SOSYAL MEDYA

Apple’ın Yeni Reklam Yüzü Trabzonlu Genç Haberleri Yalan Çıktı

Son günlerde ilginç bir olay sosyal medya ve büyük haber sitelerinde dönüp duruyor. Tüm teknoloji haber siteleri ve haber siteleri Apple’ın reklam yüzü liseli Türk Genç olacak haberleriyle dolup taşıyordu. Ne yazık ki tüm bu haberler yalan çıktı. Genç kardeşimiz tüm Türkiye ile tabiri caizse dalga geçmiş.

Bu hafta içinde eminiz sizde haberlerde ve gazetelerde “Apple’ın reklam yüzü liseli Türk Genç olacak” haberlerini duymuşunuzdur. Her yerde Trabzon da yaşayan Mustafa Mert Topal adında ki gençten bahsediliyordu. Dünyaca ünlü Teknoloji devi Apple yeni reklam yüzü olacağı haberleri dilden dile dolaşıyordu. Genç kardeşimiz de verdiği röportajlar da bunu ballandıra ballandıra anlatıyor ve Apple şirketinin kendisini seçmesinden çok mutu olduğundan bahsediyordu.

Apple yeni reklam yüzü 17 yaşında ki Türk genç haberleri yalan çıktı.

Ne var ki bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Mustafa Mert Topal adında ki lise öğrencisi hiç ama hiç başvuru ya da görüşme yapılmamış. Marketing Türkiye’nin edindiği bilgilere göre bu haberler yalan. Evet yanlış duymadınız. Daha 17 yaşında olan bir lise öğrencisi tüm Türkiye’yi tiye almayı başarmış. Büyük haber kanalları, gazeteler internet siteleri bu yalan haberin altına imza atmış. Araştırma gereği duymadan gerçek mi yalan mı düşünmeden Apple’ın yeni reklam yüzü 17 yaşında Türk genci haberlerini yayınladılar. Milyonlarca insan bu haberlere inandı. Ve bahsi geçen genç kardeşimizle gurur duydu. Marketing Türkiye‘nin ulaştığı güvenilir bir Apple kaynağı konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor ” Trabzon’daki bahsi geçen şahısın markanın yeni reklam yüzü olduğu bilgisinin yanlış olduğunu bu konuda bilgileri olmadığını” belirtiyor. Marketing Türkiye kaynağının ismini açıklamıyor. Burada iki seçenek var ya bu genç arkadaşımız tüm herkesi tiye alıp kandırdı yahut genç arkadaşımız birileri tarafından kandırdı ve hayalleri ile oynandı. Bu haberden sonra ne genç kardeşimizden ne de ailesinden her hangi bir açıklama gelmedi. Ancak Marketing Türkiye’nin ulaştığı Apple kaynağına göre böyle bir başvuru yada görüşme söz konusu değil. Ama peki Mustafa Mert Topal kardeşimiz ne diyordu.

Apple Reklam Yüzü İlanına Başvuru Yaptım

Mustafa Mert Topal adında ki kardeşimiz yaptığı açıklamalarda hep hayallinde manken olmak olduğunu dile getiriyor. Arkadaşları ile aralarında hep bu konu hakkında konuşmalar yaptıklarını ve arkadaşlarının kendisine neden bazı yerlere başvuru yapması konusunda teşvik ettiğini dile getiriyor. Ve bir gün Apple böyle bir ilanı ile karşılaştığını ilana internet üzerinden başvuru yaptığını ve olumlu geri dönüş olduğunu açıklıyor. ( Apple yetkilisi böyle bir başvuru ve görüşme olmamıştır. ) diyor. Yani kardeşimiz internet üzerinden başvuru yaptım diyor. Görüşmeler oldu diyor. Hata görüşmelerin İngilizce olduğunu çeviri ile yazışmaları sürdürdüğünü söylüyor. Ve daha ileri giderek internet üzerinden bir kaç kez mülakata girdiğini dile getiriyor.

Apple yeni reklam yüzü trabzonlu genç haberleri yalan çıktı

Mustafa Mert Topal adında ki Trabzonlu genç Apple yeni reklam yüzü olacağını açıkça söylüyor ve kabul edildiğini 20 Nisan tarihinde ABD gideceğini iyi bir ücret karşılığında Apple yeni reklam yüzü olacağını. Alacağı bu ücreti kendi ve üç kardeşinin eğitime harcayacağını hata babası ile yatırım yapacağını söylüyor.

Oğlumla Beraber Dilini Bile Bilmediğim Ülkeye Gideceğim

Olay daha da ilginç bir hal alıyor. Çünkü olayın içine sadece Mustafa Mert Topal yer almıyor. Anne Sevinç Topal da açıklamalar da bulunuyor. ” Çok şaşkın olduğunu hala inanamadığını ilk başta da inanamadığını ancak oğlunun kendilerine mailleri gösterdiğini ve hala şaşkın olduğunu dile getiriyor. Çok gururlu olduğunu, Şimdi oğlumla dilini bile bilmediğim bir ülkeye gideceğim Oğlum için bunlar iyi bir fırsat. Her zaman yanındayız. Umarım yolu açık olur.” diye de ekliyor.

Mustafa Mert Topal ve ailesinden konuyla ilgili her hangi bir haber gelmedi. Bu haberler karşısında Apple yeni reklam yüzü Trabzonlu genç veya ailesi herhangi bir açıklama yapacak mı ? ilerleyen günlerde göreceğiz. Size göre kaynağını açıklamayan Marketing Türkiye mi yoksa Mustafa Mert Topal ve ailesi mi doğru söylüyor. Trabzonlu 17 yaşında ki genç Apple yeni reklam yüzü olacak mı ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu