Mobil Teknoloji

Dolar Düşüyor Akılı Telefon Fiyatları 2021 Yılında Düşecek

Son zamanlarda dolar kurunda ki aşağı yönlü eğilim. Akılı telefonların fiyatının 2021 yılında düşeceği görüşünü ortaya çıkardı.

2020 yılı Türkiye için zor geçen bir yıl oldu. Özellikle Dolar kurunun aşırı artış göstermesi 8.40 seviyelerini görmüştü. Doğal olarak ithal ürünlerin fiyatını aşırı şekilde artmasına sebebiyet vermişti. Hiç kuşku yok ki ithal ürünlerin başında teknoloji ürünleri geliyor. Teknoloji deyince aklımıza gelen akılı telefonlar ve bilgisayar fiyatları aşırı şekilde yükselmişti.

2020 yılı tüm dünya için zor bir yıl oldu. Özellikle ülkemiz açısından zor geçti. Ekonomiye bağlı olarak dolar kurunda ki hızlı artış piyasaları alt üst etmeye yetti. Özellikle teknoloji piyasası aşırı şekilde pahalandı. Doğal olarak bu artış teknoloji tutkunlarını da yakından etkiledi. Özellikle bilgisayar ve akılı telefon fiyatlarının biran da tavan yapması bu ürünlere ulaşımı çok zor hale getirdi. Elbette bunda en büyük etken bu ürünlerin dolara bağlı olarak gelmesiydi. Üstüne bir de ülkemizde ki vergileri ekleyince teknoloji mağazalarına uğramak cesaret ister duruma geldik. Ve 2020 yılını teknoloji ürünlerinden uzak durduğumuz bir yıl olarak geçirdik.

2021 yilinda akili telefon fiyatlari dusecek

Ancak son zamanlarda piyasada ki olumlu gelişmeler, dolar kurunun tersine aşağı yönde olumlu gerilemesi doğal olarak en çok teknoloji sevenleri heyecanlandırdı. Teknoloji ürünlerinde ki aşırı artışın tersi yönde olmasını bekleyen kullanıcılar fiyatları takibe almaya başladılar.

2021 Yılında Akılı Telefon Fiyatları Düşecek

Dolar kurunun aşağı yönde hareketlenmesi, Korona sürecinde ki sevindirici gelişemeler derken doğal olarak herkesin gözü teknoloji mağazalarında ki fiyatlara odaklanmaya başladı. Fiyatların düşmesini bekleyen özellikle akılı telefon fiyatlarını yakından takip eden hatırı sayılır bir kitle mevcut. Akılı telefonunu değiştirmek isteyen, yeni bir akılı telefon almak isteyen doğal olarak fiyatların düşmesini dört gözle bekliyor dersek sanırız yanlış olmaz.

Dolar kuruna bagli olarak akili telefon fiyatlari 2021 dusecek

Son zamanlarda doların 7.30 kadar gerilemesi ile birlikte uzmanlar akılı telefon fiyatlarının aşağı yönde gerilmesini beklediklerini dile getiriyor. Özellikle piyasanın canlanması duran satışların tekrar hareketlenmesi bekleniyor. Ayrıca Goldman Sachs Türkiye de ilk altı aylık dolar beklentisini 7.75 TL den 7.00 TL kadar çekti. Bu beklentilerin doğru çıkması demek tüm teknoloji ürünlerinde ki artan fiyatların aşağı doğru inmesi demek. Şu aşamada yeni bir akılı telefon almak isteyenlerin bir süre daha beklemesinde fayda var. Önümüz de ki altı aylık süreçte akılı telefon ve bilgisayar fiyatlarında hatırı sayılır fiyat düşüşleri gözlemlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu