SOSYAL MEDYA

Instagram Para Kazanma Dönemi Başlıyor

Instagram kullanıcılara para kazandıracak sistem getiriyor. IGTV üzerinde içerik üreten kullanıcılar Instagram üzerinden para kazanacak. Instagram da içerik üreten kullanıcılar artık gelir elde edebilecek.

Instagram son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medyası, kullanıcılar IGTV üzerinden içerik üretebiliyordu. Ancak karşılığını alamıyordu. Instagram yeni çalışması ile artık içerik üreten kullanıcıya gelir kapsını açıyor.

Instagram Para Kazanma Donemi Basliyor

Instagram rozet sistem getiriyor. Rozet sisteminde 15 saniyelik reklam videolarından gelir elde edilebilinecek. Bu kısa reklam videolarını oluşturanlara gelirin bir kısımı verilecek. Böylelikle Instagram daha çok kullanıcı çekmeyi hedefliyor. YouTube benzer bir özelliğe kavuşmuş olacak. Yapılan açıklamada artık videolar daha katı kurallarla izlenecek. Telif hakkı, uygun olmayan içerikler yer almayacak.

Instagram Rozet Sistemi Başlıyor

Instagram IGTV de uzun videoların kullanıcıların alabileceği rozetler getiriyor. Rozeti alan abone yorumlar da bu simge ile belirtilecek. Ayrıca hangi içerik üreticinin rozetini aldıysa özel içerikleri de izleyebilecek. Yani abone içerik üreticini rozetini alarak ona para kazandırmış olacak. Instagram hem içerik üretene para kazandıracak, hemde aboneden uzun videolar için rozet alarak para vermesini isteyecek. Rozete verilen paralar ise içerik oluşturanlara gidecek.

Rozetlerin fiyatları da belli oldu. Instagram para kazanma döneminde rozet fiyatları da belli oldu. Rozetler 1 dolar ile 5 dolar arasında fiyatlardan satılacak. Instagram aslında bu proje ile YouTube rakip olmak istiyor. Instagram ne kadar popüler olsa da IGTV sistemi yeterince ilgi görmemişti. Instagram rozet sistemi ile bu ilgiyi artırmak istiyor. YouTube rekabetinde bir adım öne geçmek isteyen Instagram, içerik üreten kullanıcıyı da kendi tarafına çekmekte kararlı.

Sistem başta ülkemiz olmak üzere bazı ülkeler de denenecek. Sistem başarılı olursa Instagram dan para kazanma dönemi başlayacak. Aslında olay abone Instagram da içerik üretene abonenin maddi destek vermesi. Rozet sistemi aslına abonenin içerik üreticisine destek olması. Instagram da içerik üreticilerini kendi tarafına çekerek reklamları artırmak istemesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu