Mobil Teknoloji

Huawei P50 Serisi Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Çinli teknoloji devi Huawei şirketinin yeni modeli Huawei P50 serisi özellikleri belli olmaya başladı.

huawei P50 Serisi telefonlarin ozellikleri belli oldu

Huawei şirketi ABD ve Google kısıtlamaları ile boğuşurken bir taraftan da akılı telefon pazarında var olma mücadelesi veriyor. Kendi imkanları ile piyasada varlığını sürdürmek isteyen şirket. Son zamanlarda tahtını iPhone ve diğer bir Çinli akılı telefon üretici Xiaomi şirketine kaptırmıştı. Ne var ki tüm olumsuzluklara rağmen piyasada hala gücünü korumayı isteyen Huawei Mart ayı itibari ile yeni modeli Huawei P50 serisinin tanıtımını yapacak. 3 Farklı model ile piyasaya çıkacağı düşünülen şirketin yeni telefonlarının özellikleri belli olmaya başladı.

3 Farklı Huawei P50 Modelli Geliyor

Çinli telefon üretici Mart ayında tanıtımını gerçekleştirecek P50 modelli için üç farklı model ve iki farklı işlemci üzerinde çalışıyor. Baştan sonra Huawei P50 serisinin tasarımının değişmesi bekleniyor. Kimine göre de tasarım noktasında değil kamera tarafında şirket değişiklikler yapacak. Normal Huawei P50 modelli Kirin 9000E serisi işlemci ile piyasaya çıkacak.

Huawei P50 Serisi telefolar ve ozellikleri

Twitter üzerinden @RODENT950 adında ki kullanıcının iddiasına göre Huawei P50 serisi telefonların tasarım çizgileri tamamlandı ve çok kısa sürede Mart ayı sonuna yetişecek şekilde seri üretime geçilecek. Serinin diğer modellerinde ise işlemci tarafında Kirin 9000 işlemci kullanılacak.

Huawei P50 serisi modellerde tamamen farklı bir kamera kurulumu ve gelişmiş bir ekran teknoloji ve oyun konsolu deneyimi ile karşımıza çıkacak. Ekran konusunda Çinli şirketin iç pazarda BOE tarafını tercih edeceği konuşulurken dış pazar konusunda Samsung ve LG gibi firmalar Huawei şirketine ekran konsun da satış yapmaya hazır haberleri geliyor. Bakalım yeni Huawei P50 Serisi modeller bizlere neler sunacak. Ve şirket akılı telefon pazarında varlığını sürdürebilecek mi ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar