NASIL YAPILIR

Huawei Mate 10 Lite Modeline Nasıl Format Atılır

Çinli teknoloji devi Huawei’nin gözde telefonlarından olan Mate 10 Lite modeline nasıl format atılır ? Format atma işlemi ne işe yarar ? Hangi durumlarda Huawei Mate 10 Lite format had reset atılmalı ? sorularının cevabını merak edenler Tekno Aracı da bulabilir.

huawei mate 10 lite fabrika ayalarına döndürme

Android telefonların en büyük negatif özelliği belli bir süre sonra kasma donma ve yavaşlık sorunlarının yaşanmasıdır. Bu gibi durumlarda yapabileceğimiz şey telefona hard reset atmak olabilir. Hard Reset atarak bu gibi durumlardan kurtulabiliriz. Android akılı telefonları içinde son zamanlar da son derece gözde olan ve tutulan modellerden Huawei Mate 10 Lite modelli için bugün size format atma işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

Mate 10 Lite Açıkken Format Atma

Huawei Mate 10 modeline iki şekilde format atabiliriz. Birinci seçeneğimiz telefon açıkken Ayarlar bölümüne girerek format atma işlemini gerçekleştirebiliriz. İkinci seçenek telefon kapalı iken tuş kombinasyonu kullanarak format atmaktır.

Öncelikle Fabrika Ayarlarına döneme işlemi diye adlandırdığımız format atma işlemi yapmadan önce bir takım hazırlıklar yapmamız gerekir.

1-Öncelikle yedekleme işlemini yapmamız gerekiyor. Telefonumuzun ve SD Kart içerinde ki bilgilerin yedekleme işlemi yapmamız fabrika ayarlarından sonra bilgilerimizin kaybolmasını önleyecektir.

2- Sim Kart bilgilerini yedekleme işlemini yapmayı unutmayın. Aksi taktirde kişi listeniz tamamen silinebilir.

3- Sim Kart ve SD Kart telefonunuzdan çıkarabilirsiniz. Olası bir ters işlemde bu kartlarda ki bilgileriniz kaybolmayacaktır.

Mate 10 Lite Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi için öncelikle Ayarlar bölümüne giriniz. Gelişmiş Ayarlar-Yedekle ve Sıfırla-Fabrika Verilerine Sıfırlama- Telefonu Sıfırla-Her şeyi sil yolunu takip ederek Huawei Mate 10 Lite format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Mate 10 Lite Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır

Mate 10 Lite hard reset işlemi tuş kombinasyonlarını kullanarak yapabiliriz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle cihazın şarjının %40 üzerinde olmasına dikkat edin.

mate 10 lite hard reset atma işlemi

Telefonunuzun ses açma tuşu + Güç tuşuna aynı anda basın. Huawei logosunu gördüğünüz anda tuşlardan elinizi çekin. Öncelikle ” Wipe Cache Partition” seçeneğini tıklayarak cihazın önbelleğini temizleyin. Daha sonra yine seçeneklerden ” Wipe data/factory” seçeneğini tıklayarak telefonunuza hard reset atma işlemini gerçekleştirdikten sonra son işlem olarak ” Reboot system now” seçeneği ile telefonunuzu tekrar başlatın.

Cihazınız 4-5 dakika içerisinde kurulum ekranı karşınıza gelecektir. Artık sıfır olarak telefonunuza temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Huawei Mate 10 Lite hard reset atma işlemi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Artık telefonunuzda donma yavaşlama ve sorun olduğunda bu yolu takip ederek sorunları çözebilirsiniz.

iPhone Uyarıları Yenile Özelliğini Kapatmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu