Mobil Teknoloji

Dünyanın İnternet Hızı En Yüksek Operatörleri Açıklandı

Dünyanın İnternet Hızı En Yüksek Operatörleri Açıklandı Peki hangi operatör İnternet hızında diğerlerini geride bıraktı. İnternet hızında en hızlı operatörler listesinde Türkiye’den operatör yer aldı mı ? Tüm detaylar haberimize yer alıyor.

Dunyanin en hizli mobil Internet Saglayici Operatorleri Aciklandi

Mobil Cihazların hayatımızın bir parçası olması ile birlikte Mobil İnternet hızı son derece önem kazanmış durumda , her işimizi artık mobil cihazlar üzerinde yapıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan tutun, İnternet de ki araştırmalarımıza, E-Devlet de ki işlerimize kadar mobil cihazlar üzerinden yapıyoruz. Doğal olarak bu kadar her türlü işimizi yaptığımız mobil cihazlarda kullandığımız operatörlerin bize sunduğu İnternet hızı önemini giderek artıyor. Peki dünyada hangi operatörler İnternet hızında önde Türkiye de ki operatörler hız konusunda listeye girebildi mi ? gelin yapılan araştırmaya beraber göz atalım ve İnternet hızı en yüksek olan operatörlere bakalım.

İnternet Hızı En Yüksek Operatörler

İnternet hızı deyince aklımıza gelen ilk şirket Ookla SpeedTesto verilerine göre dünyada en hızlı İnternet sunan operatörleri yayınladı. Buna göre dünyada en hızlı İnternet hızını veren operatör Birleşik Arap Emirliklerinden Etisalat adında ki operatör oldu. Etisalat adında ki operatör 115.89 Mbps İndirme hızı ile dünyanın en hızlı İnternet’ine sahip operatör olmayı başardı.

Etisalat 2019 yılında da en hızlı sabit bant genişliği veren operatöre olma ödülünü almıştı.

Dunyanin en hizli mobil intenet saglayan operatorleri

Speed Score kategorisinde 90 puanın üzerine çıkan başka bir operatör olmadı. Güney Kore ülkesinin SK Telecom operatörü 89.54 puan almayı başardı. Katar Merkezli Ooredoo operatörü 87.80 puanla üçüncü olmayı başarırken Bulgaristan merkezli Vivacom 86.40 puan alarak dördüncü sırada yer aldı. Listenin ilk on sırasında Türkiye’den hiç operatör İnternet hızı sıralamasında yer alamadı. Neden Türkiye’de ki mobil İnternet hızlarının bu kadar düşük olduğu ve kullanıcıların bir sayfaya girmek için dakikalarca beklediğini de bu araştırma da gördük. Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan ve Güney Kore gibi ülkelerin operatörleri en hızlı İnternet’i kullanıcılarına sağlarken 85 milyonluk bir ülkenin operatörleri bu listeni ilk onuna bile giremiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu