OYUN

Dünyayı Kasıp Kavuran GTA 5 Android Telefonlara Geldi

Bir oyun düşünün yıllardır dünyayı kasıp kavuruyor. Popülerliğini kaybetmiyor. Hangi oyundan bahsediyoruz. GTA 5 oyundan bahsediyoruz. GTA 5 Xbox Game Pass ile Android telefonlarda oynanacak.

GTA 6 Geliyor.. Haberleri bir tarafa GTA 5 tarafından Android telefon kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Xbox Game Pass üzerinden Android telefon kullanıcıları bulut üzerinden oyunu oynayabilecek. Ebette bu haber Rockstar Games şirketinin diğer oyunları içinde heyecan uyandırdı.

Bundan bir yıl önce şirketin dünyayı kasıp kavuran oyunu GTA 5 oyununu mobil cihazlara getirmeye çalıştığı haberleri teknoloji dünyasında gündeme gelmişti. Ve bu kez yine bir GTA 5 mobil cihazlarda oynanacak mı ? sorusunun cevabı ile karşınızdayız. Bu kez bir GTA 5 hayranın yapımından çok uzakta bizzat Xbox Game Pass üzerinden Android telefon kullanıcıları GTA 5 oyunu mobil cihazlarda oynanabilinecek.

5 Ocak 2020 GTA 5 Xbox Game Pass kullanıcılarına sunulmuştu. Ancak oyuncular. Android telefon üzerinden oyuna ulaşamamıştı. 8 Nisan tarihinden itibaren Android telefon kullananlar Xbox Game Pass aboneleri GTA 5 oyununa erişebilecek.

Peki Microsoft Sunuları Yeterli Olacak mı ?

GTA 5 Andorid Telefonlara Geldi
GTA 5 Android Telefonlar

Bu soruda gündeme geldi. Android telefon üzerinden GTA 5 oyunu oynayacak kullanıcıların yoğunluğu Microsoft sunuları kaldıracak mı ? bu soru gündeme geliyor. Ancak şirket bizim sorduğumuz bu soruyu elbette kendine sormuştur. Ve önlemlerini büyük ölçüde almıştır. Sunuculara yüklenmenin altından kalkacak. Sunucu alt yapısını oluşturmuştur. Çünkü 8 Nisan tarihinden sonra milyonlarca oyuncu GTA 5 Xbox Game Pass üzerinden oynamak için harekete geçecek. Bunun Microsoft sunularını çökerteceği söylentileri ortaya atıldı. Ancak bunun önlemini dünyaca ünlü şirket elbette almıştır. Böyle bir adım atıldığına göre sunucularını GTA 5 oyununa göre tekrar yapılandırmıştır.

Çünkü Microsoft geçen günlerde bulut üzerinden oyunlarda 1080P görüntü kalitesini test etti. Şirket yapılan testlerde bir sorun olmadığını görmüş olmalı ki GTA 5 oyunu bulut üzerinden 1080p üzerinden Android telefonlarda oynanabilir hale getirilmiştir. Bu adımlar Rockstar Games diğer oyunları içinde oyuncuları heyecanlandırmıştır. Özellikle Red Dead Redemption 2 oyunu ve benzeri oyunları için bulut üzerinden mobil cihazlar da oynama ihtimalini ortaya koymuştur. Bakalım bu adım. Diğer oyunlar içinde gelecek mi ? yoksa sadece GTA 5 oyunu için bir proje olarak kalacak mı ? Bunu hep beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu