Mobil Teknoloji

Huawei Mate 30E Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Huawei şirketi geçen günlerde düzenlediği etkinlikte yeni modellerini tanıtı. Huawei bununla yetinmeyin yeni modeli Huawei Mate 30E Pro modelini tanıtı. İşte Huawei Mate 30E Pro teknik özellikleri ve fiyatı

Huawei Mate 30E Pro Tanitildi Teknik Ozelikleri ve Fiyati

Huawei tüm zorluklara rağmen mobil cihaz pazarında var olma mücadelesini veriyor. ABD yaptırımları altında ezilen teknoloji şirketi yeni mobil cihazlarını tanıtımını ardı ardına yapmaya devam ediyor. Geçen günlerde düzenlediği etkinlikte yeni modellerini tanıtan Huawei bu kez yepyeni bir modelle karşımıza çıktı. İşte Huawei Mate 30E Pro modelli özellikleri ve fiyat detaylarını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Huawei Mate 30E Teknik Özelikleri

Huawei şirketinin tanıtımının yaptığı Huawei Mate 30E Pro işlemci tarafında yeni tanıtılan 990E modelli işlemci kullanacak. Yeni model aslında hayal kırklığı yaşatan bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Hayal kırıklığının nedeniyse işlemcisi hariç diğer özelliklerin Huawei Mate 30 modelli ile aynı özellikleri taşıması diyebiliriz.

Huawei Mate 30E Pro modelli 6.53 inç büyüklüğünde 1176 x 2400 piksel ekran çözünürlüğünde OLED ekran teknolojisini kullanıyor. Yeni Mate 30E Pro modelinin ön tarafında çift kamera bulunuyor. 32 Megapiksel çözünürlükte ki iki kameraya 3D ToF tarayıcı eşlik ediyor.

Huawei Mate 30E Pro Teknik Ozellikleri

Huawei Mate 30E Pro modelinin arka tarafında dörtlü kamera dizilişi yer alıyor. Buna göre ilk kamera 40 Megapiksel çözünürlükte, ikinci kamera 40 Megapiksel çözünürlükte ultra genişlik özelliği taşırken, 8 Megapiksel telefoto kamerası ve 3D ToF sensöründen oluşuyor.

Batarya kısımında ise Huawei Mate 30E Pro modelinde 4.500mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. 40W kablolu şarj ve 27W kablosuz şarj özelliği bulunuyor. Cihaz aynı zamanda başka cihazları da şarj etme özelliğine sahip, depolama alanında 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama seçeneğinin yanı sıra 256 GB depolama seçeneği de mevcut.

Huawei Mate 30E Pro Fiyatı şuan için açıklanmadı. Ancak renk seçenekleri belli oldu. Buna göre Siyah, Kozmik Mor, Zümrüt Yeşili, Uzay Gümüşü ve Turuncu olmak üzere altı renk seçeneği ile kullanıcıların karşına çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu