Mobil Teknoloji

Apple Samsung Şirketini Kendi Evinde Vuracak

Akılı Telefon pazarında Samsung Apple pazar payı savaşı farklı boyutlara doğru gidiyor. Apple şirketinin silahı iPhone 12 çıkış tarihi ertelenmişti. Ancak gelen haberler doğru ise Apple şirketi yeni iPhone 12 modelinde farklı bir strateji uygulayarak Samsung şirketini kendi vatanında vuracak.

Apple Samsung sirketini kendi evinde vuracak

Apple şirketi Koronavirüs nedeni ile bu yıl yeni iPhone 12 modellerinin tanıtımını geciktirmişti. Ancak gelen son teknoloji haberlerine göre Apple şirketi bu yıl farklı bir strateji uygulayacak. Akılı telefon pazarını Güney Kore’de tamamen Samsung şirketine kaptırmak istemeyen Apple şirketi ilginç bir taktik uygulayabilir.

iPhone 12 5G modeli Güney Kore’de Daha Erken Çıkabilir

Apple bu yıl yeni iPhone 12 çıkış tarihini salgın nedeni ile geciktirmişti. Bunun etkisini azaltmak isteyen teknoloji devi ilginç bir pazarlama stratejisi uygulamaya hazırlanıyor. Son zamanlarda çıkan teknoloji haberlerine göre Apple şirketi Güney Kore de bu yıl çıkacak olan 5G destekli akılı telefon pazarını tamamen Samsung şirketine kaptırmak istemiyor. Bunun için iPhone 12 5G modelini Güney Kore’de daha erken çıkarabilir.

İLGİLİ KONU : iOS 14 Güncellemesiyle iPhone Telefonlara Gelen 8 Yeni Özellik

Apple şirketi akılı telefon pazarında ki en büyük rakibinin kendi evindeki pazar payını artırmaması için elinden geleni yapacak gibi görünüyor. Güney Kore’de akılı telefon pazarında açık ara Samsung akılı telefonları ilk sırayı alıyor. %65 gibi bir oranda Samsung telefonlar Güney Kore’de tercih ediliyor. Apple şirketinin akılı telefonları ise geçen yıl %20 gibi bir pazar payını elinde bulunduruyor.

Apple iPhone 12 modelini Guney Korede daha erken satisa cikaracak

Bu yıl iPhone 12 çıkış tarihlerini erteleyen Apple şirketi. Bu yıl 5G tercihi yapacak Güney Kore akılı telefon kullanıcılarını tamamen Samsung şirketine kaptırmamak için farklı bir yol izleyecek gibi görünüyor. Buna göre Apple şirketi iPhone 12 5G modellerini Güney Kore’de daha erken çıkarabilir.

Apple şirketi yeni 5G modellerinin çıkışı ile akılı telefon tercihi yapacak kullanıcılarının Samsung şirketine kaptırmamak. Güney Kore akılı telefon pazarını tamamen Samsung şirketine bırakmamak için bu yıl oldukça geciken iPhone 12 modelini Güney Kore pazarında 5G olarak çıkaracak. Böylece akılı telefon tercihi yapacak kullanıcılara kendi modellerini sunacak.

Apple şirketi yeni iPhone 12 çıkış tarihi olarak 13 Ekimi işaret ediyor. 23 Ekimde satışa sunulacak olan iPhone 12 modelleri bu yıl farklı olarak ABD pazarı ve aynı zamanda Güney Kore pazarında aynı anda olabilir. Apple şirketi ile Samsung şirketi arasındaki akılı telefon pazar savaşı farklı bir boyut kazanacak gibi görünüyor. Bakalım Apple bu pazarlama stratejisinde ne kadar başarılı olacak. Güney Kore akılı telefon pazarında ki satış rakamlarını artırabilecek mi hep beraber göreceğiz. Sizde Apple pazarlama stratejisi hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu