SOSYAL MEDYA

Clubhouse Kullanıcıları Para Kazanabilecek

Son dönemlerin ilgi çeken alternatif sosyal medya platformu Clubhouse kullanıcılarına para kazandırma dönemini başlatıyor. Kullanıcılar artık Clubhouse üzerinden para kazanabilecek.

Son dönemlerde ismini sıkça duymaya başladığımız Clubhouse sosyal medya platformunda para kazanma dönemim başlıyor. Kullanıcılar Clubhouse üzerinden para kazanabilecek ancak ilk aşamada sadece 20 kullanıcı bu projeye katılabilecek. iOS platformları için yayınlanan ve yayınlandığı dönemden bugüne oldukça ses getiren sesli konuşma platformu Clubhouse ekibi yeni bir projeyi duyurdu. Bu projeye göre Clubhouse kullanıcılarına para kazandıracak.

Bu proje aslında çokta şaşırtıcı olmadı. Günümüzde sosyal medya platformları kullanıcılarının para kazanması olanakları sunuyor. Kullanıcılarda bu olanaklardan faydalanarak oldukça yüksek miktarda paralar kazanabiliyor. Clubhouse da sosyal medya platformu olarak kullanıcılarına para kazandırma dönemini başlatması kaçınılmaz bir durumdu. Ve bu durum ilk aşamada 20 kişi ile başlayacak ve ilerleyen zamanlarda daha çok kullanıcı Clubhouse üzerinden para kazanma imkanı bulacak.

İlk Aşamada 20 Kullanıcı Clubhouse Üzerinden Para Kazanacak

Yeni sosyal medya platformu Clubhouse geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların para kazanma projesinin adına “Clubhouse Creator First” açıklıyor. Clubhouse üzerinden hangi içerik üreticilerinin para kazanacağına hazırlanan bir forum ile belirlenecek. İlerleyen zamanlarda daha çok kullanıcı para kazanabilecek. İlk aşamada 20 içerik üreticinin para kazanması bir nevi deneme dönemi olarak adlandırılabilir. Bu dönem başarılı olursa geliştirici ekip daha çok içerik geliştiricinin para kazanma imkanı sunacak.

Clubhouse para kazanma donemi basliyor
Clubhouse Para Kazanma Dönemi Başlıyor.

Sizde Clubhouse üzerinden para kazanan içerik üreticilerinden olmak istiyorsanız. Burada ki bağlantıya tıklayarak forumu doldurabilirsiniz. Şayet şansınız varsa para kazanan içerik üreticilerinden biri olabilirsiniz.

Clubhouse Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz yeni sosyal medya platformu Clubhouse nedir ? Nasıl kullanılır ? Clubhouse nasıl giriş yapılır ? sorularını merak ediyor olmasınız. Özel odalarda kullanıcılarla sesli iletişim kurabildiğiniz Clubhouse platformun diğer sosyal medya platformlarından farkı nedir ?

Sosyal medya deyince aklımıza gelen Facebook, Twitter ve Instagram üçlüsünden öte yeni sosyal medya platformları da ortaya çıkıyor. Özelikle son zamanlarda herkesin dilinde olan Clubhouse ne olduğunu bir çok kişi merak ediyor. Bildiğimiz sosyal medya platformlarından farklı olarak ortaya ne koyuyor ? soruları kafaları kurcalıyor.

Clubhouse nedir nasil kullanilir
Clubhouse Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Aslında çok farklı bir sosyal medya deneyimi sunuyor. Kendisini ” ses temelli yeni nesil ağ” olarak adlandırılan Clubhouse kullanıcılarına sadece sesli konuşabilecekleri odalar sunuyor. Bu odalar bilindiği gibi herkesin girebileceği basit konuların konuşulduğu yerler olmaktan çok uzak. Oldukça önemli aklıselim diyebileceğimiz konuların tartışıldığı bu odalarda konuşabilmek için el kaldırmanız gerekiyor. Kimsenin kafasına göre takıldığı bir ortamdan çok uzakta ciddi bir platform olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Clubhouse Nasıl Çalışıyor ?

Yeni nesil sosyal ağ olarak adlandırılan Clubhouse aslında görsel ve veya yazılı iletişimin olmadığı bir ortamı sunuyor. Sadece sesli iletişim temelline dayanan Clubhouse da kullanıcılar oldukça ciddi ve etkili insanlarla ortak fikirleri paylaşabiliyor yada alternatif fikirlerini sunabiliyor.

Şuan ki yaşadığımız sosyal medya deneyiminde ki bilgi kirliliğini ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni platform. Bunu bir nevi de başarıyor. Bu yönü ile kullanıcılarına bambaşka bir deneyim sunuyor. Clubhouse sesli odalarına katılanlar. Düşünceleri ile fikirleri ile bizzat kendileri olarak konuşuyor, tartışıyor. Sağdan soldan buldukları yazıları, görselleri paylaşan birer isim olmaktan çıkıyor.

Clubhouse Nasıl Girilir ?

Clubhouse nasil giris yapilir
Clubhouse Nasıl Giriş Yapılır ?

Clubhouse girmek için Buradan iPhone ya da iPad cihazınıza indirin.

  • Bir kullanıcı adı ve şifre belirleyin.
  • Gelen SMS mesajı ile hesabınızı onaylayın. Şuan için sadece iOS platformlarında çalışan Clubhouse ilerleyen günlerde Android cihazlar içinde gelecek.

Hesabınızı onayladıktan sonra bekleme aşaması başlıyor. Uygulama sizi bekleme listesine alıyor. Tabii çevrenizde tanıdığınız ve Clubhouse kullanan bir arkadaşınız varsa onun davet etmesi ile uygulamaya katılabiliyorsunuz. Yani bekleme aşamasını geçiyorsunuz. Bekleme aşamasını geçtikten sonra uygulamada karşınıza bir sürü odanın olduğu bir sayfa çıkıyor. Siz bu sayfalardan birine girerek. Burada ki sesli sohbetlere katılabiliyor. Tartışmaları dinleyebiliyorsunuz. Tartışmalara katılmak isterseniz. Yahut kendi fikirlerinizi ortaya koymak isterseniz el kaldırıp sohbete katılabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu