NASIL YAPILIR

Bilinmeyen WinRAR Şifresi Nasıl Kaldırılır

WinRAR Şifresi kırılabilir mi ? WinRAR şifresi programsız kırılabilir mi WinRAR şifre Kaldırma sorularını duyar gibi oluyorum evet bu sorular sıkça soruluyor ve Google’da epeyece aranan bir konu WinRAR bazen insanlar için can simiti olabilirken bazende kara basan gibi çökebiliyor. Şifrelediğiniz dosyalarının şifresini unutuğunuzda ne olacak dosyalarınızı nasıl kurtaracaksınzı işte bu yazızda sizlere WinRAR Şifre Kaldırma Yöntemi anlatacağız.

WinRAR bilenen en popüler dosya sıkıştırma ve şifreleme proğramı bu poroğramla dosyalarınızı sıkıştırarak boyutan kazanırken aynı zamanda kimsenin görmesini istemediğiniz dosyalarınızı resimlerinize şifre koyabiliyorsunuz ancak hafızası kuvvetli olmayanlar koyduğu şifreyi unutuğu anda kabus başlıyor. Çünkü şifreyi hatırlamadan WinRAR ile sıkıştırdığınız dosyalarınızı ulaşmanız imkansız peki çok önemli evraklarınızın resimlerinizin olduğu dosyayı bilgisayarımızda unutulmaya mı terk edelim diye soranlara cevabımız hayır olacak unutulmaya terk etmeyeceğiz ve WinRAR ile şifrelenen dosyaların şifresini kaldırma yöntemin sizlerle paylaşacağız.

WinRAR 32 bit ve 64 bit İntel işlemciler de kullanılan dosyaları RAR ve ZIP olarak sıkıştırabilen bir proğram bu proğramı kullanırken arkadaşlar çok dikkateli olmalısınız ilk başta şifre koaycaksınız dosyalarınıza bu şifreyi hafızanız kuvvetli değilse bir yere not almanızı öneririm yoksa bu yazıda bahsettiğimiz proğramlarla WinRAR Şifre Kaldırma işlerine girmek zorunda kalacaksınız demektir. Bu yöntemi anlatamadan önce internette biraz araştırma yaptım arkadaşlar WinRAR Şifre kaldırma yöntemleri diye bir sürü başlık altında baktım ki kaliteli ve kullanıcının işine yararyan bir kaç makale yazılmış ancak onlarda yeterince WinRAR Şifre kırma yöntemini anlatamamış bunun icindir ki oturdum sizler için WinRAR Şifre Kaldırmada kullanacağımız proğramı resimli olarak anltamaya karar verdim.

Geçelim WinRAR Şifre Kaldırma Programına

En iddealı program sevgili dostlar Free RAR Password Recovery Programı biz bu programla WinRAR şifresini kaldırma yöntemini sizlerle paylaşacağız. Öncelikle programı indiriyoruz ve kurulumunu yapıyoruz.

winRAR şifre kaldırma TeknoAracı

Resimde gördüğünüz gibi programı da CHARSET kısımında WinRAR dosyasına koyduğunuz şifrede olabilecek karekterleri gösteeren kısımlara tık atın yani seçin. Burada bir ayar daha yapacağız arkadaşlar Minimal Lenght kısımında şifre denemelerini kaç haneli olarak yapmasını istiyorsanız ona göre buraya bir değer gireceğiz Genel olarak siz 1 değerini girin bu değeri artırabilirsiniz de bu ayarları yaptıktan sonra Programda Browse tuşuna basarak açılan pencereden şifresini kırmak istediğimiz WinRAR dosyamızı seçip Aç butonuna tıklayarak şifre kaldırma işlemi için son adım START butonuna basmak böylece program olasıkları değerlendirip unutuğunuz şifrenizi taramaya başlayacak bir süre sonra açılan pencerede WinRAR programının şifresini karşınızda göreceksiniz. Tüm yapmanız gereken bu arakdaşlar. Burada belirtemek istediğim bir püf nokta var WinRAR dosyasının şifresini oldukça karmaşık girmiştiniz diyelim Şifre Kaldırma Programın bu şifreyi bulması zaman alacaktır yani PC başında epeyce bir vakit geçirmek zorunda kalabilirsiniz. WinRAR dosyasının içindekiler sizin için değerli ise bu vakit geçirmeye değer sanırım.

Evet Sevgili Dostlar WinRAR Şifre Kaldırma Programı bu şekilde çalışıyor umarız size yardımcı olabilimişizdir. Sizde winRAR şifre kaldırma programı hakkında görüşlerinizi bizimle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba,
    Free RAR Password Recovery programını bir türlü bulamadım. Girdiğim sayfalarda tarayıcım zararlı yazılım uyarısı veriyor. İndirebileceğimiz bir yer de önerebilir misiniz acaba? Ders notlarım için çok önemli bu program. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu