OYUN

EA Games Şirketinin En çok tutulan Beş Oyunu

EA Games dünya oyun şirketleri arasında hatırı sayılır bir yer ediniyor. Oyuncuların nabzını iyi ölçebilen şirketin tarihi 1982’ye kadar dayanıyor. Şirket zaman içinde büyüdükçe büyük balık küçük balığı yutar misali diğer küçük çaplı oyun şirketlerinde bünyesine alarak daha da büyümeyi başardı. Tabii tüm ABD‘li şirket gibi önceliği teknoloji ve gelişime ve sonuç olarak kapital yani para odaklı oldukları için gelişen teknolojiye ayak uydurmayı başardılar. Teknoloji ile birlikte sanal oyun platformuna Origin oyunu ile katıldılar ve büyük kitleleri bu oyuna çekmeyi başardılar. EA Games bilindik oyunları arasında Need For Speed ve Sims başta geliyor.

Need For Speed bilmeyen yoktur sanırım oynamayan kalmamıştır. Araba yarışlarını arabaya ilgilisi olan tüm erkek çocuklarının ve babalarının bir yerde bu oyunla yolları buluşmuştur. Babaların ve oğullarının ve hızlı araba kullanmayı sevenlerin bu oyunda duygularını tatmin etkilerinden hiç şüphemiz yok oyun fazlası ile oyuncuya bu duyguları verebilmeyi başardı. Tabii bu kadar görsel ve efekt konusunda başarılı olan oyunların fiyat politikası da buna göre oldu ve kullanıcıları bazen kızdırmayı başardı şirket aşırı yüksek fiyatlarla oyunları satması tepkilere neden olsa da EA Games’de diğer para odaklı şirketler gibi asıl amacın para olduğunu hiç bir zaman unutmadılar yaptıkları işlere güvendiler ve para odaklı olarak bu oyunları geliştirdiler bu işte de oldukça başarılı oldular.Ve hala bu başarıyı da devam ediyor oyun kalitelerde onların sadık oyuncu kitlesini etkilemedi diyebiliriz

need for speed 2 teknoaracı

EA Games en iyi oyunlarının başında hiç kuşku yok ki Need for Speed Underground 2 geliyor. Bu oyun gerek grafikleri gerek özelikleri ile bir dönemin ve hala gençliğin İnternet başında hızlı araba kullanmanın keyfini yaşadıkları bir oyundu oyunun amacı araba yarışı hızlı ve öfkeli filmini izledikten sonra pc başına oturup bu oyunu oynamayan kalmışımıdır acaba merek ediyoruz. Hem babaların hem çocukların hızlı ve öfkeli filmlerinden sonra kendilerini filmin atmosferine kaptırıp pc ve PlayStation başına geçip bak bende ne kadar hızlı araba kullanıyorum egosunu tatmin ettikleri bir oyun olarak oyun tarihine geçmiştir ve halende oldukça sevilerek oynanan bir oyun olması oyunun aslında ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor

titanfall2 tenoaracı

EA Games şirketi sadece araba yarışı sevenleri düşünmüyor elbette oyun yelpazesi oldukça geniş bilim kurgu filmlerine ve oyunlarına ilgisi olanlar içinde Titanfall 2 oyunu piyasaya çıkardılar bu oyunda da grafikler oldukça başarılı ve gerçekçi oyun oldukça hızlı bir oyun kendisini makinalara karşı savaşan bir kahraman olarak görmek isteyen oyun sevenlerin tercih ettiği bir oyun, oyun içinde oyuncuya sunulan metaryallerde oldukça geniş oyun 2016 yılında piyasa çıktı oyunun diğer FBS oyunlarına göre oldukça hızlı olması oyuncuların tercih etmesinde büyük etken olarak görülüyor. Diğer FBS oyunları 1 saat hatta 1.5 saat sürebilir ancak Titanfall 2 oyunu bu oyunlara göre daha hızlı şekilde oynanabiliyor.

EA Games oyun şirketinin en büyük oyunlarından birine geldi sıra FIFA 2010 bu oyun bilgisayarda ve PlayStation’da oynanabiliyor futbol meraklılarının başından ayrılmadıkları oyun türlerinin başında geliyor EA Games oyun şirketinin efsane oyunlarından biri diyebiliriz. Bir çok arkadaşımın sabahlara kadar bu oyunu oynadıklarına bizzat şahit olmuş biri olarak oyunun büyük bir hayran kitlesi olduğu kesin. Hata futbol oyun alanında PES ile kıyasıya bir mücadele içinde olduklarında söyleyebilirim PES ve FIFA kitlesi arasında kıyasıya bir çatışma ve övgüler yergilerin olduğunda biliyorum kimilerine göre FIFA her sene güncellenmesine rağmen en kaliteli FIFA 10 olarak görülüyor anacak şirket her sene görsel ve özelik olarak futbol oyunları kategorisinde kendi alanını boş bırakmak istemiyor. Hayran kitlesinde onu bu yolda yalnız bırakacak gibi görünmüyor.

Medal of Honor: Allied Assault Oyununa gelecek olursak, savaş oyunlarının vazgeçmediği bir oyun olarak karşımıza çıkıyor oyun ikinci dünya savaşında geçiyor ve oldukça başarılı efektleri var görsel gerçekçi ilk oyun 2002 yılında çıktı kimilerine göre bu ilk çıkan oyun daha sonra çıkanlara göre ayrı bir yerde konumlandı ancak halen savaş oyunu sevenlerin pc’leridne olduğuna inandığımız bir oyun bir çok oyun sitesinde bu oyuna ayrı bir yer ayrılıp incelemeleri yapılmış oyuncu deneyimlerine gelirsek oyunun yapay zeka kısmından çok memnun oldukları görülüyor, acemi askerlerin sizi gördüklerinde arkalarına bakmadan nasıl kaçtıkları oyuncuların oldukça hoşuna gitmiş gibi FBS oyunlar içinde de Medal of Honor: Allied Assault EA Games şirketinin en iyi oyunlardan biri diyebiliriz ve halen en çok oyun indirilenler listesinde yer aldığını söyleyebiliriz.

dead space 2 teknoaracı

Dead Space 2 ise koku geriim sevenelerin tercih ettiği bir oyun arkadaşlar. Korku oyunlarını sevenler Dead Space 2 oyununu muhakak denemeli grafikler konusuna yine bazı malum çevreler pek beğenmese de biz oldukça başarılı bulduk. Oyunun hikayesi korku sahneleri vs gibi efektler özelikle gecenin bir yarası oynandığında ne kadar etkili bir oyun olduğunu göreceksiniz tabii yanınızda sizin gibi korku ve gerilimi seven bir arkadaşınız varsa bu oyunu oynamaktan oldukça zevk alacaksınız.

Evet arkadaşlar bizim sıralamamız bu şekilde EA Games oyun şirketinin en iyi oyunları bize göre bu sıralama da elbette şirketin başka oyunlarında mevcut ancak bizim öne çıkardığımız ve oyun sevenlerin oyun indirenlerin oyun oynayanların en çok tercih ettiği oyunlar olarak bu listeyi hazırladık sizde bu oyunlar hakkında görüşlerinizi bizimle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar