Mobil Teknoloji

Fiyatına Göre Oldukça Düşük Özellikli Moto G50 Duyuruldu

Motorola oldukça ilginç bir adım attı. Fiyatına göre oldukça düşük özelliklere sahip Moto G50 modelini duyurdu. Yeni cihazın piyasada rakipleri karşısında epeyce geride kaldığını söylersek yanlış olmayacaktır.

Akılı telefon pazarında rekabet artarken Motorola markası oldukça ilginç bir hamle yaptı. Tabiri caizse kendi ayağına sıktı dersek yanlış olmaz. Geçtiğimiz günlerde Moto G100 modelini duyuran şirket bu kez orta segment diyebileceğimiz Moto G50 modelini duyurdu. Ne var ki cihaz düşük özelliklerine göre oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip.

Son dönemlerde Çinli akılı telefon şirketleri fiyat / performans telefonları ile piyasa da epeyce yol almışken. Motorola şirketi orta segment diye tanımlayacağımız özelliklere sahip telefonunu kullanıcıların beğenisine sundu. Yakın zamanda üst segment Moto G100 ile oldukça iddialı bir çıkış yapan şirket. Moto G50 bir o kadar geride kalmayı başardı. Moto G30 modelinin hemen hemen yanı özellikleri ile gelen yeni model. 6.5 inç HD+ ekrana sahip işlemci tarafında Snapdragon 480 işlemciden gücünü alan Moto G50 ayrıca 5G bağlantısına destek veriyor. Cihazda fiziksel bir Google Asistan tuşu yer alıyor.

Motorola Moto G50 fiyati ve teknik ozelikleri
Motorola Moto G50 Fiyatı ve Özellikleri

Donanım olarak da oldukça geride kalan Moto G50 modeli kamera tarafında da Moto G30 modelinin bile gerisinde kalmayı başardı. Moto G50 48 Megapiksel çözünürlükte ana kamera ile geliyor. Bir önceki model olan Moto G30 ise 64 MP çözünürlükte kamera ile gelmişti. Yeni modelde ana kamera dışında farklı çekim modu için 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü bulunuyor.

Moto G50 modelinde ön tarafta damla çentikli tasarımında 13 Megapiksel çözünürlükte selfie kamerası bulunuyor.

Motorola Moto G50 Teknik Özellikleri

  • İşlemci: Snapdragon 480
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 64/128 GB
  • Ekran: 6,5 inç HD+ IPS LCD
  • Arka Kamera: 48 MP + 2 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 13 MP
  • Batarya: 5.000 mAh, 15W şarj
  • İşletim Sistemi: Android 11

Motorola şirketi şuan için sadece 64 GB versiyonun fiyatını açıkladı. Avrupa da 229 euro gibi oldukça yüksek bir fiyat ile piyasaya çıkacak olan Moto G50 fiyatına göre kullanıcılara sunduğu özelliklerle rakiplerinin epeyce gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Size göre bu fiyata Moto G50 alınır mı ? Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu