NASIL YAPILIR

Instagram Hesap Onaylama Mavi Tık Nasıl Alınır

En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından Instagram son zamanlarda mavi tık uygulamasını hayata geçirdi. Bir çok hesapta gördüğünüz mavi tık nedir ? Mavi tık nasıl alınır ? Mavi tık almanın avantajları nelerdir soruları kullanıcılar arasında sıkça sorulmaya başlandı. Bizde bu yazımızda Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır ? sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram mavi tik hesap onaylama nasil yapilir

Sosyal medya kullanımı gittikçe artarken sosyal medya platformları da her geçen gün getirdikleri yeniliklerle sosyal medya platformlarını daha güvenilir hale getirmeye çalışıyor. Bu yeniliklerden biri de mavi tık uygulaması. Bir çok sanatçı, sporcu ve siyasetçinin hesabının başında görmeye artık alışkın hale geldiğimiz mavi tık nedir sorusu gündeme geliyor. Mavi tık olan hesap avantajları bize ne kazandırır gibi sorularda doğal olarak kullanıcıların kafasında soru işareti olarak gündeme geliyor. Hata Instagram mavi tık alma hilesi gibi sorular Google aramalarında sıkça geçiyor.

Instagram Mavi Tık Ne Anlama Geliyor

Öncelikle Instagram mavi tık ne anlama geliyor ? sorusuna cevap vermek gerekiyor. En kısa anlamı ile mavi tık onaylanmış hesap anlamına geliyor. Instagram da bir çok ünlü şarkıcı, sanatçı, spor dünyasından ünlülerin, ve siyasetçilerin hesaplarının başında görmeye başladığımız Mavi Tık bu hesapların onaylandığı anlamını taşıyor. Yeni bu profillerin doğru olduğu anlamını taşıyor diyebiliriz.

Instagram Mavi Tık Almak Önemli mi ?

Instagram mavi tık ne anlama geliyor sorusuna cevap verdikten sonra gelelim. Instagram mavi tık almak önemli mi ? sorusunun cevabına yazımızın başında da değindiğimiz gibi sosyal medya platformları hesapların güvenliği profillerin doğruluğunu korumak adına bir çok çalıma yapıyor. Bunun başında da mavi tık almak yatıyor. Sosyal medya da herkes kafasına göre bir kurum, kuruluş ve kişi adına hesap açabiliyor. Bu kurum ve kişiler adına paylaşımlar yapabiliyor. Örneğin sizin adınızla Instagram hesabı açılabilir ve paylaşımlar da bulunulabilir. Bu yasal bir durum değil ancak sosyal medya alanın ne kadar kirlendiği göz önüne alındığında bu olmaz diyemeyiz. Sizde hesabınızın Instagram tarafından onaylandığını ve profilin doğrulandığını sizi takip edenlere belirtmek istiyorsanız mavi tık alabilirsiniz.

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır

Gelelim Instgram mavi tık nasıl alınır sorusunun cevabına öncelikle mavi tık alabilmek için hesabınızın işletme hesabı olması gerekiyor. Bunu ilk baştan söylemekte fayda var. Bu detayı verdikten sonra Instagram mavi tık nasıl alınır adım adım anlatalım. Aşağıda ki adımları takip ederek sizler de Instagram mavi tık alabilirsiniz.

  • Instagram Hesabınıza Giriş Yapın : Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın. Hesabınız Kişiler Profili ise bunu İşletme Hesabı olarak değiştiriyoruz.
  • Ayarlar Seçeneğine Tıklayın : Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Sağ köşede bulunan çizgi şeklinde ki ikona tıklayarak “Ayarlar” bölümüne giriş yapabilirsiniz.
TeknoKurdu Instagram1
  • Doğrulama İsteme : Aylar bölümüne giriş yaptıktan sonra geldik doğrulama isteme kısımına öncelikle Ayarlar kısmından Hesap kısımına giriş yapıyoruz. Instagram Doğrulma İste seçeneğini seçiyoruz. Burada Instagram doğrulama yapmak için bizden bir takım bilgiler isteyecek. Bu bilgiler Kullanıcı Adı , Adı Soyadı , Bilinen Ad, Kategori , Kimlik Görseli bu bilgileri doğru şekilde girin. Aksi halde hesabınız onaylanmayabilir.
TeknoKurdu Instagram Dogrulma

Bilgilerinizi doğru girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklıyoruz. Artık Instagram mavi tık için başvurunuzu yaptınız. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken artık beklemek. Instagram bilgilerinizi kendine göre araştırıp doğru bilgiler verildiğini düşündüğünde hesabınız mavi tık almış olacak.

Instagram’a Bilgisayardan Resim Nasıl Yüklenir

Tüm bu adımları yapmak demek kesin olarak Instagram mavi tık alacağınız anlamına gelmiyor. Instagram doğrulanmış hesap hakkında kullanıcılarına uyarıda bulunuyor. Buna göre

“Doğrulanmış rozeti önemli tanınmış bir kişinin, ünlünün, global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir. Bir doğrulama talebi göndermek, hesabının doğrulacağını garanti etmez.”

Ancak büyük ihtimalle doğru bilgileri verdiğiniz zaman her hangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz. Sizde Instagram mavi tık almak istiyorsanız Yukarıda ki adımları takip edip bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu