SOSYAL MEDYA

Dünyanın En Zehirli Ahtapotunu Eline Aldığı Video 9 Milyondan Fazla İzlendi

Sosyal Medyada beğeni almak için kullanıcıların yapabileceklerinin sınırı yok gibi. Bunun son örneğini dünyanın en zehirli ahtapotunu eline alan TikTok kullanıcısında gördük. Yanlışlıkla dünyanın en zehirli ahtapotunu eline alan kullanıcı şans eseri kurtuldu.

Sosyal Medya platformlarında beğeni almak. Daha çok izlenmek. Takipçi kazanmak için her şeyi yapabilecek bir kesim oluştu. Bazen beğeni kazmak ve takipçi sayısını artırmak isterken canından olan sosyal medya kullanıcılarının haberlerini duyuyoruz. Bunun bir örneği TikTok kullanıcısından geldi. Yanlışlıkla dünyanın en zehirli ahtapotunu eline aldı ve video çekti. Şans eseri hayatından olmadı. Ancak çektiği video sosyal medya da viral olmayı başardı.

Daha çok beğeni, daha çok takipçi daha çok izleyici işte günümüzün hastalığı haline gelen sosyal medya çılgınlığı. Yapmayacakları hiç bir şey yok gibi görünüyor. Silahla ateş etmek, arkadaşına şaka yapayım derken arkadaşının hayatına son vermek. Kışkırtma videoları adı altında en yakınlarını arkadaşlarını küçük düşürmek. Bu videoların bir tek amacı var daha çok izleyici çekebilmek. Bu kadar maskaralık ve tehlikeli içerikler içinde bazen hiç beklemediği şekilde viral olan videolar da olabiliyor.

Hiç beklemediği şekilde sosyal medya da viral olmayı başaran Kaylinmarie21 kullanıcısı gibi. Kaylinmarie21 TikTok kanalında sevimli köpeğinin videolarını çekiyordu. Çokta gündem de olmayan bir kullanıcı iken dört gün önce küçük sevimli bir ahtapotu eline alması ile her şey değişti. Sonradan anlaşıldı ki bu küçük ahtapot dünyanın en zehirli mavi halkalı ahtapotu.

Yanlışlıkla Dünyanın En Zehirli Ahtapotunu Eline Aldı 9 Milyon İzlendi

dunyanin en zehirli ahtapotunu eline aldi video 9 milyon kez izlendi
Dünyanın En Zehirli Ahtapotu

Yanlışlıkla dünyanın en zehirli ahtapotu mavi halkalı ahtapotu eline aldı. 9 Milyon izleyici tarafından izlendi. 1.5 milyon beğeni almayı başardı. Üstelik tüm bu başarı yaptığı şeyin tehlikesinden haberiz şekilde oldu.

Peki nedir bu mavi renkli ahtapot, oldukça sevimli görünen 12-20 cm aralığında boyarı olan bu canlılar oldukça tehlikeli ve ölümcül olabiliyorlar. Bu ahtapotlar kendilerine yönelen bir tehlikeyi sezdiklerinde sarı renge dönüşüyor ve üzerlerinde mavi halkalar beliriyor. Bu mavi halkalar düşmanına bir mesaj niteliğinde. Yanıp sönen mavi halkalar aslında kendisine yönelen tehlikeye karşı bana bulaşma mesajı veriyor.

Kaylinmarie21 tarafından çekilen videoya baktığımız zaman mavi halkalı ahtapot üzerinde ki mavi halkaları net şekilde görebiliyoruz. Buda ahtapotun kendine karşı bir tehlike hissettiği ve stres seviyesinin son derece yüksek oluğunu bize gösteriyor. Yani ölümcül olan ahtapotun saldırısından şans eseri kurtulduğunu görebiliyoruz.

Sonuç olarak Kaylinmarie21 adında ki kullanıcı farkında olmadan ölümcül bir ahtapotu uzunca süre elinde tutarak. Şans eseri hayata kalmayı başardığı video 9 milyon kez izlendi. Haber kanallarında yayınlanacak kadar popüler olmayı başardı. Ve 1.5 milyon beğeni almayı başardı. Bu video da gösterdi ki bizlere sosyal medya da beğeni ve izlenme alma adına sınır tanımayan içerikler ortaya çıkabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu