Mobil Teknoloji

Huawei Katlanabilir Telefonlarda Katlanma İzini Ortadan Kaldıracak

Huawei Katlanabilir telefonlarda katlanma izini ortadan kaldıracak patent aldı. Çinli teknoloji şirketi katlanabilir telefonların en büyük sorunu katlanma izini ortadan kaldıracak bir patent aldı.

Katlanabilir telefonlar mobil teknoloji tarafında hayatımıza giriş yaptı. Önce Samsung sonra Huwaei katlanabilir telefonlarını piyasaya çıkardı. Her ne kadar fiyatı ile el yakan ve yanına yaklaşmaya cesaret isteyen katlanabilir telefonların en büyük eksiği ekran açıldığı zaman katlanma izlerinin ortaya çıkmasıydı. İşte Çinli Huawei şirketi bu durumu ortadan kaldıracak bir teknolojinin patentini aldı. Şirketin 2019 yılında başvurduğu 2020 Ekim ayında onaylandığı anlaşılan yeni menteşe patentinde katlanabilir akılı telefonlarda oluşan katlanma izleri ortadan kalacak. Böylece katlanabilir telefonlar mobil sektörde daha fazla boy gösterecek.

Huawei katlanabilir telefonlari gelistiriyor katlanma izi ortadan kalkacak

Katlanabilir telefonlar geçen yıl hayatımıza girdi. Katlandığı zaman normal bir telefon görünümünde olan ve açıldığında bir tablet kadar büyük bir ekrana sahip olan cihazlar birçok teknoloji tutkunun ilgisini çekmeyi başardı. Gel gör ki katlanabilir özelikte ki telefonların fiyatı görenlerin aklını almayı başardı. 30 bin TL civarında olan katlanabilir telefonları şuan için piyasaya çıkaran iki şirket mevcut biri Samsung diğeri Çinli teknoloji devi Huawei oldu. Ancak bu telefonlar fiyatına yakışmayacak şekilde açıldığı zaman katlanma izleri bariz şekilde ortaya çıkıyordu. Hiç hoş olmayan telefonların en büyük eksiği olarak gösteriliyordu.

Huawei katlanabilir teleonlarda katlanma izini kaldiracak teknoloji

Huawei yeni aldığı patent ile bu durumu çözecek gibi görünüyor. Üzerinde çalıştığı teknoloji ile alternatif bir menteşe üzerinde çalışan şirketin yakın zamanda katlanabilir telefonlarda ki katlanma izlerini ortadan kaldırması bekleniyor.

Katlanabilir Telefonlarda Katlanma İzi Kayboluyor

Huawei yeni patent başvurusunda katlanabilir telefonlarda kullanacağı yeni menteşe yapısı ile katlanma izlerinin önüne geçmeyi planlıyor. Buna göre menteşe ikisi büyük ikisi küçük olmak üzere dört çarktan oluşuyor. Bu çark telefonu tamamen kaplama yerine geniş bir kıvrılmış ekran olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei katlanabilir telefonlarda katlanma izini ortadan kaldiracak

Bu teknolojinin şuan için ne kadar kullanılabilir olduğu halen bilinmiyor. Huawei şirketinin ikinci nesil katlanabilir telefonlarda bu teknoloji ile karşımıza çıkıp çıkmayacağı tam olarak bilinmiyor. Bilinen bir şey varsa şirket katlanabilir telefon teknolojisini geliştirmeye kararlı olduğu ve bunun üzerinde çalıştığı kesinleşti.

Redmi Dikkat Çeken Teknik Özellikleri ve Uygun Fiyatlı K30S Modelini Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu