iOS / iPhone

Büyük Güvenlik Açığını Kapatan iOS 14.4.1 Sürümünü Yayınlandı

Apple iOS cihazlar için çok önemli güvenlik açığını kapatacak iOS 14.4.1 Sürümünü yayınladı. Apple yayınlanan bu güvenlik güncellemesini tüm kullanıcıların biran önce yüklemesini tavsiye ediyor.

Apple güvenlik konusuna ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Android telefonlara göre daha güvenilir olarak kabul ediliyor. iOS işletim sisteminde görülen en ufak açıkta Apple güvenlik yaması yayınlayarak açığı kapatıyor. Böylece kullanıcılar kötü niyetli yazılımlara saldırılara karşı daha güvenli olarak cihazlarını kullanabiliyor. Son yayınlanan iOS 14.4.1 yaması oldukça önemli bir güvenlik açığını kapatıyor. iOS cihazların kullandığı Safari tarayıcısında ortaya çıkan Güvenlik Açığı WebKit bozulmasına neden oluyor ve iOS cihazlarda istenmeyen bir kodun çalışmasını sağlıyor.

Güvenlik açığını bulan Google ve Microsoft oldu. Bu güvenlik açığı ile cihazların kötü amaçlı İnternet siteleri üzerinden çalıştığı belirtiliyor. Belki şuan için bir çok iOS cihaz kullanıcısının bu kötü niyetli yazılım ile tanışmış bile olabilir.

iOS 14.4.1 Sürümünü Güvenlik Açığını Kapatıyor

iOS 14.4.1 Guvenlik Guncellemesi yayinlandi muhakkak yukleyin

Safari tarayıcıyı kullanarak girdiğiniz İnternet sitlerinde hangi izinleri verdiğiniz önemli. Rastgele Kod Çalıştırma izini verdiğiniz siteler de bu güvenlik açığından kaynaklı olarak. Cihazınıza bir sızma olmuş olabilir. Dünyanın en güvenilir yazılımı olarak dikkatleri üzerine çeken iOS işletim sisteminde bu kadar önemli bir güvenlik açığı nasıl oluştu. Şuan için bu durum tam olarak bilinmiyor.

Apple uzun süredir ilk defa aynı anda tüm cihazlar için güvenlik sürümü yayınladı. Bu da bize durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Keza Apple şirketi de iOS 14.4.1 yamasını kullanıcıların biran önce yüklemesini istiyor. Kullanıcıların sistemlerini güvenli hale getirmesini istiyor. Apple yeni bulunan bu güvenlik açığını biran önce kapatarak. Yeni bir krize girmekten uzak durmak istiyor.

iOS Cihazlarda Güncelleme Nasıl Yapılır ?

iOS cihazlarda yeni gelen güvenlik güncellemesi iOS 14.4.1 indirmek için aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

  • Ayalar bölümüne giriş yapın.
  • Genel Menüsüne giriş yapın.
  • Yazılım Güncelleme Seçeneklerini takip ederek güvenlik güncellemesini cihazınıza indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu