NASIL YAPILIR

Bilgisayar Android Telefonu Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür

Android telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biridir Bilgisayar Android telefonu görmüyor sorunu peki bu sorun nasıl çözülür. Android telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda bilgisayarınız telefonu görmüyorsa bir takım basit adımlarla bu sorunu çözebilirsiniz.

Bilgisayarim Android Telefonu Gormuyor Sorunu ve Cozumu

Bu nasıl yapılır makalemizde sizlere Bilgisayar Android telefonu görmüyor sorununa çözüm yollarını anlatık. Bu yolları deneyerek sizde telefonunuzu bilgisayar görmüyorsa çözüm getirebilirsiniz. Bilgisayar şayet Android telefonu görmüyorsa bunun bir çok nedeni olabilir. Biraz sonra anlatacağımız adımlarla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bir çok kullanıcı bir bulut depolama alanı kullanmak yerine android telefonu bilgisayara usb kablosu ile bağlayarak dosyalarını bilgisayar yedeklemeyi tercih eder. Ancak bazı sorunlardan dolayı Android telefonunuzu bilgisayara bağladığınız zaman bilgisayar telefonunuzu görmez. Ve bir çok kullanıcı bu soruna çözüm getiremez. Bu makalemizde 5 adımda Bilgisayar telefonu görmüyor sorununa çözüm yolu arayacağız. Bu 5 adım da sizde bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

USB Kablosunu ve Kablo Noktasını Kontrol Edin

Bilgisayar Android telefonu görmüyor sorununa ilk çözüm yöntemi olarak kablo ve bağlantı noktalarını kontrol etmektir. Bu sorunun en başında gelen nedenlerden biri bozuk kablo ve bağlantı noktasından oluşmaktadır. Kullandığınız kablo bazen hatalı bozuk olduğu için bilgisayar ve android telefon arasında bağlantı kuramayabilirsiniz.

Bilgisayar Android Telefonu gormuyor USB girisini kablolari kontrol etmek

Kullandığınız kablo sorunlu mu bunu anlamak için kabloyu başka bir bilgisayar da deneyebilirsiniz. Şayet kullandığınız kablo sorunsuz ve hatasız olduğunu anladıktan sonra bilgisayarın USB girişlerini kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızda USB 2.0 ve USB 3.0 gibi farklı giriş noktaları varsa bu girişleri kontrol edebilirsiniz. Sorun çözümü giriş noktasında yada kabloda olabilir. Yani fiziksel bir sorun olabilir. Sorun fiziksel bir sorunsa diğer adımlara geçmeden direk olarak fiziksel sorunu ortadan kaldırmak gerekecektir.

Android Telefonlarda Bağlantı Türünü Kontrol Edin

Bilgisayar Android telefonu görmüyor sorunun diğer bir nedeni ise kullandığınız telefonun bağlantı türü yanlış yapılandırılmış olabilir. Yukarıda ki bahsettiğimiz USB ve bağlantı noktalarında sorun yoksa ikinci adıma geçerek telefonda bir takım ayarlar yapmamız gerekecek. Bunun için öncelikle telefonun Ayarlar menüsüne giriş yapın. Ayarlar menüsünden bağlı cihazlar bölümüne giriş yapın. USB seçeneklerine giriş yaparak ” Dosyaları Aktar” seçeneğini işaretleyin.

Bilgisayar Android telefonu gormuyor sorunun cozumu baglanti turunu kontrol edin

Genel olarak bu ayarları yaptığınız zaman bilgisayar telefonu görmüyor sorunu ortadan kalkacaktır. Ancak yinede sorunu ortadan kaldırmasa yanı yolu takip ederek bu kez ” Fotoğrafları aktar” seçeneğini işaretleyerek bilgisayar ve telefon arasında bağlantı kurmayı deneyin. Bu ayarları yapmak büyük oranda Bilgisayar Android telefonu görmüyor sorunu ortadan kaldıracaktır.

Aygıt Sürücülerini Kontrol Edin

Bilgisayar telefonu görmüyor sorununa neden olan başka bir etkende aygıt sürücüleri olabilir. Bunun için bu çözüm yöntemimizde aygıt sürücülerini kontrol etmek olacaktır. Aygıt sürücüleri otomatik olarak yüklenmiyor olabilir. Bilgisayarı telefona bağlandığınızda otomatik olarak aygıt sürücüleri yüklenecektir. Ancak bazen otomatik olarak yüklenmeyebilir.

bilgisayar android telefonu gormuyor sorunu cozumu suruculeri elle yukle

Sürücüler otomatik olarak yüklenmedi ise elle yükleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Sürücüleri elle yüklemek için yapmanız gereken Bilgisayarınızda Aygıt yöneticini açın. USB aygıt yöneticine girin. Burada telefonunuzun adını bulun. Cihazı kaldır seçeneği ile çıkan ekranı onaylayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden açılınca telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Bilgisayar yeni aygıt bulacak ve gerekli sürücüler yüklenecek. Bilgisayar Android telefonumu görmüyor sorunu ortadan kalkacak.

USB Hata Ayıklama Etkinleştirme

Bilgisayarım Android telefonu görmüyor sorununa diğer bir çözüm yöntemi de USB hata ayıklamayı etkinleştirmek olacaktır. Bu yöntem genel olarak kullanıcıların pek bildiği çözüm yöntemi değildir. Bilen kullanıcılar da biraz karmaşık olduğu için bu yöntemi tercih etmezler ancak bilgisayar telefonu görmüyor sorununa çözüm olabilecek bir yöntemdir.

USB Hata Ayiklamayi Aktif Hale Getirme

Bu yöntem için öncelikle telefonu bilgisayara bağlayın. Ayarlar Sistem sayfasını açın. Bu sayfa Aygıt adı ile de olabilir. Cihaz numarasını bulun ve üzerine ” Geliştirici Seçenekleri Aktif” diyene kadar dokunun. Geliştirici seçeneklerini açın. Geliştirici seçenekleri android telefon ayarlar menüsünün en alt kısımında olur genel olarak. Geliştirici seçenekleri bölümüne girin ve “USB Hata Ayıklama” seçeneğini aktif hale getirin. Bu yapacağımız çözüm yöntemi ile bilgisayar telefonu görmüyor sorunu ortadan kalkacaktır.

OEM Sürücülerini Güncelleyin

Önceki adımlarda ki çözüm yollarına aygıt sürücülerini güncellemeyi gerçekleştiremediniz ise bu OEM sürücülerini güncelleyin. Buradan cihazınıza uygun aygıt sürücülerini indirin. İki şekilde dosya indirme gerçekleşebilir. EXE dosyası olarak güncelleştirme dosyası indi ise direk olarak güncelleştirme işlemini yapabilirsiniz. Farklı bir dosya olarak indirme işlemi gerçekleştiyse bunun için yapmanız gereken.

OEM suruculerini Guncelleyin

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisini açın. Burada telefon modelini bulun üzerine tıklayın. Açılan sayfadan Cihazı güncelleştir seçeneğine tıklayın. Açılan sayfadan indirdiğiniz OEM dosyasını bulun ve yükleme işlemini gerçekleştirin. Bu yöntemle bilgisayar telefonumu görmüyor sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Bu Nasıl Yapılır rehberimiz de sizlere Bilgisayarım telefonu görmüyor sorununa nasıl çözülür konusuna değindik. 5 adımda bilgisayarım android telefonu görmüyor soruna çözüm yöntemlerini aktardık. Umarız faydalı olmuştur. Bu tür faydalı rehberlerin gelmesi için teknokurdu.net adresini ziyaret edebilir. Yorum yazabilir destek olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar