HABER

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen İlk 10 İnternet Sitesi

Dünyanın en çok ziyaretçi çeken İnternet siteleri belli oldu. En çok ziyaret edilen İnternet siteleri deyince aklımıza hemen sosyal medya platformları geliyor. Ancak yapılan araştırmada durum hiçte öyle değil diğer İnternet siteleri de hatırı sayılır ziyaretçi kitlesine sahip olduğu ortaya çıktı.

Her zaman en çok ziyaret edilen siteler merak konusu olmuştur. Bazıları bu sitelerin sosyal medya olduğunu savunuyor. Bu görüşlerinde haksız değiller sosyal medya platformları hatırı sayılır şekilde ziyaretçi potansiyeline sahip ancak SEMrush adında ki bir sitenin Eylül-Ekim ayları arasında İnternet trafiği verilerini göz önüne alarak yaptığı araştırmada sosyal medya platformları dışında ki bazı sitelerin de oldukça büyük ziyaretçi kitlesi olduğu ortaya çıktı.

Dunyanin en cok ziyaret edilen ilk 10 Internet Sitesi

En çok ziyaretçi çeken İnternet sitelerin başında elbette Google amca yer alıyor. Çünkü İnternet’de gitmek istedikleri siteye ulaşmak isteyenlerin birinci aracı olarak Google Aramaları geliyor. Google 105 milyar ziyaretçiyle erişilmesi güç bir rekor kırmayı başarıyor. Ancak sosyal medya platformları da her gün 2 milyon yeni kullanıcı ile oldukça büyük bir ziyaretçi kitlesine sahip dünya genelinde sosyal medya platformlarını kullananların sayısı 4 milyarı aşmış durumda, sosyal medya kullananlar arasında yapılan bir araştırmada insanlar İnternet kullanıcılarının büyük kısımı zamanının yüzde 15’ini sosyal medyada geçiriyor.

En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri

Dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerini Digital 2020 October Global Statshot raporunda ortaya koydu. Buna göre dünyanın en çok ziyaret edilen İnternet sitelerinin başında yukarıda değindiğimiz gibi hiç kuşku yok ki Google geliyor. Google 105 milyar ziyaretçi sayısı ile erişilmesi güç bir rakama ulaşıyor. Bu rakam aslında normal çünkü insanlar erişmek istediği siteye gitmek için Google Aramalarını kullanıyor. İnternet kullanıcıları Google aramalarını yaparken İnternet başında ortalama 25 dakika 1 saniye süre geçiriyorlar.

2020 En cok ziyaret edilen siteler listesi

En çok ziyaretçi çeken sitelerin ikinci sırasında yine Google ait olan YouTube video sitesi yer alıyor. 36.4 milyar kullanıcıya sahip YouTube video sitesinde insanlar ortalama 35 dakika 16 saniye zaman geçiriyor. YouTube video sitesinin üçüncü sırada bir sosyal medya devi yer alıyor Facebook üçüncü sırada toplamda 25.3 milyar kullanıcı sayısı ile oldukça iyi bir rakamı yakalamış durumda

Araştırmada oldukça ilginç siteler sıralamaya girmeyi başarmış. Listede Amazon bir e-ticaret sitesi olarak oldukça hatırı sayılır ziyaretçi sayısı ile en çok ziyaret edilen siteler sıralamasına girmiş durumda, pek kullanılmasa da yine bir arama motoru olan Yahoo en çok ziyaret edilen siteler sıralamasında yedinci sırayı almayı başarmış. Listede 8 ve 9. sırayı pornografik siteler yer alıyor. Buda araştırmada ilginç detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Twitter En Çok Ziyaret Edilen ilk 10 Site Arasında Yok

Liste oldukça ilginç sonuçları barındırıyor. Bu sonuçlardan biri Instagram en çok ziyaret edilen siteler sıralamasında önceki senelere göre epeyce gerilere düşmüş durumda Instagram en çok ziyaret edilen siteler listesinde 6. sırada yer alıyor. Diğer bir supriz ise sosyal medya platformu olan Twitter cephesinde görülüyor. Daha önceki araştırmalarda en çok ziyaret edilen siteler listesinde hep ilk 10 içinde yer almayı başarırken bu yıl ki araştırmada ilk on içinde değil 11. sırada yer alıyor.

Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 İnternet sitesi bu şekilde sıralanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu