Mobil Teknoloji

Apple Şarj Cihazı Olmadan Satacağı Watch 6 Serisi ve Watch SE Serisini Tanıtı

Büyük merakla beklenen Apple Etkinliği 15 Eylül tarihine tanıtıldı. Gözler iPhone 12 serisi telefonlara çevrilmişken Apple Korona Virüs salgınından dolayı iPhone 12 modellerinin tanıtımını ertelerken iPad Air 4 tabletini ve Watch Serisi akılı saatlerini tanıtmayı tercih etti.

Apple sirketi Apple Watch 6 ve Apple Watch SE serisi akili saatlerini taniti

Teknoloji deyince akılara gelen ilk şirket olan Apple ilginç politikaları ile de gündeme gelmeyi başarıyor. Örneğin bu yıl düzenlenen tanıtım etkinliğinde iPhone 12 serisini Korona Virüs salgınını gerekçe gösterip tanıtmadı. Fakat iPad Air 4 tabletini ve Apple Watch 6 Serisi ve Apple Watch SE akılı saatleri tanıtmaktan da geri durmadı. Apple bu kararı elbette kafalarda soru işareti oluşturdu. Korona virüs nedeni ile iPhone 12 serisi telefonları tanıtımını yapmayan Apple şirketi neden diğer ürünlerinin tanıtımını yaptı sorusu gündeme oturdu. Acaba iPhone 12 serisi telefonlarda yolunda gitmeyen bir şey mi vardı ki Apple iPhone 12 modellerini ileri tarihe bıraktı. Bunu ilerleyen günlerde daha net göreceğiz. Apple hiç yoktan 15 Eylül tarihinde ürün tanıtımı yapmadan geçmedi ve iPad Air 4 ve Watch serisi akılı saatleri ile teknoloji sevenlerin önüne çıktı.

Apple akılı saatleri teknoloji sevenlerin oldukça büyük beğenisini kazanmıştı. Apple bu beğeniyi bir adım öteye taşımak için Apple Watch 6 Serisi ve Apple Watch SE serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Apple şirketinin bu yıl tanıtımını yaptığı bu akılı telefonlar bir önceki seriye göre teknoloji olarak daha gelişmiş olarak karşımıza çıktı. Gelin beraber bu Apple akılı saatlerin özelliklerine ve Türkiye fiyatlarına daha yakından bakalım.

Apple Watch 6 Serisi Akılı Saatlerinin Özellikleri

Apple Watch 6 Serisi akılı saatlerin öncelikle tasarımı ile başlayalım. Apple tasarım konusunda çok radikal kararlar alan bir şirket değil bunu akılı telefonları iPhone modellerinde görüyoruz. Genel olarak tutulan tasarım dilini yılarca devam ettirmeyi tercih ediyor. Bu politikasını akılı saatlerinde de devam ettiriyor.

Apple Watch 6 Serisi akılı saatlerinde bir önceki Watch serisinden farklı bir tasarım anlayışına gitmemiş. Yine tasarımda dikdörtgen bir yapıda ve kenarları yuvarlatılmış tasarım dilini devam ettirmiş. Tasarım anlayışında çok farklı bir değişikliğe gitmeyen Apple şirketi akılı saatlerin kordonlarında farklı bir yenilik getirmiş. Yekpare yapıdan oluşan ve Solo Band adını verdiği saat kordonlarını farklı boyutlarda satışa sunacak. Sizde yeni Apple Watch 6 serisi akılı saat almayı düşünüyorsanız bu kordonlardan size uygun olanı seçebilirsiniz.

Apple Watch 6 Serisi Daha Güçlü Donanım Sunuyor

Apple Watch 6 Serisi daha guclu donanimla geliyor

Apple şirketinin açıklamasına göre yeni Watch 6 serisi önceki seriye göre daha güçlü bir donanım sunuyor. Donanım olarak gelişen Apple Watch 6 Serisi önceki Watch serisi akılı saatlere göre yüzde 20 daha fazla performans sunuyor. Yeni Apple Watch 6 serisi akılı saatlerde S6 işlemci bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Apple Şirketine Göre Uygun Fiyatlı iPad Air 4 Tanıtıldı İşte Özelikleri ve Türkiye Fiyatı

Apple Watch 6 Serisi de Daha Uzun Pil Süresi

Apple yeni akılı saatleri Watch 6 serisi önceki versiyonlara göre daha uzun pil süresi sunuyor. Daha önce ki haberlerde Watch 6 serisi daha büyük batarya ile geleceğinin altı çiziliyordu. Ancak Apple şirketi devamlı sağ gösterip sol vuran bir şirket olduğu için bu haberler ne kadar doğru kimse kestiremiyordu. Ancak bu kez Apple Watch 6 serisi akılı saatlerde daha önce çıkan haberlerin doğru olduğu anlaşıldı. Apple Watch 6 serisinde batarya kapasitesini artırdı.

Apple Watch 6 daha uzun pil suresi sunacak

Apple Watch 6 Serisi akılı saat almayı düşünenler artık daha uzun sürede saatlerini şarj etmeden kullanabilecekler. Apple büyük bir batarya yer verirken aynı zamanda yeni seri Watch akılı saatlerinde 3D Touch özelliğini kaldırdı. Apple şirketi saat gövdesinde 3D Touch özelliğini kaldırarak yer açmış oldu. Bu yeri de batarya ile doldurmuş oldu.

Apple Watch 6 Serisi Daha İyi Takip Sunacak

Apple Watch 6 daha iyi takip sunacak

Apple şirketi yeni seri Watch 6 da batarya kapasitesini artırması ile kullanıcıya daha iyi bir takip sunacak. Watch 6 serisi kullanıcıları uyku sırasında daha iyi bir takip edilecekler. Bu ne demek oluyor. Bataryası daha uzun giden Watch 6 serisi akılı saatler uzun süre nabız takip ve yeni özellik sayesinde oksijen seviyeleri hakkında kullanıcıya bilgi sunabilecek demek.

Apple Watch 6 Serisi Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçecek

Apple Watch 6 kandaki oksjisen seviyesini olcebilecek

Apple sağlık konusunda ki olumlu yaklaşımını bu sene de devam ettirdi. Ve teknoloji ile sağlığı birleştirmeyi daha ileri seviyeye taşıma konusunda ne kadar kararlı olduğunu gösterdi. Daha önceki Watch serisi akılı saatler kullanıcının nabzını ölçebiliyor kullanıcıya bilgiler veriyordu. Bu yıl getirilen yeni özelik sağlık konusunda bir adım ileri gidilmiş görünüyor. Yeni sensörleri ile kullanıcının kanındaki oksijen seviyesini ölçebilecek değerleri raporlayacak ve oksijen değerleri normalin altına indiğinde kullanıcıyı uyaracak. Bu ölçme süresi 15 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşecek. Sanırız Yeni Apple Watch 6 serisi akılı saatlerin özellikleri içinde en faydalı olan özelliklerden biri sağlık konusunda ki bu gelişmeler diyebiliriz.

Apple Watch 6 Yeni Arayüzler

Yeni Apple Watch 6 Yeni Arayuzlerle geliyor

Apple yeni Watch 6 serisinde farklı arayüzler sundu. Bu arayüzler kişinin konumuna yaptığı işe yada beğenisine göre seçilebilecek. Tamamen kullanıcının zevkine göre tasarlanan yeni arayüzler Apple Watch 6 serisine farklı bir hava katmış. Yeni Watch 6 serisini almayı planlayanlar bu yeni arayüz tercihini de yapabilecekler.

Apple Watch 6 Çocuklar İçin Daha Güvenli

Apple Watch 6 cocuklar daha guvende

Yeni Apple Watch 6 serisi çocuklarını düşünen aileleri de düşünüyor. Yeni Watch serisi akılı saatlerle çocukları takip etmek daha kolay olacak. Tek bir iPhone akılı telefonlara bağlanabilecek Apple Watch 6 serisi saatlerle çocuklar daha sıkı denetim altına alınabilecek ve hakaretleri anne babalar tarafından kontrol altına alınabilecek. Bu da çocuklarını güvende tutmak isteyen anne babalar için oldukça güzel bir özelik olarak Apple Watch 6 serisi saatlerde yerini alıyor.

Apple Watch 6 Türkiye Fiyatı

Gelelim bu kadar özellikten sonra en önemli noktaya Türkiye de Apple Watch 6 Fiyatı ne olacak ? Evet maalesef burada birazcık olumlu konuşamayacağız. Apple Watch 6 akılı saati fiyatı 3.799 TL olarak belirlendi. Bu fiyata kaç kişi bu özelliklerden faydalanabilir kaç kişi bu saati kullanabilir elbete tartışma konusu olsa da Türkiye fiyatı bu şekilde belirlenmiş durumda ve bu fiyat başlangıç fiyatı olarak belirlenmiş ve artış gösterebilecek.

Apple Watch SE Akılı Saatin Özelikleri

Apple süperiz şekilde üç gün önce piyasaya çıktı. Apple daha uygun fiyatlı bir akılı saat piyasaya çıkarmak istemiş olmalı ki herkesi şaşırtacak şekilde Apple Watch SE piyasaya çıkardı.

Apple Watch SE ozellikleri ve Turkiye Fiyati

Apple Watch 6 serisine göre daha uygun bir fiyat ile piyasaya çıkacak olan Watch SE akılı saatinde özellikleri ihmal etmemiş. Apple Watch SE akılı saatinde dalgalanma, pusula, suya dayanıklı kasa, yüz paylaşma, Aile kurulumu ve Watch 6 serisinde ki diğer imza özelliklerine bu modelde yer vermiş.

Kalp ritmi ölçme özelliğine yer verilen Apple Watch SE modelinde EKG ölçme özelliğine yer verilmemiş. Yüksek ve düşük kalp ritmini ölçebilen Apple Watch SE saatleri düzensiz kalp ritmini de kullanıcıya bildiriyor. Suya dayanıklı kasası ile gelen Watch SE 50 metreye kadar suya dayanabiliyor.

Apple Watch SE işlemci olarak S5 işlemci kullanıyor. Watch 6 serisi akılı telefonlar ise S6 işlemci kullanıyordu ancak bir önceki model olan Watch 3 serisine göre bu işlemci iki kat daha hızlı olduğu belirtiliyor. Apple Watch 6 Serisine göre daha makul bir fiyat ile piyasaya çıkacak olan Apple Watch SE modelli fiyatına göre pekte hafife alınacak gibi görünmüyor.

Apple şirketinin sürpriz şekilde Watch SE modelini piyasaya çıkarmasında Huawei Fitbit gibi uygun modelli akılı saatlerin karşısına çıkmak için bu kararı aldığı konuşuluyor. Watch SE oldukça renkli olarak geliyor. Model Sarı, mavi, pembe, koyu yeşil, turuncu, kırımızı, gibi renklerle satışa çıkacak.

Apple Watch SE Türkiye Fiyatı

Apple Watch SE Türkiye fiyatı 2.699 TL olarak belirlendi. Watch 6 Serisine göre daha makul bir fiyat ile piyasaya çıkacak akılı saat kutusundan Apple Watch 6 Serisinde olduğu gibi şarj aleti çıkmayacak.

Evet yanlış duymadınız. Apple Watch 6 Serisi ve Apple Watch SE akılı saatlerinin kutularından şarj aleti çıkmayacak Apple bunun gerekçesi olarak “karbon ayak izini düşürmek” olarak açıklıyor. Yani bu ne demek oluyor. Apple Watch akılı saatlerini şarj etmek için ayrıca şarj cihazına ekstra para vermek zorunda kalacağımız anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu