Mobil Teknoloji

Bill Gates Neden Android Telefon Kullandığını Açıkladı

Dünyanın en zengin iş insanı ve Microsoft kurucu Bill Gates katıldığı bir program da neden Android telefonları kullanmayı tercih ettiğini açıkladı.

Dünyanın en zengin insanı ve Microsoft’un kurucu Bill Gates Android telefon mu ? yoksa iPhone telefonlar mı sorusunun cevabını verdi. Bill Gates Android telefon kullanma nedeni ise herkesi şaşırttı. Buna göre milyarder iş adamı Android telefon kullanma nedeni olarak Android telefonlarda ön yüklü olarak gelen Microsoft uygulamalarını gösterdi.

Hep tartışılan konudur. Android mi yoksa iPhone telefonlar mı sorusu işte bu soruya Microsoft Kurucusu Bill Gates katıldı. Ve tercihini Android telefonlardan yana kullandı. Oysa ünlü iş insanı sadece iOS telefonlarda kullanılabilen Clubhouse adlı uygulamayı sıkça kullanıyor. Bill Gates bu uygulama da genel olarak ” kendi yaşam tarzı ve gündemde ki konular” üzerine konuşuyor.

Bill Gates Ara Sıra iPhone Kullanıyorum

Katıldığı bir sohbet de neden Android telefonları tercih ettiğini açıklayan Bill Gates’e göre Android telefonlarda ön yükü olarak gelen Microsoft uygulamaları işini oldukça kolaylaştırıyor.

Bill Gates Android telefon kullanmayi tercih ediyor

Clubhouse sohbetine katılan ünlü iş insanı gazeteci Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtladı. Gelen sorulara da cevap veren Bill Gates en çok sorulan sorunun cevabını verdi. İş dışında sürekli olarak iPhone telefon kullanıp kullanmadığı sorusuna cevap verdi.

Buna göre ünlü iş adamı dünyada ki gelişmeleri takip etmek için bir iPhone telefona sahip olduğunu ancak yanında devamı olarak Android telefon taşıdığını dile getirdi. Bill Gates şu açıklamayı yaptı ” Birçok Android işletim sistemine sahip akıllı telefon üreticisi, Microsoft yazılımına sahip uygulamaları ön yüklü bir şekilde sunuyorlar. Yazılımın işletim sistemi ile nasıl bağlantılı olduğu konusunda çok daha esnekler.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu