları diye tanımladığımız daha çok bütçe dostu modeller. Yapılan araştırmaya göre Samsung markasının üst seviye modelleri en çok satan akılı telefonlar listesine girememiş. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Android telefon pazarında artık Çinli üreticiler de güçlü birer oyuncu olarak yerini alıyor. En çok satan akılı telefonlar listesine baktığımız zaman da bunu çok rahat olarak görebiliyoruz. Xiaomi ve Redmi gibi telefonlar en çok satan 10 akılı telefon listesine girmeyi başarmış.

2021 Ocak Ayında En Çok Satan Akılı Telefonlar

  • iPhone 12 – yüzde 6
  • iPhone 12 Pro Max – yüzde 5
  • iPhone 12 Pro – yüzde 4
  • iPhone 11 – yüzde 2
  • Redmi 9A – yüzde 2
  • Redmi 9 – yüzde 1
  • Samsung Galaxy A21s – yüzde 1
  • iPhone 12 mini – yüzde 1
  • Samsung Galaxy A31 – yüzde 1
  • iPhone SE 2020 – yüzde 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu