Mobil Teknoloji

Apple Katlanabilir Telefon Modasına Katılıyor

Son iki yıldır hayatımıza giren katlanabilir telefon modasına bir teknoloji devi Apple şirketi de katılmaya hazırlanıyor. İddialara göre önümüzde ki günlerde katlanabilir bir iPhone modelli ile karşımıza çıkacak.

Son iki yıldır akılı telefon teknolojisinde akılı telefonlar gündeme gelemeye başladı. Hata katlanabilir telefonların geliştirilme çabaları alınan patentlerle ortaya çıkıyordu. İki akılı telefon devi Huawei ve Samsung katlanabilir telefon geliştirmek adına çeşitli patentler aldıklarını daha önce ki haberlerimizde sizlere aktarmıştık. Teknolojinin akılı telefon tarafında bir numaralı oyuncularından olan Apple şirketi uzun süredir akılı telefon tasarımda çok fazla çizgi değişikliği yapmadı. Apple hayranları uzun yıllardır aynı tasarım çizgisinde giden Apple şirketinden bir atak bekliyordu. Gelen iddialara göre bu atak katlanabilir telefon modasında kendini gösterebilir.

Apple katlanabiir telefon cikaracak

En son olarak Apple şirketi iPhone 12 modellerinde tasarım olarak özüne döndü dediğimiz keskin köşeli cam ve metal karışımı bir çizgi de kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Ancak bu tasarım da Apple sevenleri pek tatmin etmedi. Apple hayranları teknoloji devinden daha farklı daha özgün bir tasarım bekliyor. Bu tasarım katlanabilir bir telefonla olabilir mi ? Bu sorunun cevabını gelen iddialara göre evet olabilir. 1 Ekim tarihinde Apple şirketi katlanabilir bir telefon için patent başvurusunda bulunmuştu.

Apple Katlanabilir Telefonların Ekranı Samsung Şirketinden

Apple şirketinin katlanabilir telefonlarında ekran teknolojisini nereden alacağı konusunda Çin kaynaklı haber sitesinden oldukça iddialı bir haber geldi. Bu habere göre Apple katlanabilir telefonlarında ekranı Samsung şirketinden alacak. Bu haber oldukça iddialı görünüyor. Akılı telefon dünyasının düşman kardeşleri acaba böyle bir iş birliğine gider mi Samsung en sektörde en büyük rakibi olan Apple şirketine katlanabilir telefonlar için ekran teknoloji konusunda destek verir mi ? Bu bilinmez ancak gelen haberlerin bu yönde olduğunu belirtelim.

Apple Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak

Peki Apple şirketinin katlanabilir telefonu ne zaman piyasaya çıkacak ? Bu sorunun cevabını merak eden teknoloji meraklıları bir süre daha beklemek sorunda kalacaklar. United Daily News haberine göre Apple şirketi katlanabilir telefonları 2020 Eylül ayında piyasaya çıkaracak. Tüm bu haberlerin şuan için sadece iddialar da yer aldığını gerçek anlamda böyle bir katlanabilir iPhone telefon piyasaya çıkacak mı ? ilerleyen günlerde göreceğiz ve gelişmeleri sizlere TeknoKurdu.Net olarak aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu