SOSYAL MEDYA

Facebook Çalışanlarının Maaşları Belli Oldu Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

Sosyal Medya devi Facebook’un çalışanlarına verdiği maaşları duyunca ağzınız açık kalacak. Business Insider adında ki bir araştırma şirketi Facebook çalışanlarına verdiği maaşı araştırdı ortaya çıkan rakamlar bizlerin hayalinde bile göremeyeceğimiz miktarda olduğunu gösterdi. Facebook çalışanlarına oldukça cömert bir şirket olduğunu bir kez daha ispat etti.

Facebook calisanlarin maaslari belli oldu kim ne kadar maas aliyor

Türkiye şartlarında hayal bile edemeyeceğimiz maaşları Facebook çalışanlarının aldığı ortaya çıktı. En düşük maaş yılık başta TL bazında 580 bin olarak açıklandı. Evet yanlış duymadınız Facebook da çalışan ve en düşük maaşı alan bir kişi yılık olarak 580 bin TL alıyor. Yani aylık yuvarlak hesap 49 bin TL diyebiliriz. Bir çoğumuz bu rakamları hayalinde bile zor görürken Facebook çalışanlarına oldukça cömert davrandığı ortaya çıktı. Eminiz birazdan diğer çalışanların maaşlarını paylaştığımız da ağzınız açık kalacak inanılmaz rakamların çalışanlara maaş olarak verildiğini göreceksiniz.

Elbette Türkiye şartlarında bir şirketin bu rakamları çalışanlarına vermesi imkansız dünyanın en büyük sosyal medya devinin bu rakamları çalışanlarına maaş olarak vermesi yadırganacak bir durum değil. Bu rakamlar bizim gibi sıradan çalışanlara çok yüksek gelse de dünya çapında bir dev şirketinin çalışanlarına bu maaşları vermesi doğal olmalı.

Facebook Farklı Pozisyonlarda ki Çalışanların Maaşları

Facebook da çalışmayı hayal ettirecek maaş rakamlarını öğrenmeye hazır mısınız buyurun o halde rakamlar. Maaşlar yılık bazda hesap edilmiş. Aylık olarak değil biz yılık maaşları verelim sizler aylık ne kadar kazandıklarını hesap edersiniz artık.

facebook calisanlarina ne kadar comret oldugu ortaya cikti iste maaslari

Business Insider araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre Facebook şirketinde sıradan bir mühendis olarak çalışırsanız en düşük yılık maaşınız 110 bin dolar yani 810 bin TL ile 221 bin dolar yaklaşık 1.63 milyon TL arasında maaş alıyorsunuz.

İLGİLİ KONU : ABD Başkanı TikTok Uygulamasını Yasakladı

Facebook şirketinde analiz departmanı ekip lideri olarak görev yapıyorsanız 155 bin dolar yani 1.14 milyon TL yılık bazda maaş alıyorsunuz.

Facebook Ürün Geliştirme Elmanı olarak görev yapıyorsanız yılık olarak geliriniz 105 bin dolar 770 bin TL ile 199 bin dolar yani 1.4 milyon TL arasında geliriz var demek.

Facebook Ön yüz mühendisi olarak görev yapıyorsanız 110 bin dolar yani 810 bin TL ile 225 bin dolar 1.65 milyon TL arasında geliri garantilediniz demek oluyor.

Facebook calisanlarni dolar zengini yapiyor iste facebook calisanlarinin maaslari

Facebook Güvenlik mühendisi yılık geliri 115 bin dolar yani 850 bin Türk lirası ile 225 bin dolar yaklaşık 1.6 milyon Türk Lirası.

Facebook Elektrik Mühendisi yılık geliri 125 dolar yaklaşık Türk Lirası olarak 920 bin lira, 205 bin dolar yaklaşık 1.5 Milyon Türk Lirası.

Facebook Optik bilimci yılık maaşı 140 bin dolar Türk Lirası olarak 1 Milyon Lira başlangıç olarak ve bu rakam 180 bin dolara yani 1.33 Milyon Lira kadar çıkıyor.

Facebook calisanlarinin pozisyonlarina gore aldigi maaslar

Facebook Donanım Mühendisi Maaşı yılık olarak 155 bin dolar yani 1.14 milyon liradan başlıyor, 208 bin dolara yaklaşık 1.53 milyon lira kadar çıkıyor.

Facebook Direktör olarak çalışanların maaşı yılık olarak 284 bin dolar yaklaşık 2.1 Milyon Türk Lirası ile 345 bin dolar 2.54 milyon Türk Lirası arasında değişiyor.

Facebook Ağ Mühendisi olarak görev yapan bir çalışanın maaşı 78 bin dolar yani 580 bin lira dan başlayıp, 180 bin dolar 1.32 milyon liraya kadar çıkıyor.

Facebook İçerik Strateji Uzamanı maaşı yılık olarak 115 bin dolar ( 850 bin Türk Lirası) başlıyor ve 180 bin dolar ( 1.32 milyon Türk Lirası) kadar çıkabiliyor.

Facebook Veri Bilimcinin yılık maaşı 110 bin dolar ( yaklaşık 815 Türk Lirası) ile 216 bin dolar ( 1.6 Milyon Türk Lirası) kadar çıkabiliyor.

Facebook Yazılım Mühendisi yılık maaşı 110 bin dolar ( 810 bin Türk Lirası) ile 280 bin dolar ( 2.06 milyon Türk Lirası ) arasında değişiyor.

Facebook Veri Mühendisi olarak çalışan bir kişini yılık maaşı 110 bin dolar yani 1.26 milyon Türk Lirasından başlıyor ve 195 bin dolar yaklaşık 1.44 milyon Türk Lirasına kadar çıkıyor.

Facebook Mühendislik Müdürü olarak çalışan bir kişinin yılık maaşı 171 bin dolar 1.26 milyon Türk Lirasından başlıyor, 280 bin dolar yani 2.06 milyon Türk Lirasına kadar çıkabiliyor.

Facebook Teknik Program Yöneticisi olarak çalışan bir çalışanın yılık bazda maaşı 111 bin dolar ( 822 bin TL ) ile 225 bin dolar ( 1.65 milyon TL ) arasında değişiyor.

Evet Facebook da çalışanların yılık maaşları hakkında sizlerin yorumlarınız nedir. Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu