Mobil Teknoloji

Apple Şirketine Göre Uygun Fiyatlı iPad Air 4 Tanıtıldı İşte Özelikleri ve Türkiye Fiyatı

Aylardır beklenen Apple tanıtım etkinliği 15 Eylül tarihi itibari ile tanıtıldı. Herkes dört gözle yeni iPhone 12 modellerini beklerken Apple iPad Air 4 tanıtımı ile yetindi. iPhone 12 tanıtımı Corona Virüs salgınından dolayı ertelendi. Peki iPad Air 4 özellikleri ve fiyatı nedir ? Gelin birlikte Apple marka iPad Air 4 tablet bizlere ne sunuyor ve Türkiye fiyatı ne olacak bakalım.

Apple iPad Air 4 ozellikleri ve Turkiye fiyati belli oldu

Aylardır teknoloji severler Apple 15 Eylül tarihinde gerçekleştireceği etkinliğe gözlerini çevirmiş merakla bekliyordu. Herkesin merakla beklediği etkinlikte görmek istediği hiç kuşku yok ki iPhone 12 modelli ve özellikleriydi. Ancak Korona Virüs salgını Apple şirketini de etkilemiş olmalı ki iPhone 12 tanıtımı bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Tek teselli olarak Apple iPad Air 4 tanıtımı oldu. Apple yıllardır tablet sektöründe liderliğini koruyan bir teknoloji şirketi. Kullanıcı deneyimi konusunda geri dönüşleri oldukça iyi olan iPad tabletlerin bu yıl ki yeni modelli iPad Air 4 genel olarak pro serisi tabletlere gücü yetmeyen profesyonel özellikler isteyen kullanıcıları hedef alarak piyasaya çıkmış. En azından Apple iPad Air 4 hakkında ki açıklaması bu şekilde ” uygun bir fiyata profesyonel özellikler sunmak için tasarlandı” Apple yeni tableti iPad Air 4 için açıklaması bu ilerleyen bölümlerde yeni iPad Air 4 Türkiye fiyatını belirteceğiz. Gerçekten uygun bir fiyata mı sahip sizler karar vereceksiniz.

Yeni iPad Air 4 Bizlere Neler Sunuyor İşte Özelikleri

Peki Apple şirketi uygun fiyatlı ve profesyonel özellikler sunduğunu iddia ettiği yeni tableti iPad Air 4 bizlere neler sunuyor. Son kullanıcı yeni Apple iPad Air 4 tableti almaya karar verdiğinde hangi özelliklerle karşılaşacak. Gelin biraz daha yakından bakalım.

Yeni iPad Air 4 tabletin ozellikleri

Öncelikle tasarımına bakalım. Apple yeni tableti iPad Air 4 tasarım dilini tamamen değiştirmiş artık yeni Apple şirketinin yeni tableti keskin bir tasarım diline kavuşmuş. iPad Air’de kullanılan tasarımı terk eden Apple şirketi daha çok iPad Pro tasarımını andıran bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR : Apple Cihazlarda Secure Enclave Açığı Ortaya Çıktı

10.9 inç büyüklüğünde ki iPad Air 4 ekranı 2360×1650 piksel çözünürlüğünde ayrıca yeni iPad Air 4 ekranında True Tone özelliği bulunuyor. Peki nedir bu True Tone özelliği diye sorabilirsiniz. Bu özellik yansıma önleyici bir kaplama olduğu anlamına geliyor. Böylece güneş altında kullandığınızda dahi ekranı daha net görmenizi sağlayan bir özelik.

Yeni iPad Air 4 tablete parmak okuyucu guc tusuna yerlestirilmis

Yeni iPad Air 4 tablete şaşıracağınız bir özelik daha gelmiş durumda yeni tablette Touch ID yani parmak izi okuyucu Sony telefonlarda olduğu gibi güç tuşuna yerleştirilmiş. Böylelikle Apple da bir yenilik yaparak parmak izi okuyucu ekrandan kalırmış ve yan tarafta bulunan güç tuşuna parmak izi okuyucu konumlandırmış artık tableti açmak için güç tuşuna basmak yeterli olacak.

Yeni iPad Air 4 tablete A14 Bionic islemici yer aliyor

Yeni iPad Air 4 işlemci tarafından 5 nm fabrikasyon süresi ile üretilen Apple A14 Bionic işlemci yer alıyor. Toplam 6 çekirdekli işlemcinin iki tanesi yüksek performanslı olması, bu işlemciyi iPad Air’da ki ile kıyaslarsak bu %40 daha performanslı olacak anlamına geliyor.

Yeni iPad Air 4 tabletin kamara ozellikleri

Yeni Apple tableti kamara tarafından ise bizi ön tarafta 7 Megapiksel çözünürlükte f2/2 diyafram aralığına sahip bir kamara karşılıyor. Bu kamara ile 180p video kaydı yapılabiliyor. Arka kamara ise 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip ve bu kamara da f1/8 diyafram aralığında ve 4K video çekimleri yapabiliyor.

Yeni iPad Air 4 Apple Pencil ve Magic Keyboard ozelligi bulunuyor.

iPad Air 4 diğer özelikleri arasında kasa yapısı olarak alüminyum kasa yapısı geri dönüştürülebilir yapıda sanırız bu son kullanıcının çok ilgilendiren bir konu olmayacaktır. Ancak kasa yapısının alüminyum kasa olması artı bir özelik olarak hoşumuza gitti. Ayrıca stereo hoparlörler yeni iPad Air 4 tablete mevcut, kullanıcıya 10 saat pil süresi sunacağı belirtiliyor ki buda yeterli sayılabilir. Tabletin daha önceki Apple tabletlere göre yüzde 60 oranında daha hızlı İnternet bağlantı hızı sağlayacağı özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca Yeni iPad Air 4 tablete Apple Pencil ve Magic Keyboard özellikleri de yer alıyor.

Yeni iPad Air 4 Türkiye Fiyatı

Apple şirketine göre uygun fiyatlı ve yüksek performanslı yeni tableti iPad Air 4 Türkiye fiyatı da belli oldu. Türkiye de 5799 TL olarak belirlendi. 256 GB modelli ise Türkiye fiyatı 7199 TL oldu. Yeni iPad Air 4 özelliklerini ve Türkiye fiyatını sizlerle paylaştık. Size göre yeni iPad Air 4 tablet Apple şirketinin açıklamasında ki gibi uygun mu yoksa Türkiye şartlarında bu fiyata bir tablet alınır mı ? görüşlerinizi yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu