Mobil Teknoloji

Asus Zenfone 7 ve Asus Zenfone 7 Pro Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı

Asus amiral gemi modelli Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 modellerini tanıtı. Asus markasının yeni modelleri Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 fiyatı ve özelliklerini sizler için inceledik.

Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 Fiyati ve Ozelikleri

Asus markasının iki yeni akılı telefonu tanıtıldı. Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 modelleri gelişmiş özellikleri ve diğer markalara göre daha makul fiyatları ile bir adım ön plana çıkmayı başarıyor. TeknoAracı olarak bizde her iki modelin kamera özelliklerinden, tasarımına, donanım özeliklerinden pil kapasitesine kadar tüm özellikleri mercek altına aldık. Şimdi gelin Asus marka Zenfone 7 Pro ve Zenfone 7 modellerine yakından bakalım ve bizlere neler sunuyorlar görelim.

Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 Fiyatı ve Özellikleri

Tayvanlı teknoloji şirketi bir önceki model olan Asus Zenfone 6 modelinde ki eleştirilere kulak vermiş görünüyor. Zenfone 6 modelinde arka kameranın çevrilerek ön kamera olabilen yapısı rakiplerine göre farklı bir özellik olarak ön plana çıkmış olsa da bir o kadar da eleştiri almayı başarmıştı. Zenfone 6 kamerası ön kamera olarak kullanıldığında rakip akılı telefonlara göre oldukça başarılı bir performans sunarken, arka kamera olarak kullanıldığında vasat bir performans sunması ve başarısız olması eleştirilerin odak noktası olmuştu. Asus şirketi bu eleştirilere kulak vermiş olacak ki Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 modellerinde kamera da iyileştirmeye gitmiş.

Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 Tasarımı

Her iki modelinde tasarımda en büyük başarısı neredeyse yüzde 100 ekran gövde oranı sunabiliyor olması. Elbette bunu nasıl başarabildi sorusuna gelince bu başarının sırı kamera yapısında yer alıyor. Asus şirketi bir önce ki model Asus Zenfone 6 modelinde olduğu gibi yeni modelleri Zenfone 7 Pro ve Zenfone 7 modellerinde de döndürülebilir kamera özelliğini kullanıyor. Bu şekilde ekranda kamera için her hangi bir çeltik delik gibi bir yer ayrılmadığı için her iki modelde ekran gövde oranı açısından oldukça başarılı bir iş çıkarmış.

Açılırken Samsung yazısında kalan telefonlara çözüm

Her iki modelde 20:9 gibi ince uzun bir yapıya sahip. 6.67 inç ekran büyüklüğünde 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olan modeller de Always on Display destekli ekran teknoloji kullanılıyor. Her iki modelde de Samsung AMOLED ekran kullanılmış.

Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 Donanım Özelikleri

Asus markası altında her iki telefonda güçlü donanımlara sahip ancak Zenfone 7 Pro diğer modele göre biraz daha gelişmiş özellikler barındırıyor. Asus Zenfone 7 Pro işlemci tarafından Snapdragon 865+ işlemciden gücünü alıyor. Asus Zenfone 7 ise Snapdragon 865 modelinin hız aşırtma uygulanmış versiyonu kullanıyor.

Asus Zenfone 7 pro ve Asus Zenfone 7 donanim ozellikleri

Asus Zenfone 7 Pro modellinde 8 GB RAM bulunurken, Zenfone 7 modelinde bu 6 GB düşüyor. Dahili depolama alanında da iki model arasında farklılık olduğunu söyleyebiliriz Pro modelinde dahili depolama alanı 256 GB olurken, standart modelde dahili depolama alanı 128 GB olarak belirlenmiş.

Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 Kamera Özellikleri

Asus Zenfone 7 modellerinde kamera sayısı üçe çıkmış durumda ana kamara otomatik odaklanma özelliğine sahip 64MP Sony IMX686 sensörü kullanıyor. İkincil kamera ise IMX363 sensörlü geniş açı kamera olarak yerleştirilmiş. Üçüncü kamera ise 8 MP çözünürlükte optik yakınlaştırma özelliği ile geliyor.

Asus Zenfone 7 pro ve Asus Zenfone 7 Kamera ozellikleri

Kamera tarafında da pro ve standart model arasında farklılık bulunuyor. Asus Zenfone 7 pro modelinde her iki kamerada da OIS optik görüntü sabitleme özelliği yerini alırken standart model olarak gelen Zenfone 7 modelinde optik görüntü sabitleme bulunmuyor. Asus Zenfone 7 kamera yapısı ile oldukça başarılı bir öz çekim deneyimi sunacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Asus Zenfone 7 Pro ve Asus Zenfone 7 Fiyatı

Asus Zenfone 7 pro modelinin fiyatı 800 Euro yaklaşık 7456+ vergiler olarak belirlenirken, Asus Zenfone 7 fiyatı 600 Euro yaklaşık 5592+ vergiler olarak belirlenmiş durumda elbette bu fiyatlar bugün döviz kuru için geçerli Türkiye fiyatı ne kadar olacak ya da ne kadar bir fiyat etiketi ile raflarda yerini alacak şuan için tam olarak belli değil.

Asus Zenfone 7 Pro özellikler

 • İşlemci: Snapdragon 865+
 • RAM: 8 GB
 • Depolama: 256 GB
 • Ekran: 6,67 inç Full HD+ 90Hz AMOLED
 • Arka/Ön Kamera: 64 MP + 12 MP + 8 MP
 • Batarya: 5.000 mAh, 30W
 • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.0

Asus Zenfone 7 özellikler

 • İşlemci: Snapdragon 865
 • RAM: 6 GB
 • Depolama: 128 GB
 • Ekran: 6,67 inç Full HD+ 90Hz AMOLED
 • Arka/Ön Kamera: 64 MP + 12 MP + 8 MP
 • Batarya: 5.000 mAh, 30W
 • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.0 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu