Mobil Teknoloji

Google Kullanıcıların Bilgilerini Çalan Uygulamaları Kaldırdı

Google kullanıcıların bilgilerini çalan uygulamaları kaldırdı. Google Play Store de bulunan ve kullanıcıların kişisel bilgilerini çalan uygulamalar kaldırıldı.

Google casus uygulamaları kaldırdı

Google uygulama denetimine hız kesmeden devam ediyor. Google Play üzerinden kullanıcıların Facebook giriş bilgilerini çalan uygulamaları kaldırdı. Daha öncede donanımı aşırı kullanan ve akılı telefonların donmasına ve yavaşlamasına neden olan uygulamaları kaldırmıştı. Google özel bir güvenlik şirketinin keşfettiği casus yazılım barındıran uygulamaları Google Play Store den kaldırma kararı aldı.

Google Hangi Uygulamaları Kaldırdı

Google güvenlik konusuna verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Daha öncede telefonları yavaşlattığını idea ettiği uygulamaları marketten kaldıran şirket bu kez özel bir yazılım şirketinin raporu doğrultusunda kullanıcı bilgilerini çalan uygulamaları kaldırdı. Bu uygulamalar kullanıcıların telefonunda otomatik bir kod sayesinde Facebook giriş bilgilerini çalıyor.Kullanıcıya Facebook benzeri bir sayfa gösterimi yaparak kullanıcının şifresini çalıyor. Yani daha çok taklit etme şeklinde çalışan bu casus uygulamalar. Bir çok Android telefon kullanıcının özel bilgilerini çalmış olabilir.

Google Fransız güvenlik şirketinin bulduğu bulguları doğrular doğrulamaz Android markette bulunan bu uygulamaları kaldırdı. İşte Google Play Store den kaldırılan zararlı uygulamalar

Super Wallpapers Flaslight
Padenatef
Wallpaper Level
Contour Level Wallpaper
iPlayer & iWallpaper
Video Maker
Color Wallpapers
Pedometer
Powerful Flaslight
Super Bright Flaslight
Solitare Game
Accurate Scanning of QR Code
Classic Card Game
Junk File Cleaning
Synthetic Z
File Manager
Composite Z
Screenshot Capture
Daily Horoscope Wallpapers
Wuxia Reader
Plus Weathe
Anime Live Wallpaper
Health Step Counter

Google Play Store Bağlantı Yok Hatası ve Çözümü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu