SOSYAL MEDYA

Instagram Yakın Zaman Önce Silinenler Özelliği Geldi

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram her geçen gün yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu kez ” Yakın zamanda silinenler özelliği” Instagram’a eklendi.

Dünyada ve Türkiye’de sosyal medya platformları her geçen gün kullanım oranlarını artırıyorlar. İnsanlar artık sosyal medya platformları ile yatıp kalkıyor. Sonuç olarak sosyal medya platformları da her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcı kitlesini artırmaya yönelik hamleler yapıyor. Platformları daha kullanışlı hale getirmeye yönelik bu özellikler sayesinde bir adım öne çıkmayı hedefliyorlar. Instagram da bu doğrultuda her geçen gün yeni özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Son olarak yanlışlıkla silinen gönderilerin 30 gün boyunca saklanmasına yönelik bir özellik getirdi. Instagram bu özelliği neden getirdiklerini açıklarken yapılan saldırıları sebep gösterdi. Kişilerin Instagram Hesaplarına saldırıların artması doğal olarak gönderilerin güvenliği sorusunu akılara getiriyor. Gönderilerin güvenliğini artırmak içinde Instagram yakın zamanda silinenler özelliğini getirdi.

Instagram Silinen Gönderiler 30 Gün Saklanacak

Instagram yakin zaman icinde silinenler ozelligi

Instagram’a gelen yeni özellikle birlikte silinen gönderiler 30 gün boyunca bir klasörde saklanacak. Şayet kullanıcılar silinen gönderileri kalıcı olarak silmek isterse kısa mesaj yahut e-posta ile hesap sahibi olduklarını onaylayarak silinen gönderileri kalıcı olarak silebilecekler.

İlginizi Çekebilir : Instagram Hesap Onaylama Mavi Tık Nasıl Alınır

Bu özellik hesabı başkası tarafından çalınan kişilerin ve kurumların oldukça işine yarayacak gibi görünüyor. Biri hesabınızı ele geçirip tüm gönderilerinizi sildiğini düşünürsek bu özellik sayesinde hesabınızı geri aldığınızda silinen gönderileri geri kurtarabileceksiniz. Böylelikle silinen gönderiler 30 gün boyunca güven altına alınmış olacak.

Silinen Instagram Hikayeleri 24 Saat Kalacak

Gönderiler için 30 gün sınırını koyan Instagram hikayeler tarafında biraz değişiklik yapmış ve 24 saat sınırını koymuş. Silinen Instagram Hikayeleri 30 gün boyunca değil 24 saat boyunca klasörde kalacak.

Instagram yeni ozellik geldi

Bu özellik yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulacak. Sizde bu özelliği kullanmak istiyorsanız. Instagram Hesabınıza giriş yapıp Ayarlar – Hesap – Son Silinmiş seçeneğine tıklayın. Bu adımı takip ederek Instagram yakın zamanda silinenler özelliğinin size gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede hesabınıza saldırılar olduğunda ya da yanlışlıkla sildiğiniz gönderileri tekrar kurtarma şansına kavuşacaksınız. Sizde Instagram yakın zaman içinde silinenler özelliği hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu